Trichuriasis

Īss apraksts slimības

 Inficēt cilvēkus trichuriasis

Trichuriasis sauc patogēna Trichocephalus trichiurus (vārds pazīstams mums - whipworm). Trichuriasis pavada neirotiskiem parādības un caureja sindromu. Parasti, diagnoze trichuriasis simptomi pakāpeniski attīstīties vairākus gadus, atspoguļojot hroniskas slimības gaitu.

Seksuāli nobriedušu parazīti apdzīvo resno zarnu. Viņu priekšējā daļa, kas ir vairāk nekā puse no kopējā garuma organismā, ievērojami pagarināts. Aizmugures gals, tieši pretēji, īsi un bieza. Mātītes whipworm gulēja starp 100 un 3500 nenobriedušiem olām dienā. Pēc tam, kad ir saimnieka organismā, tie koncentrāts zarnās, kur tālāk attīstīties kāpuriem. Nesen ievesti virsējiem slāņiem gļotādu organismā un to sabojāt, izraisot trichuriasis. Ņemiet vērā arī to, ka whipworm parazīta tikai cilvēka organismā. Galvenais enerģijas avots par to, ir no zarnu gļotādas šūnas un asinis uzņēmējas.

Briesmas trichuriasis ir tas, ka dzīves ilgums no tās autoriem ir 5-6 gadi. Visu šo laiku, parazīti sabojāt zarnas, kas ietekmē darbību citām sistēmām un orgāniem. Mūsu valstī trichuriasis bērni un pieaugušie regulāri konstatēti jomās Centrālās Melnās Augsnes reģiona un Ziemeļkaukāzā. Starp citu, gadījumu skaits, šī infekcija ir otrais tikai uz askaridoze.

Patoģenēze

Whipworm bojāt zarnu gļotādā. Kā rezultātā iespiešanās brūcēm mikrobu floras un toksīniem, cilvēks sāk attīstīties iekaisumu. Turklāt bojājumi mazo asinsvadu sienām lielo un mazo zarnas provocēt anēmija. Šie toksīni, kas tiek atbrīvoti dzīves patogēnu laikā ietekmē visus orgānus un sistēmas. Vissmagāk trichuriasis ietekmē nervu sistēmu. Šī iemesla dēļ pacientiem trihotsefaleze pacienti bieži vien ir dažādas funkcionālas un neiroloģiskiem traucējumiem, būtiski samazināt dzīves kvalitāti.

Simptomi trichuriasis un klīniskā aina

Trichuriasis Simptomi ir dažādi. To spēks ir atkarīgs no parazītiem skaitu un stāvokli imūnsistēmas pārvadātāja. Hroniskas slimības un blakusslimības novest pie attīstību smagas trichuriasis, un, ja tas sāk attīstīties trichuriasis ārstēšanu neizbēgami būs ilgstoša un būs nepieciešami vairāki ārstēšanas kursus.

Jāatzīmē, ka dažos gadījumos trichuriasis bez simptomiem. Šis fakts padara to grūti diagnosticēt slimību agri, un provocē attīstību smagas komplikācijas.

Ja klīniskie simptomi trihotsefaleze pacienti bieži sūdzas par dažādām patoloģijām, kuņģa-zarnu trakta un nervu sistēmu. Bieži sūdzības par pacientiem ir saistīta ar:

  • slikta dūša, vemšana;
  • samazināta apetīte;
  • no krēsla pārkāpumi (parasti ir garš, nevis iet caureja);
  • sāpes labajā gūžas reģionā, bieži atgādina krampjveida sāpes lēkmes apendicīts.

Kā jūs varat redzēt, trichuriasis nav atšķirīgas raksturīgās pazīmes. Tās simptomi ir līdzīgi simptomi daudzām citām infekcijām, tāpēc precīza diagnoze ir nepieciešams kvalificēts laboratorijas pētījumi. Tas ir diezgan svarīgs punkts. Par to, kā ātri diagnosticēt atkarīgs cilvēka veselību, kā nekontrolēta caureju sajauc ar asinīm un gļotām strauji pasliktinās veselības stāvokli pacienta, un trichuriasis bērniem bieži noved pie taisnās zarnas prolapss. Kā infekcija, pacienti sāk sūdzējās un trichuriasis simptomi nervu sistēmu: galvassāpes, ģībonis, krampji, uzbudināmība, miega traucējumi, palielināts agresija.

Diagnoze trichuriasis

Diagnoze trichuriasis ietver laboratorijas analīzes ekskrementi klātbūtnes tārpu olu tajā. Kopas nobriedušu indivīdu var atrast normālu sigmoidoscopy.

Ārstēšana trichuriasis

Ārstējot trichuriasis paraziticīdi izmanto naftamon. Kopējais deva narkotiku atkarīgs no vecuma un stāvokļa pacienta imūnsistēmu. Dažos gadījumos, naftamon var veiksmīgi aizstāt ar metendazol, bet patiesībā, un citā gadījumā ir nepieciešams, lai uzraudzītu efektivitāti kursu un pielāgot devu medikamentu, ja nav pozitīva ietekme. Izkārnījumu paraugus ņem 2 un 4 nedēļas pēc ārstēšanas uzsākšanas.

 Profilakse trichuriasis

Novēršana slimības

Trichuriasis Simptomi parasti parādās cilvēkiem, kuri dzīvo netālu no mitru, tumšās vietās, cilvēku ekskrementiem crap. Lai novērstu infekcijas, ir nepieciešams:

  • aizsargātu augsni no fekāliju piesārņojums;
  • stingri ievērot pamatnoteikumiem personīgo higiēnu;
  • Pirms lietošanas rūpīgi nomazgāt augļus un dārzeņus;
  • vārīties ūdeni, kas ņemts no atklātām ūdenskrātuvēm un akas.
Яндекс.Метрика