Tubulointersticiāl nefrīts

Tubulointersticiāl nefrīts - nieru slimība, kas rodas galvenokārt skar intersticiālajā audu un nieru kanāliņos. Turklāt iekaisuma procesu šīs slimības ir ievilkti un visi citi struktūrām ir nieru audiem. Tubulointersticiāl nefrīts var būt akūta vai hroniska.  Tubulointersticiāl nefrīts - akūta vai hroniska nieru slimība

Cēloņi

Cēloņi slimības var būt dažādi, bet lielākā daļa no iestāšanās akūta Tubulointersticiāl nefrīts ir saistīta ar izmantošanu dažu medikamentu (antibiotiku, nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem, diurētiskiem līdzekļiem un citi.). Citi iemesli, kas noved pie attīstības akūtu Tubulointersticiāl nefrīts dažas imūnās slimības, saindēšanās ar smagajiem metāliem, etanola, etilēnglikola.

Hronisks Tubulointersticiāl nefrīts var būt iznākums akūtā slimības formu. Bet visbiežāk tas notiek bez iepriekšēja akūtu Tubulointersticiāl nefrīts. Tās cēloņi ir:

  • Iekšzemes, rūpniecības vai medikamentu reibums;
  • Pakļaušana jonizējošā starojuma;
  • Vielmaiņas traucējumi;
  • Infekcijas;
  • Imūnās izmaiņas.

Bieži vien, hronisks Tubulointersticiāl nefrīts rodas cilvēkiem, kuri ļaunprātīgi nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus.

Tubulointersticiāl nefrīts Simptomi

Akūtas Tubulointersticiāl nefrīts pacienti sūdzas par drudzi, niezoši izsitumi uz ādas, sāpes jostas vietas, palielina vājumu un nogurumu. Akūtas Tubulointersticiāl nefrītu iepriekš aprakstītie simptomi, ļoti ātri sāk pievienoties un simptomi akūta nieru mazspēja: paaugstināts asinsspiediens, niktūrija, poliūrija, vai oligoanuria.

In sākumposmos hroniskā formā Tubulointersticiāl nefrīts simptomi bieži prom. Tās parādās tikai tad, kad iekaisuma process izraisa ievērojamu traucējumu koncentrācijas nieru funkciju un attīstību hronisku nieru mazspēju.

Tubulointersticiāl nefrīts bērniem

 Uztura galda №7 - komponente ārstēšana Tubulointersticiāl nefrīts
 Tubulointersticiāl nefrīts bērniem ir diezgan izplatīta slimība. Lielākā daļa pētnieku uzskata, ka slimība ir imunoaleråisku izcelsmi, kā parasti notiek ar bērniem un pusaudžiem, kuriem ir ģenētiska nosliece uz disfunkciju par makrofāgu fagocitozi sistēmu un izmaiņām imunoloģiskā tolerance.

Ļoti bieži, Tubulointersticiāl nefrīts bērniem notiek citā fona dismetabolic nefropātiju (14% gadījumu). Turklāt izskats slimības bērniem veicina biežu un dažreiz nekontrolētu ārstēšanai sulfanilamide preparātu un beta-laktāma antibiotikām (ampicilīnu, penicilīnu, cefazolīns un citi.).

Lai novērstu bērnu Tubulointersticiāl nefrīts tas ir ļoti svarīgi, lai pašārstēšanos, veikt jebkurus narkotikas tikai pēc ārsta klātbūtnē skaidras norādes uz tiem. Turklāt, tas būtu savlaicīga apzināšana bērnu un ārstētu jebkuru infekcijas, alerģiskas, imūnās slimības un vielmaiņas traucējumi.

Tubulointersticiāl nefrīts: Ārstēšana

Galvenais mērķis ārstēšanas Tubulointersticiāl nefrīts ir identificēt un novērst cēloņus, kas noveda pie slimības attīstību. Kad Tubulointersticiāl nefrīts ir iespējams izmantot īsus kursus glikokortikoīdu terapiju un / vai citostatiķi. Noteikti korekcija ūdens-elektrolītu līdzsvara pārkāpumiem. Vienlīdz svarīga attieksmi pret Tubulointersticiāl nefrīts un uztura terapijas (tabula №7). Ar attīstību beigu stadijas nieru mazspēju pierādīja hemodialīze un transplantāciju nierēm.

Яндекс.Метрика