Prosopalgia

 Prosopalgia

Vīrietis, kurš cieta trijzaru neiralģijas, iet uz kaut ko, tikai, lai nekad tikties ar slimību. Galvenais iemesls šim attieksmi - stipras sāpes, kas ne tikai nedod pacients dzīvo un lai to "pēdējā rindā", pēc kura bieži sekot pašnāvības mēģinājums.

Saskaņā ar trīszaru nerva medicīnā attiecas uz sāpēm, kas izplatās pa nervu stumbru. Šajā gadījumā tas ietekmē trīszaru nerva. Tā izcelsme ir galvaskausa dobumā, un pēc tam sadalīta trijās daļās un atstāj uz virsmas vaigiem, zoda un templis. Trijzaru nerva nodrošina jutību cilvēka seju pret karstumu, aukstumu, pieskārienu, sāpēm un citām ārējām ietekmēm.

Trīszaru nerva neiralģija - cēloņi slimības

Stipras sāpes, ko izraisa traumatiskiem ietekmi uz nervu stumbra, kas notiek audzēju, audu rētas, pietūkums un noņemšana zobu vai ietekmi uzpildes materiālu. Turklāt diagnoze trīszaru nerva neiralģija, simptomi bieži attiecina hipotermija. Provocēt slimības var, un daži citi faktori: infekcijas, iekaisuma slimības mutes dobuma un deguna blakusdobumu, vielmaiņas traucējumi, alkohola lietošana. Galvenokārt no trīszaru neiralģijas ietekmē cilvēkus vidējā un vecuma.

Trīszaru nerva neiralģija - simptomi un klīniskā aina

Kā likums, pirmie lēkmes sākas II zonā un III filiāles (deguna, vaigiem, augšžokļa, apakšžokļa, lūpu, mēles, templis). No I filiālē (uzacis, acu, pieres) trīszaru neiralģijas sākas daudz mazāk. Šīs sāpes ir šaušana, asu raksturs, tāpēc nav nejaušība, ka daudzi pacienti salīdzināt tos ar elektrošoku. Sāpes pavada neapzinātas kontrakcijas sejas muskuļu (TIC, krampji), un krampji var rasties sakarā ar dažādu iemeslu dēļ - no košļājamā pārtiku vienkāršām kustībām košļājamā muskuļus. Process tiek sākts, pieskaroties tā sauktās sprūda punktus, kas atrodas uz sejas un mutes gļotādas.

Parasti uzbrukumi nav ilgi - ne vairāk kā 1-2 minūtes, bet gan tāpēc, ka spēcīgas sāpes cilvēki atcerēsies šos mirkļus par pārējo dzīvi. Īpaši nepatīkami, ka diagnoze trīszaru ārstēšana var prasīt pacientam jebkurā diennakts laikā vismaz vairākas nedēļas.

Dažos gadījumos sāpes nesniedzas dažas minūtes un vairākas dienas. Šādos gadījumos, ārsti saka par neiroloģiskām slimībām.

Trīszaru nerva neiralģija - ārstēšana un prognoze

 Ārstēšana trīszaru neiralģijas

Izteiktas simptomi trīszaru neiralģijas, jo īpaši - sāpes un sejas samazinājumi stoped izmantojot pretkrampju līdzekļi nomierinošus līdzekļus un pretsāpju līdzekļus. Gandrīz vienmēr izmanto nervu bloku - noteikto līdzekļu ieviešanu tieši uz nervu. Lietot zāles būtu nepārtrauktā uzraudzībā ārsta, jo daudzi no viņiem, iespējams, zaudē savu efektivitāti, un pieprasa lielāku devu. Laika gaitā, cilvēks sāk fizisko slāni atkarīgi no narkotikām. Vēlme samazināt intensitāti sāpes ir saprotams, jo diagnostikā trijzaru neiralģija simptomi ir patiešām ļoti spilgti. Tomēr pacienti un viņu tuvinieki ir informēti par kaitīgo ietekmi nekontrolētu kas saņem pretsāpju un atzīt posmu fiziskās atkarības.

Bez zālēm pacienti tiek piešķirts:

  • fizioterapija (UHF, ultraskaņa, elektroforēze novokaīnu, diadynamic straumes);
  • refleksoloģija;
  • elektriskā stimulācija trīszaru nervu galiem skartajiem.

Ja visi iepriekš minētie pasākumi nerada sagaidāmo rezultātu, ārsti lemj par operācijas. Operācijas tiek sadalīts 2 veidos:

  • pārtraukšana jutīgā nervu saknes tieši galvaskausa dobumā. Nervu šķiedras iznīcināšana tiek veikta atšķirīgi. Vairumā gadījumu diagnoze trijzaru neiralģija ārstēšanas nozīmē izmantot lāzera vai elektrisko šoku ietekmi. Operācijas metodika darbojās caur. Tas nav izraisīt nopietnas komplikācijas, un tiek veikta saskaņā ar vietējo anestēziju;
  • Kad nervu izspiež no visām pusēm asinsvadu, ir ieteicams, lai veiktu lielu Neurosurgery dekompresijas trijzaru nerva. Šādos gadījumos, operācija ir daudz traumatiska un tādēļ veikta vispārējā anestēzijā.

Prognozēšana ārstēšana ir atkarīga no cēloņa. Trīszaru nerva neiralģija, kuras simptomi izraisīja ievainojumu atbildēt arī uz ārstēšanu, un tai nav atkārtošanos. Tas jo īpaši attiecas uz jauniešiem. Daudz sliktāk prognoze slimības, izprovocēja pārkāpumus vielmaiņas procesus, piemēram, trīszaru neiralģijas grūti ārstēt.

Яндекс.Метрика