Tērnera sindroms - anomālija augļa attīstība
 Pirmsdzemdību attīstība bērna - sarežģīts un diezgan ilgs process. Ne vienmēr tas beidzas ar dzimšanas veselīgu bērnu absolūti. Starp iespējamiem pārkāpumiem atsevišķā rindā ir hromosomu anomālijas. Tie atšķiras pēc smaguma un var izraisīt augļa bija gan fizisko, gan vēlāk, un garīgās attīstības traucējumiem. Viena šāda anomālija ir Tērnera sindroms, kas attīsta galvenokārt meitenēm.

Tērnera sindroms, cēloņi

Slimība, kas pazīstams kā Turner sindroms nav ļoti izplatīta patoloģija. Šis hromosomu anomālija tika aprakstīta sākumā pagājušā gadsimta. Gadu gaitā, slimība pietiekami pētīta dažādi speciālisti. Tā ieguva savu nosaukumu pēc diviem zinātniekiem, lai identificētu galvenās iezīmes šo patoloģiju.

Tērnera sindroms, cēloņi, kas tika izpausta vēlāk, tikai vidū pagājušā gadsimta, sakarā ar deficītu hromosomu uz bērnu no vecākiem. Cilvēka kariotips sastāv no 23 pāriem hromosomas, pēdējais no kuriem nosaka dzimumu. Tas var būt vai nu divi identiski - XX, vai divi dažādi - XY-hromosomas. Pirmajā gadījumā, organisms attīstīties sieviešu modelī, otrajā - vīriešu.

Bojājums vai pilnīga neesamība viena pāra X-hromosomu un izraisa attīstību bērna Turner sindroma pazīmes, kas ir jau redzams pēc piedzimšanas. Sākumā augļa attīstību ir normāli hromosomu komplektu sastāvu. Tomēr dzimumšūnām strauji regresēt, un kā rezultātā, mazulis ir piedzimis, kam bojātu kariotips.

Tērnera sindroms, simptomi

Jau jaundzimušo bērns var redzēt no fiziskiem traucējumiem īpašības. To raksturo zems izaugsmi un zemu dzimšanas svaru. Pusē kakla ir spārnu ādas krokas, aukla ievērojami samazināts, ausis ir mazattīstīta, tur ir pietūkums kājām. Īpatnība šo bērnu, kā viņš pilnveidojoties, tas kļūst ļoti zemu izaugsmi.

Kad Tērnera sindroma simptomi ir pietiekami daudz. Tipiskākās ir trīs no tiem. Šī seksuālā nepietiekama attīstība, ādas krokas uz kakla un elkoņiem anomāliju. Arī tur var būt kurlums, iedzimta ptoze - noslīdējums gadsimta sirds defekti. Kaut inteliģence lielākajai daļai pacientu ar šo anomāliju saglabāto, tomēr frekvenci garīgās atpalicības starp tām ir daudz lielāks nekā normāliem bērniem.

Kā viņi saņem vecāki pacientam ar Tērnera sindromu simptomi novirzes seksuālo attīstību parādās gaišāku. Nav sekundārās dzimuma pazīmes, ir amenoreja dēļ atpalicība no dzemdes un olnīcu.

Tērnera sindroms, ārstēšana

Kā hromosomu anomālijas sindroms Turner būt tikai simptomātiska ārstēšana. Ka pacienti var dzīvot normālu dzīvi, joprojām ir nepieciešams, lai saņemtu medicīnisko aprūpi. Ārstēšanas sākumā mērķis ir stimulēt izaugsmi, vienlaikus ieceļ anabolisko steroīdu un augšanas hormonu. Bērns ķirurģiski noņemot spārnu ražošanas ādas krokās ap kaklu. Sniegt nepieciešamo palīdzību, iedzimtām kroplībām, kas var būt bīstama dzīvībai, pirmajā vietā - sirds anomālijas.  Zema izaugsme un mazs svars - simptomi Turner sindroms

Sākoties pubertātes meitenēm ar Tērnera sindromu terapijas laikā tiek veikta, izmantojot sieviešu hormonus. Tas veicina izskatu sekundāro seksuālo īpašības, veidojot sieviešu ķermeņa tipam, noteiktā pieaugums dzemdes un olnīcu. Veicot šo ārstēšanu kombinācijā ar modernām reproduktīvajām tehnoloģijām ļauj tam droši pārvadāt bērnu.

Tādējādi, Tērnera sindroms, simptomi, kas skaidri runā par neauglību, līdz šim, nevis sodu par sievieti. Tas var būt diezgan pilna dzīve, neskatoties uz sarežģīto iedzimta slimība.

Protams, bērna piedzimšana ar Tērnera sindromu, kā arī jebkuru citu anomāliju ir liels šoks vecākiem. Tomēr, savlaicīgu un sistemātisku medicīnisko aprūpi var ievērojami kompensēt trūkumus tā izstrādē. Šādā situācijā, papildus terapeitiskā sastāvdaļa, par jaunākiem bērniem ir ļoti svarīgi, lai atbalstītu cilvēkus tuvu viņam.

Яндекс.Метрика