Tureta sindroma

 Tureta sindroma, kas pieaugušo

Tureta sindroms - neiro-psihiski traucējumi, kurā persona izdara neapzinātas kustības vai liek neapzinātas skaņas, atzīstot savu rīcību, bet bez iespējas to kontrolēt. Patvaļīgas kustības, kas šajā gadījumā sauc tiku.

Tureta sindroms ir diezgan izplatīta, 0, 05% iedzīvotāju. Visbiežāk redzējis Tureta sindroms bērniem vecumā no 2 līdz 5 gadiem pēc pīķa pusaudža, no 13 līdz 17-18 gadiem.

Boys slikti Tureta sindroms trīs reizes biežāk nekā meitenes.

Cēloņi Tureta sindroma

Ārsti uzskata, ka galvenais iemesls Tureta sindroms - ģenētiska nosliece. To apstiprina fakts, ka vairumā gadījumu, neiroloģiskas vai citas slimības, kas ietver bilances statistikas rasties pirmās un otrās līnijas pacientam. Tureta sindroms var arī attīstīties pēc ievadīšanas dažu medikamentu veidiem, piemēram, neiroleptiķi. Daži eksperti uzskata par iespējamu cēloni slimības autoimūno procesu, bet līdz šim pierādījumi par šādas teorijas neeksistē.

Klīniskā aina Tureta sindroma

Kā likums, tas parādās pirmās pazīmes Tureta sindroma bērniem agrīnā vecumā, un pēc diviem līdz pieciem gadiem. Vecāki pievērst uzmanību dīvainu uzvedību: raustīšanās, nepārvarama, atkārtotas kustības. Tas var būt grimases, winking, raustīšanās, aplaudē rokas, veselīgs, bieži mirgo, pat pūš uz sejas un ķermeņa. Dažreiz, Tureta sindroms izpaužas kā atkārtojas laist apgrozībā dažādas skaņas: groaning, rīboņa, atraugas, vairākas atkārtojumus tiem pašiem vārdiem un frāzēm, eholālija - atkārtojot kādam frāzes ļoti cienījamā vecumā var parādīties coprolalia - kliegšana expletives. Man ir zināms par viņa darbību šajā lietā, un novērtē tos kā neparasti, bet nevar kontrolēt.

Raksturīgi, pacienti ar Tureta sindroma sajust pieeju tīkkoka, un dažreiz var atlikt, bet ne pilnīgi apspiest. Šādas nekontrolētas darbības veiktas viduslaikos uzskatīt, ka persona bija glabājis velns, jo paši pacienti bieži apraksta šo uzbrukumu kā kaut kas mudina viņus izdarīt dīvaini aktus vardarbīgi pret viņu gribu.

Tureta sindroms var rasties viļņiem, ar periodiem saasināšanos tiku ar biežiem uzbrukumiem seko remisijas periodiem, citos gadījumos simptomi slimības ir konstants. Tur, atkarībā no vecuma, lielākā daļa gadījumu slimība izzūd pēc pubertātes, un var tikai reizēm periodos emocionālu nestabilitāti, bilances statistikas izpausties, un tas parasti ir vāja. Tādējādi, Tureta sindroms bērniem ir vairākas reizes biežāk nekā pieaugušajiem.

Ja jums nav cieš no Tureta sindroma, intelektuālā un psiholoģisko attīstību bērna, ir psiholoģiska problēma, sazinoties ar saviem vienaudžiem, realizējot to atšķirību no citiem, un nespēj pārvarēt to, bērns sāk justies kļūdaina, slēgta un cieš no depresijas. Šo bērnu atpūtas neatšķiras no saviem vienaudžiem, un spēj pati kā visiem citiem, lai sasniegtu lielākus panākumus, par ko liecina fakts, ka Tureta sindroms ir daudzi labi pazīstamas personas.

Diagnoze Tureta sindroma

No Tureta sindroma diagnoze ar raksturīgo klīnisko ainu pēc gadu novērošanas pacienta. Kad pirmais uzaicinājums iesniegt medicīnisko palīdzību pacientiem ar līdzīgiem simptomiem ir nepieciešams veikt neiroloģisku izmeklēšanu, lai izslēgtu organisku smadzeņu bojājumu, piemēram, sakarā ar vēzi. Kad Tureta sindroms parasti nav novirzes nevar identificēt, tikai neliela daļa no novirzēm ir noteikti svītrainu struktūru smadzenēs.

Ārstēšana Tureta sindroma

 Tureta sindroma, ka bērns

Neskatoties uz to, ka slimības simptomi zināms kopš seniem laikiem, kad tie tika uzskatīti kā cilvēks gara apsēstos, un kā šo slimību Tureta sindroms tika aprakstīts kā jau 1885, mēģina ārstēt tikai sākās 20. gadsimta beigās.

Specifiska ārstēšana Tureta sindroma neeksistē. Vairumā gadījumu, uzņemšana farmakoloģisko līdzekļu nav vēlama, jo īpaši uz ilgu laiku, jo viņiem ir blakusparādības, par kurām kaitējums ir ievērojami lielāks nekā terapeitisko efektu. Raksturīgi, narkotiku ārstēšana Tureta sindroma lieto akūta stāvokļa laikā, lai izslēgtu simptomus. Šim nolūkam izmanto antipsychotics un sedatīvie līdzekļi (trankvilizatori) medikamentus.

Galvenais ārstēšanas metode no Tureta sindroma bērniem ir psihoterapija mērķis ir nodrošināt, ka bērns nejūtas kļūdains un iemācījušies, lai ārstētu savu slimību pietiekami, nepakļaujot viņu dzīve ir atkarīga no tā. Šāda terapija, neskatoties skaidrs sekundārais ir ļoti svarīgi, jo bērni ir vieglāk attiecas uz slimības un ir iespēja, neraugoties uz to, lai izveidotu sakarus ar vienaudžiem un dzīvot normālu dzīvi, tad slimības simptomi ir biežāk ar vecumu. Turklāt, psihoterapija māca bērnam iespēju izslēgtu simptomus, novirzot patoloģiska darbību pienācīgā virzienā.

Arvien, ārstēšanā Tureta sindroma, ir pielietots spēļu metodi: speciāli paredzēti, games, animaloterapiya (ārstnieciskā komunikācija ar dzīvniekiem), skazkoterapii, mākslas terapija un citi. Šādas metodes palīdz sociālo adaptāciju bērna un novērst tādas sekundāro psiholoģisku problēmu. Labs efekts ir vidēji izmantot, un spēlējot mūzikas instrumentus, jo īpaši vēja.

Mēģinājumi ārstēt Tureta sindroma, ķirurģiskas metodes, kā arī ar tiešas elektriskās stimulācijas smadzeņu struktūrām. Dažos gadījumos tie ir izrādījušies efektīvi, bet tomēr netiek plaši izmantotas, jo pārāk liels risks bojājuma vitāli smadzeņu centriem.

Яндекс.Метрика