Urīnpūšļa vēzi

 Urīnpūšļa vēzi

Urīnpūšļa vēzis ir visizplatītākais ļaundabīgu audzēju no Uroģenitālās sistēmas vīriešiem un sievietēm tikās četras reizes mazāk. Visuzņēmīgākie pret urīnpūšļa vēzi cilvēkiem vecuma grupā 45-60 gadi. Starp iemesliem izstarot ilgstoša kontakta ar anilīna krāsām un hroniskām slimībām, urīnpūšļa - cistīta un papillomatosis. Ir arī pierādījumi par tiešu saikni ar urīnpūšļa vēzi ar smēķēšanu.

Veidi un posmi ar urīnpūšļa vēzi

Solis urīnpūšļa vēzis atšķiras ar iespiešanās dziļums no audzēja audu organismā. Pamatojoties uz to, nolēma piešķirt divas grupas vēža: virspusēju un agresīva. Pirmajā grupā ietilpst urīnpūšļa karcinoma in situ (vietā) un virspusēja urīnpūšļa vēzi, t.i., kas atrodas gļotādā, otrais - muskuļu slānis vēzi un urīnpūšļa vēzi dīgšana apkārtējos audus. Vairāk bīstamas invazīvās formas slimības, kas rodas agresīvāks un, visticamāk, metastāzes.

Ir šādi posmi urīnpūšļa vēzi:

  1. Audzējs ir robežās no urīnpūšļa gļotādas.
  2. Audzējs aizskar muskuļu sienu urīnpūšļa
  3. Audzējs aizskar taukaudu un virspusēja urīnpūšļa sienas.
  4. Audzējs izaug blakus esošajiem orgāniem: dzemdes, maksts sievietēm, prostatas vīriešiem, vēdera priekšējā sienā, iegurņa kauli.

Simptomi urīnpūšļa vēzi

Tāpat kā lielākā daļa ļaundabīgām slimībām, vēzi, urīnpūšļa uz ilgu laiku, var būt bez simptomiem .  Jāatzīmē, ka simptomi urīnpūšļa vēzi, ir ne vienmēr ir atkarīgs no audzēja stadijas .  Dažkārt nozīmīgs solis izrunā simptomi urīnpūšļa vēzi var nebūt, bet tajā pirmo reizi jūs varat atrast, ka audzējs ir sasniegusi ievērojamu lielumu un ir metastasized .  Agrākais un raksturīgā simptoms urīnpūšļa vēzi ir hematūrija, vai asinis urīnā .  Urīns kļūst svešs viņas "sarūsējis" krāsu vai krāsu gaļas nogulsnēm .  Šis simptoms ne vienmēr norāda ar urīnpūšļa vēzi, tas var būt simptoms citu slimību, bet tas vienmēr ir pazīme briesmīgs, ir nepieciešama tūlītēja uroloģiskās pārbaude .  Otrs biežākais simptoms urīnpūšļa vēzi ir bieža urinācija .  Ar attīstību audzēja, tās sairšana un sabrukšanas produkti ienāk asinsritē, pasliktinot vispārējo veselību, parādās nogurums, apetītes zudums, miega traucējumi, kaheksija .  Ja audzējs iebrukums urīnpūšļa sienas ir sāpes urinācijas laikā, uzlabotas posmos urīnpūšļa vēža sāpes kļūst nemainīgs .

Diagnoze urīnpūšļa vēzi

Diagnosticēšanai urīnpūšļa vēzi, ir divu veidu pētījumu: medicīniskās attēlveidošanas un histoloģiskā izmeklēšana gabala audzēja par ļaundabīgo šūnu klātbūtnē (biopsijas). No medicīniskās attēlveidošanas paņēmieniem šajā gadījumā ir pats informatīvs cystoscopy - pārbaude urīnpūšļa endoskopu, tievu instrumentu ieviesa dobumā no ķermeņa, ar savu gaismas avotu un kameru, kas pārraida attēlu uz monitora. Cystoscope ir paredzēts arī ar ķirurģisku instrumentu, lai ņemtu gabals audu jomā urīnpūšļa audzēja laboratoriskajai pārbaudei. Ja jums ir aizdomas beigu posmā urīnpūšļa vēzi, veikt MRI (magnētiskās rezonanses attēlveidošanas), lai noteiktu metastāzes. Atklāšanai metastāzes ar kaulu, izmantojot kaulu skenēšanas.

Attieksme pret urīnpūšļa vēzi

Ļaundabīgi audzēji, urīnpūšļa ārstēti ar ķirurģisko, terapeitiskām metodēm, kā arī apstarošanas. Ārstēšana urīnpūšļa vēzi ir atkarīga no stadijā. In situ un virspusējo vēža stadija ir iespējams veikt minimāli invazīvas operācijas organoschadyaschey - noņemšana audzēja endoskopiski, šī darbība tiek saukta transuretrālo rezekciju urīnpūsli. Trešais posms tiek veikts daļēju rezekcija urīnpūšļa, kas ir daļa no ķermeņa tiek noņemta, ietekmē audzēju. Ja audzējs ir plaša, cistektomija veikta, tas ir, noņem visu urīnpūslis, kam seko plastiskums - izveidojot jaunu urīnpūsli ārā no jomā zarnās. Attieksme pret urīnpūšļa vēzi tiek veikta kā ar ķīmijterapiju, kas tiek izmantota, pirms vai pēc operācijas.

Kad daļa-glābšanas operācijas ķīmijterapijas ievadīt tieši urīnpūslī. Citos gadījumos, ārstēšana urīnpūšļa vēža citostatiskiem narkotikas tiek ievadīts intravenozi. Staru terapiju, ārstējot urīnpūšļa vēža tiek izmantots kā profilaksei vēža metastāzes un atkārtošanos, pirms vai pēc operācijas, tas ir ļoti svarīga. Tās piemērošana kombinācijā ar citostatiķi un uzņemšanas operācijas dod vislabāko rezultātu. Ceturtajā posmā gadījumiem sabojājies urīnpūšļa vēža ķīmijterapija un staru izmanto kā primāro ārstēšanas metode, kuras mērķis ir mazināt stāvokli pacienta un samazinot sāpes.

Prognozēšana urīnpūšļa vēzi

Prognozēšana urīnpūšļa vēzi lielā mērā atkarīgs kādā stadijā ļaundabīgu audzēju ārstēšana tika uzsākta. Onkologi izmantot jēdzienu piecu gadu dzīvildze pēc ārstēšanas. Piecu gadu dzīvildze ir urīnpūšļa vēža pirmo un otro posmi ir attiecīgi 88 un 67%. Dīgtspēja posms sienas un apkārtējos audus pēc cistektomija, piecu gadu dzīvildze ir aptuveni 50%. Posmā dīgtspēju kaimiņu orgānu prognoze ir slikta. Arī tas pasliktina prognozi urīnpūšļa vēža metastāzēm, īpaši neliela.

 Uzticams veids, kā novērst urīnpūšļa vēzi

Novēršana urīnpūšļa vēzi

Novēršanai urīnpūšļa vēzi pamats ir ievērošana drošības pasākumiem, strādājot ar anilīna krāsām un citas kancerogēnas vielas, krāsu ražošanā. Savlaicīga pieeja pie ārsta, adekvāta ārstēšana iekaisuma slimību, noņemšana papilomu urīnpūšļa, izvairoties no kaitīgiem ieradumiem, tostarp ieradums kavējot urinācija un pietiekamu šķidruma uzņemšanu - ka novēršanu ar urīnpūšļa vēzi, kas novērstu šo briesmīgo slimību.

Яндекс.Метрика