Trikuspidālā atraugas

Trikuspidālā regurgitācija sauc veidu sirds slimības, kas rodas, kad trikuspidālā mazspēju (trikuspidālā) vārstu, kā rezultātā  Trikuspidālā atraugas - trikuspidālā nepietiekamība (trikuspidālā) vārsts
 sistoles uz atplūdes asinis no labā kambara uz ātrijā laikā.

Trikuspidālā atraugas: cēloņi

Visbiežāk, attīstība trikuspidālā vārstu atvilnis notiek fona sirds saslimstību ar paplašināšanos labo kambara un plaušu hipertensija. Daudz mazāk šī slimība rodas pret baktēriju endokardīts, reimatisko drudzi, karcinoīda sindroms, Marfan sindroms. Trikuspidālā vārsts var būt iedzimtas slimības, vai attīstīties kā rezultātā ilgtermiņa lietošanai dažu medikamentu (phentermine, fenfluramīnu, ergotamīnu).

Simptomi

Ja nelieli defekti lapiņas no trikuspidālā vārsts (trikuspidālā atraugas 1 grāds), slimība parasti nav izpausties, un tiek uzskatīts labdabīgs stāvoklis, ārstēšana nav veikta. Tikai neliela daļa pacientu ir pulsējošas kaklu vēnu izraisa paaugstinātu spiedienu tiem.

Smagas trikuspidālā vārstu atvilnis novēro izteiktu pietūkumu jūga vēnas. Roku pareizajā jūga vēnas var sajust viņas trīce. Ievērojama vārsts mazspēja var izraisīt disfunkciju no labā kambara, rašanos priekškambaru plandīšanās vai priekškambaru mirgošanu, sirds mazspēja veidošanās.

Trikuspidālā atraugas: Diagnosis

Pareizs diagnoze kad trikuspidālā atvemšana, kā arī lai noteiktu, cik slimības, tas ir iespējams, balstoties uz Doplera ehokardiogrāfijas. Kad trikuspidālā atraugas 1 pakāpe atvilnis no labā kambara atpakaļ uz labo Atrium ir tik tikko manāms. Trikuspidālā regurgitācija raksturo 2 grādiem mainīt pašreizējo asins ir ne vairāk kā 2, 0 cm no trikuspidālā vārstu. Trešajā strāvas zuduma atvilnis nekā 2, 0 cm, bet ceturtais - izplatīts visā tilpumu labajā ātrijā.

Kā papildu metodes pētījumu veica elektrokardiogrammu un krūškurvja rentgena stariem. Elektrokardiogramma bieži atklāj pazīmes labo kambara hipertrofiju. Rentgenstariem kad trikuspidālā atvilnis 1 pakāpe pārmaiņu parasti nav konstatēta. Kad trikuspidālā atraugas 2. pakāpes un iepriekš atklāja paplašināto ēnu augstākās dobās vēnas un labo Atrium, un dažos gadījumos, klātbūtni pleiras dobumā.

Sirds katetrizācijas  Diagnosticēšanai trikuspidālā atvilnis veica elektrokardiogrammu un krūškurvja rentgena
 kā diagnostikas metode trikuspidālā atvilnis ir reti veikta.

Ārstēšana trikuspidālā atvilnis

Daļēji trikuspidālā vārstuļa regurgitācija ir labi panes cilvēku un nav nepieciešama ārstēšana. Terapija parasti tiek piešķirts, kad tie trikuspidālā atvilnis 2 - 4 grādiem. Pirmkārt, tā mērķis ir novērst cēloņus, kas noveda pie attīstību trikuspidālā vārstu (ārstētu reimatismu, septisko endokardīts, uc). Turklāt rīcība un attieksme pret sarežģījumiem, ko izraisa trikuspidālā atvilnis - sirds mazspēja, aritmija.

Nepastāvot ietekmi konservatīvās ārstēšanas veikta, kā arī tālāku progresēšanu vārsta slimības, operācija tiek norādīts - protezēšana, plastmasas vai trikuspidālā vārsts anuloplastika.

Ar anuloplastike parasti izmantot gadījumos, kad slimība attīstās pienācīgi dilatācija (izplešanās) no vārsta gredzenu. Trikuspidālā vārstuļa protēzi ir parādīts, ka tā nav, ko izraisa Epšteina defekta vai karcinoīda sindromu. Cūku vārsts protēze lieto, lai ievērojami samazinātu iespējamību pēcoperācijas trombembolisku komplikāciju. Kā rāda prakse, cūku vārsts darbojas efektīvi vairāk nekā 10 gadus, pirms tā tika nomainīts.

Яндекс.Метрика