Trakumsērga

Īss apraksts slimības

 Cilvēks slims ar trakumsērgu

Trakumsērgas vīruss nonāk organismā pēc BITE inficētu savvaļas vai mājdzīvniekiem. Inficēšanās notiek caur kontaktā ar siekalām nesēja uz bojātas ādas vai gļotādām. Inkubācijas periods trakumsērgas vīrusa no 2 nedēļām līdz 2 mēnešiem. Dažos gadījumos šis periods ir palielināta līdz vienam gadam. Kad nodarbojas ar slimu personu, būtu jāievēro pamata aprūpi, jo pēc inficēšanās viņa siekalām satur arī trakumsērgas vīrusu.

Apdraudējumi ietver kodumiem (vairākas un smagas), kā arī kaitējumu kakla, rokām, galvas un sejas. Turklāt, tiešā kontaktā ar pārvadātāja trakumsērgas vīruss var iekļūt caur pat neliels asins svaigu skrāpējumiem vaļējām brūcēm, nobrāzumi, gļotādām, acīm un muti. Bites galvas un sejas risks saslimt ar vīrusu, ir 90%, traumas rokām - 63%, kājas - 23%. Tomēr šī statistika nav vērtības par kopējo cilvēku. Atcerieties, ka katrs kodiens jāuztver kā potenciāls avots nāvīga slimība. Tajā pašā laikā tas nav svarīgi, kas tas ir jūs sakosts, jo, pacelt trakumsērgu, jaukākais maz suns var kļūt par apburto, nekontrolēta radīšanu.

Trakumsērga - simptomi

Kad cilvēka trakumsērgas vīrusa sāk strauji vairoties. Šī procesa laikā, simptomi trakumsērgas iet cauri trim skaidri noteiktiem posmiem:

  • Prodromālā - pirmās pazīmes trakumsērgas vietās kodumiem: nieze, sāpes, pietūkums un apsārtums rētas. Turklāt, cilvēks sāk justies vispārējs vājums, galvassāpes, elpas trūkums. Viņš bija drudzis, un ir problēmas ar ēdiena. Varbūt izskats simptomiem, kas liecina par CNS traucējumiem (nakts murgi, bezmiegs, iracionālas bailes);
  • encefalīts - ierosināšanas laikā notiek 2-3 dienas pēc pirmajiem simptomiem. Šī fāze raksturo attīstību sāpīgu muskuļu spazmas ķermeņa, izraisa dažādi faktori (troksnis, spilgtā gaismā, sastāvējies gaiss). Pacienti kļūst agresīvi. Viņi kliedz, asarošana savas drēbes, laužot mēbeles un citas mājas mēbeles. Starp lēkmes var izraisīt dzirdes un redzes halucinācijas, murgiem atvienots. Šajā stāvoklī cilvēks ir ļoti bīstami, jo viņš atrada patoloģisku "mad" spēku. Kopā ar iepriekš minētajiem simptomiem, trakumsērgu cilvēkiem izraisa smagu tahikardija, pastiprināta svīšana un pārmērīga siekalošanās spēcīga. Raksturīga iezīme ir putas no viņa mutes;
  • pēdējais posms - trakumsērgas vīruss izraisa paralīzi no ekstremitātēm un iznīcināšana galvaskausa nerviem, bet uzbudinājums vājina. Pacients kļūst brīvākas, var ēst un dzert to pašu, mazāk cieš no krampji un spazmas. Bet tas ir tikai izskats normalizēšanu valsts, jo pēc 10-20 stundām cilvēks neizbēgami mirst no sirds mazspējas vai paralīze elpošanas centra. Nāve nāk pēkšņi, bez mokas.

Īpaši jāatzīmē viens svarīgs fakts: trakumsērgu, simptomi, kas norāda rašanos trešajā posmā, cietušais neatstāj nekādas izredzes uz dzīvi. Neaizmirstiet, ka trakumsērgas vīrusu - nāvējoša, un, ja to neārstē to ar 100% varētu izraisīt nāvi. Šī iemesla dēļ, ārsts jāārstē, nevis tad, kad pirmās pazīmes trakumsērgu, un tūlīt pēc kodumiem un citām traumām, kas saistīti ar uzbrukumiem dzīvniekiem. Tas ir īpaši svarīgi, ņemot vērā to, ka dažos gadījumos, pacientiem attīstīt ts mēms trakumsērgu, kam nav izteiktas simptomu arousal. Šādā scenārijā pazīmes trakumsērgas cilvēks nav justies daudz mainīt vispārējo stāvokli un uzskata, ka nekas nav noticis. Bezdarbības maldi kļūst skaidrs tikai pēc pirmās paralīze, saglabājot pacienta dzīvību vairs nav iespējams.

Kā trakumsērgu cilvēkiem?

 Vakcīna sagatavots, pamatojoties uz novājinātu celma trakumsērgas vīrusu
 Vēlreiz, mēs atzīmējam, ka jebkurš dzīvnieks kodums jāuzskata par potenciālu avotu trakumsērgas vīrusu. Attiecīgi, cietušais, jākonsultējas ar ārstu un ārstēties. Pretvīrusu vakcinācija pret trakumsērgu veic pie avārijas stacijā. Mūsu valstī tas tiek izmantots, lai sagatavotu Coca. Vakcīna intramuskulāri 0, 3, 7, 14, 30 un 90 dienu laikā pēc tam, kad koduma. Ja kaitējums radies negadījuma, piemēram, spēlējot pazīstams pet, ārstēšana var apturēt pēc 10-15 dienām, ja nav pazīmju trakumsērgas dzīvnieka.

Vairāki traumas un kodumiem, pat ja nav pazīmju trakumsērgas, pieprasīt izmantot trakumsērgas imūnglobulīnu. Tas tiek izmantots kopā ar vakcinācijas pirmajās stundās pēc traumas. Tas ir arī ļoti svarīgi, lai ārstētu brūces. Tā tika mazgāti ar siltu ūdeni un Dezinficējošs maisījums. Brūces malu noslaucīja ar alkoholu vai 5% joda tinktūra. Bez tam, pacientam ievada stingumkrampju toksoīdu.

Яндекс.Метрика