Tuberkuloze

Kas ir tuberkuloze?

 X-ray no personas, kas cieš no tuberkulozes

Saskaņā TB eksperti saprast infekcijas slimība, kas izraisa paugura bacillus (Koch s bacillus, Mycobacterium tuberculosis), pievienojot veidošanās granulomas dažādos orgānos un attīstību šūnu alerģijas. Visbiežāk konstatēts pacientiem ar plaušu tuberkulozi, locītavu, kaulu, ādas un uroģenitālo orgānu. Visi šie tuberkulozes formām nepieciešama neatliekamā palīdzība, jo, pretējā gadījumā, slimība progresē līdz nāvei.

Pirmie nopietni pētījumi par tuberkulozi ir veikti 1882 Robert Koch. Vācu zinātnieks studē tuberkulozi, simptomi īpašības patogēniem. Viņš pierādīja infekcijas slimības raksturu un konstatēja, ka TB baktērijas ir ļoti izturīgs. Tie tiek saglabāti sniega, zemē, jūtos lieliski zemā un augstā temperatūrā. Daļēji tas ir iemesls, kāpēc ārsti ir radušās milzīgas grūtības tuberkulozes ārstēšanā, un bieži vien nevar pilnībā glābt cilvēkus no šīs bīstamās slimības.

Izraisītājvielas Tuberkulozes

Mycobacterium tuberculosis (Koch ir bacilis) ir plaši izplatīti vidē. Tie ir ļoti sīksts, labi pretoties kodīgas faktorus un nav pārtraukumu, pat izmantojot mūsdienu dezinfekcijas līdzekļiem. Mikobaktēriju ģimene ietver daudz šķirņu baktērijas. Dažas no tām var parazitē tikai cilvēka organismā, bet citi - lieliska gaisotne putniem un liellopiem.

Kā pārraide infekcijas?

No cilvēka uz cilvēku Tuberkuloze tiek pārraidīts ar pilienu infekcija, tas ir, jūs var inficēties pat bez tieša kontakta ar pacientu, un tikai to ar viņu vienā telpā. Dažos gadījumos inficēšanās notiek caur pārtikas un citiem priekšmetiem, kas ir inficēti ar Koch s nūjiņas. Ja TB baktērijas ir uzturā, tuberkulozes bērniem un pieaugušajiem ietekmē kuņģa-zarnu traktu, un tas nav viegli, jo tas notiek ieelpojot piesārņotā gaisa.

Maksimālais aprūpe būtu cilvēki, kas ir bieža kontakta ar pacientu, un ir paaugstināta uzņēmība pret patogēniem. Ir nepieciešama regulāra Tuberkulozes:

 • skolēniem, studentiem un citas personas, kas varētu būt ciešā kontaktā ar inficētu cilvēku;
 • ieslodzītajiem un cietuma darbinieki;
 • cilvēki, kas ļaunprātīgi narkotikas un alkoholu;
 • veselības aprūpes darbinieki;
 • pacienti ar cukura diabētu un HIV infekciju;
 • cilvēki, kuru imūnsistēma ir novājināta ar smagu slimību vai ilgtermiņa pārvaldes jebkuru spēcīgiem medikamentiem.

Tuberkuloze

Šodien tur ir diezgan maz iespējas klasifikācija no infekcijas. Katrs no tiem ir balstīta uz īpašu raksturīgu iezīmi tuberkulozi. Savā rakstā mēs jūs iepazīstināt ar klasifikāciju, kas balstās uz orgānu sistēmu, kas ietekmē tuberkula nūjiņas.

Plaušu tuberkuloze - infekcijas process attīstās tieši cilvēka plaušās. Šī forma ir visizplatītākā mūsdienu sabiedrībā, jo patogēni ir viegli pārsūtīt uz veseliem cilvēkiem ar pilienu. Ņemiet vērā arī to, ka ar asins un limfas coli var iebrukt citus orgānus un sistēmas.

Tuberkuloze zarnu - raksturo traucējumi, kuņģa-zarnu traktā. Visvairāk uzņēmīgi pret infekcijām, ko zarnu sienā un apzarnis. Patogēns apēšanai pārtika piesārņota ar, piemēram, biežu piena produktiem. Simptomi tuberkulozes no iekšām ir līdzīgi simptomi daudzām citām patoloģijām, kas nelabvēlīgi ietekmē savlaicīgu pareizu diagnozi un ārstēšanas uzsākšanas.

Tuberkuloze kaulu un locītavu - samērā izplatīta forma infekcija, kas skar skriemeļu un ilgi kaulus kājām un augšstilbiem. Kā likums, diagnostikā kaulu tuberkulozes ārstēšana ietver visaptverošu pieeju un rūpīgu pārbaudi citiem orgāniem. Tas ir saistīts ar to, ka šī forma ir parasti, ko izraisa infekcijas izplatīšanos no citām ķermeņa daļām, piemēram, no plaušām.

Tuberkuloze Uroģenitālās sistēmas - postoša ietekme pielīp Koch piedzīvo urīnpūsli, urīnvadu un nieres. Tā kā nav atbilstošu ārstniecības iestāžu ir deformētas, kas noved pie daudziem sarežģījumiem, grūtības ar izdalīšanos urīnā un citu smagu patoloģiju.

Bez šiem orgāniem un sistēmām, tuberkula bacilis var inficēt prostatas dziedzeri, sēklinieki, olvadu, smadzeņu plēves, nervus un ādu. Ievērojiet arī, ka visas tuberkulozes formas ir ļoti bīstami, tāpēc, ja ir kādas šaubas par infekcijas esamība, Jums nekavējoties vajadzētu apmeklēt ārstu un veikt vispusīgu pārbaudi organismā.

Tuberkuloze - simptomi un klīniskā aina

Tā visbiežāk līdz šim forma infekcija ir tuberkuloze (diagnosticēta 60-70% gadījumu), mēs izskatīsim sīki TB simptomi ir šķirne, jo vairāk, ka tie ir raksturīgas cita veida slimības. Tātad, pacientiem rodas šādas tuberkulozes simptomi:

 • pēkšņs svara zudums, bālums ādas, būtiskas izmaiņas izskatā;
 • vājums, pārmērīgs nogurums, samazinājās sniegumu;
 • sauss klepus, kas ir īpaši spēcīga nakts un rīta stundās. Ar attīstība tuberkulozes klepus kļūst mitrs un pavada krēpu;
 • drudzis - parasti temperatūra nepaceltos uz kritiskajiem līmeņiem, un apstājas pie 37, 5-38 grādiem. Lūdzu, ņemiet vērā, ka diagnoze tuberkulozes simptomi ir smagi vakarā vai naktī. Šī funkcija ļauj atdalīt no citu slimību elpošanas trakta simptomi, kas nav pievienots ielēkt temperatūras un parasti raksturojas ar augstākām vērtībām šo parametru.
 • hemoptysis - viens no galvenajiem simptomiem plaušu tuberkulozi. Vairumā gadījumu, hemoptysis uzreiz seko klepošana fit. Asins izceļas mazliet, bet process ir ļoti bīstama, jo tā var jebkurā brīdī novest pie attīstību plaušu asiņošana un pēc tam nāvi.

Sakāves citi orgāni kopā ar zīmēm, kas pēc pirmā acu uzmetiena neatšķiras no simptomiem citu izplatītu slimību, tāpēc šajā rakstā uzskatīt tās jēgu. Pietiek pateikt, ka jebkurā aizdomas tuberkulozes ārstēšana jāsāk pēc iespējas ātrāk. Tās panākumi ir atkarīgi no savlaicīgas diagnozes, un tas ir labākais arguments par labu laika apmeklēt ārstu, ja jūtat diskomfortu vai sāpes.

Tuberkuloze bērniem

Bērnībā tuberkuloze attīstās nedaudz savādāk nekā pieaugušajiem. Tas ir saistīts ar mazattīstītu imūnsistēmas bērna. TB progresē ātrāk un izraisa visvairāk traģiskām sekām. Apdraudēts ir bērni, kuri nesaņem pietiekamu uzturu bieži vien ir pārstrādājušies, dzīvo antisanitāri apstākļi un cieš no trūkuma vitamīnu. Īpaša uzmanība jāpievērš vecāku nogurumu, samazināta uzmanība, drudzis, apetītes un svara zudums zudumu.

Ārstēšana Tuberkulozes

 Tabletes tuberkulozes ārstēšanā

Ja TB ir identificēta agrīnā stadijā, tas gandrīz vienmēr ir ārstējamas. Ārstēšanas kurss ir nepārtraukta, un tajā pašā laikā tas izmanto vairākas anti-TB narkotikas. Pacients aizņem 4-5 dienas zāles vismaz 6 mēnešus. Izmantojot šo pieeju, ir iespējams panākt visefektīvākos rezultātus, jo dažādas aktīvās sastāvdaļas ir dažāda ietekme uz paugura bacillus, kas ļauj iznīcināt patogēnu ir ļoti izturīgas. Narkotikas izvēles tuberkulozes ir streptomicīnu, pyrazinamide, rimfapitsin, izoniazīds, ethambutol, un citi.

Ārstējot tuberkulozes, izņemot specifiskus medikamentus, pacientiem tiek piešķirts un atjaunojošas procedūras - elpošanas vingrinājumi, imūnterapija, fizioterapija. Ja diagnoze tuberkulozes ārstēšanu vajadzētu veikt tikai ar palīdzību pieredzējis profesionālis, jo nepareizi rīcība var novest pie strauja slimības progresēšanu un neatgriezeniskas sekas.

Tuberkulozes

Tuberkuloze profilakse ietver izmantot sociālos faktorus, kā arī, kas veic konkrētus darbus. Sociālā sastāvdaļa efektīvas novēršanas TB ietver:

 • uzlabot iedzīvotāju dzīves kvalitāti;
 • profilakse arodslimību plaušu slimībām;
 • uzlabošana ekoloģisko situāciju lielākajās pilsētās;
 • ātrās ēdināšanas noraidīšanu un iet uz labo barojošu pārtiku;
 • cīņa pret narkomāniju, alkoholismu un smēķēšanu;
 • paplašinot tīklu spa.

Specifiska profilakse tuberkulozi ir balstīta uz vakcināciju un regulāriem rentgena seansi. Pēdējais dotu laiku noteikt plaušu tuberkulozi un sākt ārstēšanu agrīnā stadijā, samazinot iespējamību nāvi. Biežākas pārbaudes attiecas uz personām, kuras pastāvīgi kontaktā ar slimiem cilvēkiem.

Яндекс.Метрика