Trahoma

 Tahoma - infekcija konjunktīvas acu

Infekcija konjunktīva izraisa mikroskopiskas parazītu starpšūnu Chlamydia trachomatis, ir sauc trahoma. Patogēns ir ļoti mainīgs, tas parāda raksturīgās īpašības, un vīrusi un baktērijas.

Ne uzreiz pēc atklāšanas hlamīdijas tika noskaidrots attiecības starp gļotādu sakāves un klātbūtni parazītu cilvēka organismā. Bet pētījumi ir pierādījuši, ka tas ir vaininieks Chlamydia trahoma pie kura gļotādām un radzeni. Slimība izraisa rētas ne tikai konjunktīvas, un ar skrimšļus, kas savukārt noved pie aklumu.

Infekcijas avots ir slims cilvēks ar aktīvu slimības formu, bet vislielākais risks attiecībā uz infekcijas, pacientiem tiek izdzēsti un netipiski formas trahoma, kā arī pārvadātājiem vīruss no trahoma. Slimība ir nosūtīta, izmantojot ikdienas saskarsmē un, saskaroties ar priekšmetiem, kas piesārņoti ar asarām vai izdalījumi no acīm.

Trahoma var attīstīties neatkarīgi no vecuma un dzimuma, bet slimība skar galvenokārt bērnus un sievietes. Pašlaik slimība ir izplatīta Āfrikā un Dienvidaustrumu Āzijā, arī citās valstīs notiek kā atsevišķi gadījumi.

No trahoma simptomi

No brīža, kad inficēšanās līdz pirmajām slimības pazīmes notiek 7-16 dienas. Bet lielākā daļa no pirmā trahoma bez simptomiem. Slimība ikdienas pārbaudēm laikā ir atrasts. Dažkārt pacientiem rodas šādi simptomi trahoma: sajūta smiltis acīs, slikta izdalījumi gļotaini strutojoši raksturs, dedzinoša sajūta, acu nogurums. Sākumā akūtas simptomi trahoma ir līdzīgi akūtas konjunktivīts, kurā ir plakstiņu pietūkums, apsārtums gļotādu no acīm, fotofobija, un arvien vairāk strutaina izlādi.

Ar of trahoma vīrusa ieviešana vispirms parādās raupjuma gļotāda acis, tad ir sabiezēšana skrimšļa un attīsta īpašu ptozi. Pacientam vienmēr cilvēka plakstiņu priotpuscheny, cilvēks iegūst miegains izskatu.

Viens no simptomiem trahoma ir veidošanās folikulu ap kapsulas, iekšpusē, kas ir izraisītājs aģents. Daudzus gadus, vīruss trahoma nevar būt aktīvs, bet labvēlīgu apstākļu kombinācija integritāte kapsulas ir bojāta un ir atkārtošanās slimības.

Posms trahoma

Klasiskajā veidā trahoma ieņēmumu šādi: pirmkārt, pastāv aizdomas par slimību, tad attīstot prefollikulyarnaya trahoma, ja ir pārslodze gļotādu acīm, bet folikuli vēl nav izveidota, kam seko četros posmos trahoma pati.

1. posms - konjunktīvas tūskas un skalo, viņas sprauslas skaidri redzamām un palielināti folikuli.

2. posms - uz fona izteiktu folikulu iekaisumu ir apvienotas, tas kļūst skaidrs sabrukumu dažus no tiem. Tas sākas rētas. Šajā posmā trahoma vīruss - visaktīvākie, pacientam ir infekcijas citiem.

3. posms - iekaisums ir uz samazināšanos, mazāk folikulu veidojas, tas sāk dominēt procesu rētas. Bet bieži vien šajā posmā ir slimības paasināšanās.

4. posms - pacients atveseļojas. Iekaisuma pazīmes ir klāt, konjunktīvas gadsimts ir daudz rētas.

Par trahoma komplikācijas

Trahoma risks, ne tikai pa šo slimību, kā komplikāciju attīstības. Dažas no tām ir izraisīja rēta izmaiņas, piemēram, kodolsintēzes acs ābola konjunktīvas, entropion plakstiņiem, sausās acs sindroms.

Kad jūs pievienoties sekundāro infekciju vīrusu vai baktēriju etioloģijas novērota iekaisums asaru kanāliem un konjunktīvas ar attīstību, slimības, piemēram, dacryocystitis, dakrioadenit, akūtas un hroniskas konjunktivīts.

Bet visnopietnākā komplikācija trahoma - radzenes čūla, kuru var papildināt ar perforāciju, iekaisumu audos acs ābola un varavīksnenes.

Kā likums, sarežģījumi rodas sakarā ar nepareizu attieksmi pret trahoma, nepietiekama medikamentu vai ne pabeigt ārstēšanas kursu.

Ārstēšana trahoma

 Ārstēšana Tahoma sākuma stadijā - Vietējais

Vienā gadījumā slimības īpaši riska orgāniem redzes nav, tāpēc ārstēšana trahoma parasti - vietējie. Pēc vienas vai divu nedēļu laikā pēc ārstēšanas sākšanas, ja nepieciešams, folikuli autopsied vietējā anestēzijā.

Pacienti tika ievadīts ziedes un risinājumus, kas ietver antibiotikas (oletetrin, eritromicīns, tetraciklīns), sulfonamīdiem (etazol) vai sulfapiridazin nātrija. Pharmaceuticals nepieciešams likt pilēšanu vai konjunktīvas maisiņā vai pilienu no trim līdz sešām reizēm dienā. Pilns kurss ārstēšanai trahoma var ilgt līdz sešiem mēnešiem.

Ja slimība tiek aizkavēta, vai redzamas pazīmes, kas savieno sekundārā inficēšanās šajos gadījumos tiek izmantots kā injicējamu antibiotiku un sulfonamīdiem tablešu formā. Kā papildu ārstēt trahoma izmantojot vitamīnus, imūnmodulatori, antihistamīna. Vecumā deformācijas un citu komplikāciju trahoma ārstēšanas operatīvo.

Pareiza un savlaicīga ārstēšana trahoma novērš slimības komplikācijas un turpmākos atkārtojumus. Kopumā prognoze trahoma - labvēlīga.

Яндекс.Метрика