Tubo-vidusauss

Baumas - tas ir viens no šīm funkcijām, kas ļauj personai, lai saņemtu informāciju par pasauli. Kā arī redzēt, dzirdēt - galvenais mehānisms pētniecībai un zināšanas par pasauli. Cilvēka auss - sarežģīts orgāns, tās fizioloģija un struktūra, kuras mērķis ir uztverē skaņas viļņi diapazonā no 16 Hz-22 kHz.  Olvadu-vidusauss - iekaisums gļotādas no iekšējās auss

Skaņas uztveres mehānisms, ko cilvēka auss var iedalīt divās daļās:

  • Mechanics - auss kanālā Pinna, dzirdes ossicles, eardrums;
  • elektriķis - dzirdes centri smadzeņu garozā, dzirdes nervu.

Auss kanāla skaņu sasniedz bungādiņa un tad godināja izmantojot dzirdes ossicles un cochlea, iekšējo skaņu no skaņas vibrācijām gaisā pārvēršas šķidrā un svārstības, izmantojot specializētu nervu šūnas tiek pārveidots elektriskā signālā. Lai pilnībā funkcionējošu dzirde ir nepieciešama koordinēta darbu visu cilvēka auss sastāvdaļām.

Kas tubo-vidusauss?

Olvadu-vidusauss - katarāls iekaisums gļotādas no iekšējās auss, ko izraisa darbības traucējumiem, ar dzirdes caurulē.

Dzirdes ossicles ir pneimatiskā iedobums (vidusauss) in biezumu laika kaulu, un to pilnīga darba spiedienu vidusausī ir tāda pati kā vidē. Lai tas notiktu, pneimatiskie dobumi jāziņo vidi, kas notiek ar palīdzību īpašu izglītību - tuba auditiva (dzirdes caurule). Eistāhija caurule atveras uz aizdegunē un pieaugušajiem garums 3, 5 cm, un jaundzimušajiem -. 2 cm Ja disfunkcija dzirdes caurule ir slimība, ko sauc tubootitis (evstahiitom).

Lai noteiktu šī slimība tiek izmantota arī daudzus citus nosaukumus: tubotimpanit, salpingootit, katarālais vidusauss iekaisumu (akūta vai hroniska).

Cēloņi tubootitis

Galvenokārt izraisīt tubootitis kļūst infekcijas procesu mutes caurules. Infekcija netrāpa cauruli no deguna dobumā. Piemēram, akūts rinīts var izraisīt pietūkumu deguna gļotādas, tai skaitā un mutēm dzirdes cauruli, izraisot obstrukcijas dzirdes caurule. Tube obstrukcija, savukārt, padara neiespējamu spiediena izlīdzināšanu ar tympanic dobumā, kas rada traucējumus mobilitāti dzirdes ossicles un šī īpašība, jo deguna auss.

Bieži vien, kad auksts vai spēcīga putu deguna gļotādas nonāk mutē eistāhija caurule, kas ir iemesls tubootitis. Tāpēc, akūts sinusīts un rinīts ir svarīgi, lai pūst degunu. Kad pūš degunu nepieciešams atvērt muti un saspiežot pusi no deguna.

Tā gadās, ka cēlonis tubootitis kļūst nepārejoša eistāhija caurule disfunkcija kad vazomotoros rinīts. Šādā gadījumā varētu saukt tubo-vidusauss komplikācija vazomotoros rinīts. Šāda olvadu-vidusauss ir grūti ārstējama, un tas ir raksturīgs ar to, veidojot pastāvīgu tūsku jomā aizmuguri apakšējo dzirdes čaulu izplatīties uz mutes dzirdes caurulē. Ārstēšana tubootitis šajā gadījumā ir nepieciešams kombinēt ārstēšanu vazomotoros rinīta.

Bērni tubo-vidusauss bieži ir divpusējs. Pieaugušajiem, tubo-otīts bieži novēro ar sāpīgu pusē.

Simptomi tubootitis

Galvenie simptomi ir tubootitis dzirdes zudums, sajūta aizlikuma, periodiskā troksnis ausīs. Dažreiz syringmus kad dzird atbalsi viņa paša balsi slimu auss. Līdzīgas sūdzības ir tipiska akūtām elpceļu infekcijām. Auss sastrēgumu laikā var novērot atmosfēras spiediena svārstībām (piemēram, pa ceļam uz plaknes). Kad tubo-vidusauss sāpes ausī var būt intensīva vai nenozīmīga, un vispārējais stāvoklis pacients cieš maz.

Veicot otoskopija pacientam ir simptoms tubootitis kā ievilkts bungādiņa. Mēreni samazināts dzirdes darbība (20-30 dB). Arī simptomi var attiecināt tubootitis sūdzības par pacientu uzlabot noklausījusies žāvāšanās vai norīt siekalas. Tas ir rezultāts pagaidu atvēršanu lūmenu par eistāhija caurulē.

Bērni tubo-vidusauss pavada temperatūras pieaugumu līdz 38 grādiem un vairāk. Ir drudzis, slikta aizlikts auss, zvanīšana ausīs, dzirdes zudumu. Sāpes var parādīties kā norādīts, un pēc kāda laika. Izskatot auss kad tubo-vidusauss bērniem ievērojami apsārtums un pietūkums auss. Bieži, virsma ārējo auss eju burbuļi parādās.

Komplikācijas tubootitis

Tubo-vidusauss bieži sastāvējies un vāji pavada smagiem simptomiem, kā rezultātā pacienti nevēlas uzreiz palaist pie ārsta. Protams, neveiksme atklāšanu un ārstēšanu tubootitis var izraisīt dažādas komplikācijas, proti, uz eistāhija caurules traucējumiem uzņemšanai kad auss dobumā veidojas un negatīvs spiediens sāk uzkrāties nogulsnes. Savukārt, tā kļūst iemesls saķeres procesā starp dzirdes ossicles, ir pastāvīgs dzirdes zudums.

Ja dobums ir vidusauss uz ilgu laiku, ir negatīvs spiediens, ir gliemežu kairinājums, izraisot deģeneratīvas izmaiņas parādās dzirdes nerva ir Sensorineural dzirdes zudums. Turklāt eksudāts Fester var notikt jebkurā brīdī, kā rezultātā akūta strutaina vidusauss iekaisumu, kas, savukārt, ir pilns ar nopietnām komplikācijām.  Sanorin - zāles, ko lieto, lai ārstētu tubootitis, lai samazinātu pietūkumu gļotādu

Ārstēšana tubootitis

Vispirms tubootitis ārstēšana ir vērsta uz pievēršoties faktoriem, kas veicina obstrukcijas dzirdes caurulē. Lai mazinātu pietūkumu gļotādas ausīs pacientam nozīmēt vazokonstriktors deguna pilieni: Sanorin, Naphthyzinum, nazivin, tizin et al Arī samazināt pietūkums antihistamīna medikamentus. (Gismanal, suprastin, Claritine, un citi.).

Lai novērstu iekļūšanu infekcijas gļotas caur eistāhija cauruli no aizdegunes līdz tympanic dobumā, pacients tiek mācīts, kā pūst degunu, var arī iecelt uzklausīšanu pūš caurules Politzer. Labs terapeitiskais efekts ražo salpingocatheterism kuri pēc anemizatsii rīkles atvēršanas. Pēc tam katetru ievada dzirdes caurule pāris pilieniem epinefrīns 0, 1% hidrokortizona vai atlikšanu.

Ārstējot tubootitis iecelt vairākus fizioterapijas darbības: lāzera terapija uz mutes apvidū dzirdes caurule, UHF uz deguna, NLO, pneumomassage bungādiņa.

Ar atbilstošu un savlaicīgu ārstēšanu akūtu Tubo-vidusauss dziedina pēc dažām dienām. Ārstēšanas hroniskas tubootitis efektivitāte ir atkarīga no savlaicīgas likvidēšanu patoloģiju aizdegunē, deguna blakusdobumu un deguna dobumā, kas rada pastāvīgu rašanos slimības.

Яндекс.Метрика