Trihinelloze

Vispārējā informācija par šo slimību

Trihinelloze - dabisks fokusa slimība, ko izraisa Trichinella un pavada drudzis, alerģiskas reakcijas, ievainojuma būtiskās sistēmās un orgānos. Trihinelloze notiek visos kontinentos. Visvairāk gadījumu reģistrēti tajās valstīs, kur iedzīvotāji ēd cūkas, lāču un āpšu gaļu. Parasti trihinellu parazītus vairāk nekā 70 sugu zīdītāji, lai jūs var inficēties, un daudzi citi dzīvnieki.

Kas notiek, kad patogēni iekļūt organismā?

 Simptomi trihinelozi ir inficētas personas

Kad organismā pārvadātāja, pirmā lieta, kāpuri migrē uz skeleta muskuļu .  Tur viņi iekļūst muskuļu šķiedras, un turpina attīstīties līdz vietai, līdz tie sasniedz kāpuri kļūt infekciozs .  Šajā stāvoklī, tos ieskauj īpašā kapsulā iekšpusē, kas radīja ideālus apstākļus dzīvē parazītu .  Turklāt, izmantojot sava veida aizsardzības masts patogēniem trihinoze viegli izturēt pakļaušanu skābju un sārmu medijiem .  Tas ir ļoti svarīgs punkts, jo paaudze nobriedušai trihinellām attīstās kuņģī un zarnās īpašnieks .  Vairumā gadījumu, trihinoze, kuru ārstēšana var pieprasīt personai jebkurā vecumā, tiek parādīts pēc patēriņa nepietiekami vārītu vai ceptu cūkgaļu un bekonu .  Bieži vien, ģimene noteica uzliesmojumu trihinelozi, jo piesārņots pārtikas vienlaicīgi var ēst visu ģimenes locekļus .

Simptomi trihinelozi

Simptomi trihinelozes parādās 10-20 dienas. Atkarībā no vairākiem faktoriem, šis periods var tikt samazināts vai, gluži pretēji, palielināt. Šis efekts ir labi zināms, ka ārstiem noteikums: smagāks slimības formu, ātrāk simptomi trihinelozi. Ja tiek ievēroti īpaši ļaundabīgs kurss no pirmajiem simptomiem trihinelozi 2-3 dienu laikā pēc lietošanas zemas kvalitātes produktu, bet tas ir vērts atzīmēt, ka pēdējos gados cilvēki arvien vairāk konstatēti asimptomātisku trihinelozi, kuru diagnoze ir diezgan grūti. Tas ir saistīts ar faktu, ka, pirmkārt, inkubācijas periods ir palielināts līdz 4-5 nedēļām, un, otrkārt, slimība izpaužas tikai nelielu sirgstat un nelielu sāpes muskuļos. Tādējādi pirmo reizi ārsti cenšas, lai ārstētu pacientus no visa, bet ne no trihinelozi.

Jo mazāk smagu trihinelozi izpaužas straujš pieaugums ķermeņa temperatūra, nespēks, galvassāpes. Dažas stundas pēc pirmo simptomu trihinelozes temperatūra nokrītas līdz 37-37, 5 grādus un uzturēts šādā līmenī apmēram nedēļu. Arī neliels drudzis, pacientiem var rasties sāpes teļš un jostas muskuļus.

Mēreni smagas slimības formu arī sākas ar paaugstinātu temperatūru un drudzi, bet tad pacientam attīstās simptomi, trihinelozi un citi:

 • tūsku sejas;
 • acu asarošana;
 • konjunktivīts;
 • fotofobija;
 • alerģiskas reakcijas.

Aptuveni 30% pacientu ar trihinelozi novērota patoloģiju no Bronhopulmonārās sistēmas: faringīts, pneimonija, pleirīts. Dažreiz tas ir ļoti grūti noteikt vietu, kur attīstās trihinelozi - simptomi pazūd, tad parādās pilnīgi dažādos orgānos, jo infiltrāts atklātās rentgena pārbaudi, bieži maina savu atrašanās vietu.

Dažos gadījumos, trihinoze vidēji smagas pavada bojājumi, sirds un asinsvadu sistēmu. Pacienti reģistrē: in sirdsdarbība, vielmaiņas traucējumiem sirds muskuļa, nebalsīgs sirds toņus, elpas trūkums pieaugumu. Bērniem līdz iepriekš patoloģiju var pievienoties uzvarēt imūnsistēmu, palielināti limfmezgli un liesa.

Īpašas bažas ir smags trihinoze, ārstēšana sākas ar akūtu simptomu. Pacienti jūtas ļoti spēcīgas muskuļu sāpes. Bieži vien tie ir tik intensīva, ka viens nevar veikt visvienkāršāko kustības. Turklāt ievērojams neērtības pacientiem un dod augstu temperatūru. Tā sasniedz 40-41 grādus un ilgst vienu nedēļu. Ļoti ātri pacientu pietūkums uz rumpja un ekstremitātēm, kas izplatās uz iekšējiem orgāniem un centrālo nervu sistēmu, kā rezultātā nepareizas darbības vitālo centru. Smagas trihinelozi izraisa arī daudzas izteiktas alerģiskas reakcijas. Izsitumi var rasties par visām ķermeņa daļām un mēdz apvienot atsevišķus bojājumus lielākos veidojumos.

Starp citu raksturīgo simptomu trihinelozi smagas mēs vēlētos atzīmēt:

 • vēdersāpes;
 • pārkāpums taburete (caureja ar asinīm);
 • slikta dūša, vemšana;
 • palielinātas aknas un liesa;
 • miega traucējumi;
 • krampji, delīrijs;
 • lēkmes

Daudzi no šiem bojājumiem galu galā var izraisīt nāvi. Šā iemesla dēļ, ja rodas šaubas par trihinelozes, terapija jāsāk, tiklīdz pareizu diagnozi. Protams, pašārstēšanās izmantojot tautas receptes šajā gadījumā ir nepieņemama. Biežākie nāves cēloņi ir akūta alerģiskas reakcijas infarkts un smaga pneimonija kopā ar bronhītu.

Diagnoze trihinelozi

Ja ir pietiekams pamats uzskatīt, trihinelozi (simptomi parādās pēc ēšanas cūkgaļu un citas raksturīgās slimības simptomus), tas ir nepieciešams, lai veiktu laboratorijas testus. Pirmkārt, pacients lieto izkārnījumos, kas var atklāt Trichinella kāpurus un pieaugušo, bet visticamākais diagnoze trihinelozi uzskatīja biopsiju muskuļu audu un ādas un alerģijas testu.

 tabletes efektīvai ārstēšanai trihinelozes

Ārstēšana trihinelozi

Ārstēšanai trihinelozes ekspertu laikā izmantot mintezolom, Albendazols, Vermoxum un antihistamīna. Kad miokardīts un pneimonija pacienti saņēma kortikosteroīdus. Ārstēšanas kurss ilgst trihinelozi pirms motoriku pilnīgu atveseļošanos un normalizēšanai funkciju iekšējo orgānu. Muskuļu sāpes var saglabāties šajā nākamo 3-6 mēnešu laikā, tāpēc cilvēki tiek aicināti staigāt svaigā gaisā un vingrošanu.

Яндекс.Метрика