Vairogdziedzera vēzi

Vispārīgs raksturojums slimības

 Cieš no vairogdziedzera vēzi

Vairogdziedzera vēzis ir nopietna endokrinoloģiskiem slimība, ko raksturo izmaiņas struktūrā vairogdziedzera šūnas un patoloģisku augšanu. Vairogdziedzera vēža biežums visā pasaulē ir salīdzinoši nav liels - ne vairāk kā 2% no visiem vēža gadījumiem.

Visbiežāk simptomi vairogdziedzera vēzi diagnosticē vecāka gadagājuma cilvēkiem vai cilvēkiem, kas pakļauti starojumam. Pēc Ukrainas Černobiļas katastrofas un atomu bombardēšanas Hirosimas un Nagasaki pazīmes vairogdziedzera vēzi ir atrastas bērniem, kuri bija in utero iedarbību. Visos citos gadījumos, vairogdziedzera vēzi, un jo īpaši metastāzes vairogdziedzera vēzi, kas ir izplatījies no citas slimības skarto orgānu - fenomens ir ļoti rets bērniem un nav tipiska.

Viens no iemesliem vairogdziedzera vēža papildus starojuma sauc arī hronisks trūkums joda organismā. Attīstībā vairogdziedzera vēža dažādu traucējumu imūnās-neiro-endokrīnās rakstura lomu, kas izpaužas veidošanos Goiter, labdabīgi audzēji vai cistas no vairogdziedzera. Par faktori vairogdziedzera vēža ranga kā ģenētisko ģimenes anamnēze.

Simptomi vairogdziedzera vēzi

Bieži vien pirmais simptoms vairogdziedzera vēzi ir atklāšana maza zīmogu par orgānu, tā saukto mezgliņu. Tā parasti ir nesāpīga, un lielums ķermeņa nav mainījies. Ar slimības progresēšanu un turpmāku izaugsmi audzēja līdz simptomi vairogdziedzera vēzi pievieno spiediena sajūta organismā un palielina blakus limfmezgli.

Dažreiz slimība nāk amid citas pazīmes vairogdziedzera vēža hipotireoze (vairogdziedzera hormonu deficīta), vai, gluži pretēji, tiek pievienota slimības ir mērena tireotoksikoze (palielināts vairogdziedzera hormonu). Liela izmēra audzēja metastāzes un vairogdziedzera vēzi trahejas vai barības vads var būt arī citas pazīmes vairogdziedzera vēzi: elpas trūkums, rīšanas grūtības, aizsmakums, uc

Skatuves un forma vairogdziedzera vēzi

Aptuveni 90% no diagnosticēto audzēju vairogdziedzeri, tas ir labdabīgs: papillārs vai folikulu. Atlikušajiem 10% ir formas vairogdziedzera vēža anaplastisko, serdes un jauktās formas. Katrā veidlapā raksturo dominējošo bojājumu no noteikta veida vairogdziedzera šūnas, slimība progresē ar dažādiem ātrumiem un dažādiem numuriem ļaundabīgo mezgliem. Visvairāk reti, ne vairāk kā 1% no visiem vēža gadījumiem vairogdziedzera, ir metastāžu vairogdziedzera vēzi (viņi - metastātiska vēža).

Tāpat kā ar citiem vēža, vairogdziedzera vēzis, lai atšķirtu ar posmiem atkarībā no pakāpes slimības attīstību. Pazīme vairogdziedzera vēža I posms ir klātbūtne vienā audzēja metastāzes-free un deformāciju kapsulas. Par vairogdziedzera vēža II posma simptomi minēts neesamību metastāžu pie diagnozes viena vai vairāku ļaundabīgu mezglu un sabojāt kapsulas.

Vairogdziedzera vēzis III stadija raksturo bojājumiem apkārtējo limfmezglos, deformācijas vairogdziedzeris un kompresiju blakus audiem. Slimība tiek saukta metastātisku IV posms vairogdziedzera vēzi, kas izplatījies tālu limfmezglos un orgānos. Prognoze par vairogdziedzera vēzi I-II pakāpes visizdevīgākās. Maksimālā saslimstība ar vairogdziedzera vēzi vecumā no 30-50 gadiem, kad slimība ir visvairāk ārstējamas.

Diagnoze vairogdziedzera vēzi

Diagnoze vairogdziedzera vēzi notiek vairākos posmos. Tas sākas ar vienkāršu palpācija iestādes birojā ārsta vai endokrinologa un ilgst precīzākas un informatīvus diagnostikas metodes. Tie ietver attēlveidošanas vairogdziedzera vēža ultraskaņas un MRI, kā arī funkcionālo pētījumu par ķermeņa, izmantojot radioaktīvos izotopus. Galvenais noteikšanas metode formu vairogdziedzera vēzi - Ķīmija, tā saukto iekšējo orgānu audus biopsijas, ņemot smalku adatu biopsiju.

Attieksme pret vairogdziedzera vēzi

 Fotodinamiskā terapija vairogdziedzera vēzi

Ārstēšanas vairogdziedzera vēzi pēc diagnozes metode tiek noteikta ar formu un slimības stadija. Labākais prognozes vairogdziedzera vēzi rāda ķirurģiska ārstēšana slimības ar pilnīgi noņemot orgānu. Pēc operācijas, pacients ar simptomiem tika pārbaudītas vairogdziedzera vēzi dzīves laikā hormonu aizstājterapiju.

Par nelielu audzēja ārstēšanā vairogdziedzera vēzi var saukt saglabāšanā operācija ar daļēju izņemšanu bojāto orgānu audos. Prognoze par vairogdziedzera vēzi šajā gadījumā ir daudz labāk, ja izmanto papildus terapiju, piemēram, perorāla terapija ar radioaktīvo jodu. Tiek uzskatīts, efektīvs veids, kā vietējā starojuma iedarbību uz ķermeni no. Un cilvēks iet attieksme pret vairogdziedzera vēzi, nav bīstams citiem.

Uzlabotas posmos slimības prognozi par vairogdziedzera vēzi ir labāks iecelšanu kombinēto terapiju pacientam. Tas sastāv no pilnīga vai daļēja izņemšanas orgāna, kursa ķīmijterapijas un radioaktīvo jodu. Ik pēc pāris nedēļām, pacientiem tika veikta kontroles organizācija skenē uzraudzīt dinamiku procesa ārstēšanai vairogdziedzera vēzi. Pie zema jutības patoloģiskas šūnas uz ārstēšanu ar radioaktīvo jodu ķīmijā un narkotiku devas palielināšanas.

Prognoze vairogdziedzera vēža izdzīvošanas statistika un daži no labākajiem starp vairākuma vēzi.

Яндекс.Метрика