Vaskulīts

Īss apraksts slimības

 Vaskulīts
 Vaskulīts - iekaisums asinsvadu sienām. Atkarībā no tā, kāda veida kuģu skartas, tādiem izolētas sugu vaskulīts:

  • Flebīts - izraisa iekaisumu sienām vēnām.
  • Arteriolu - iekaisums mazo artēriju.
  • Artērija - bojājumi artēriju sienām.
  • Kapilāri - iekaisums kapilāru.

Ir gadījumi, kad vairāki kuģi ir ietekmējis, to sauc par sistēmisku vaskulīts.

Atsevišķi izolēta hemorāģisko vaskulīts, ietekmē asinsvadus ādas, nieru, kuņģa-zarnu trakta, locītavu.

Cēloņi slimības

Vaskulīts var būt galvenais, kļūst par atsevišķu slimību, un tas var notikt kā komplikācija noteiktām slimībām.

Izraisa Primārā vaskulīts nav izveidota līdz šim un vidējās vaskulītu var rasties hronisks akūtām infekcijas, vakcinācijas, vēža, spēcīgu apkurei vai dzesēšanai siltuma savainota ādas, ieskaitot iedegums. Vaskulīts var attīstīties pēc traumas vai pakļaušanu bioloģisku indes, ķimikālijas.

Visi šie negatīvie faktori var izraisīt asinsvadu audu struktūra, kas varētu mainīties, un organisms sāk to noraidīt, redzot, kā ārlietu, ražot antivielas.

Par vaskulīta simptomi

Simptomi vaskulīta gada sākumā slimības visvairāk līdzīgs: drudzis, "galloping" temperatūru - tas ir palielināts, tad samazinājās, ar katru pieaugumu temperatūras līdzekļiem, kas atvēra jaunu iekaisumu.

Raksturīgs simptoms vaskulīts - ādas asiņošana. Pēc sakāves ādas tērēta muskuļu, locītavu, nervu, tāpēc turpmākā attīstība slimības simptomi vaskulīts atkarībā no kuģiem iekaisuši orgānu atšķiras.

Kad mezglains periarteritis pacients jūtas sāpes muskuļos, asas sāpes vēderā, šķiet, slikta dūša, vemšana, drudzis.

Kad laika milzu šūnu arterīts jūtama vājums, galvassāpes pulsējošas sāpes, pietūkums tur laika reģionā.

Kad aortoarteriit tirpst un kakla ekstremitāšu, muguras sāpes, vēdera, traucēta redze, pacients noģībst.

Ar ādas izsitumi veidā mazo simetrisko zilumi sāk hemorāģisks vaskulīts. Izsitumi veidojas uz sēžamvietas, ap locītavām, par extensor virsmām rokām un kājām. Reti izsitumi uz sejas, kājām un rokām, rumpja. Šīs funkcijas nodot primārā diagnoze vaskulīts bērniem.

Otrais raksturīga pazīme hemorāģiskā vaskulīta - bojājumi locītavu kopā ar sāpēm un / vai iekaisumu novēro vairāk nekā puse no gadījumiem. Cieš parasti lielo locītavu kaitējumu, pārkāpjot funkcionalitāti bieži vien netiek ievērots.

Trešais svarīgākais simptoms hemorāģisko vaskulīts - sāpes vēderā. Attīstīties kā ādas bojājumi un locītavās, un savlaicīgi. Lēkmes sāpes var ilgt vairākas dienas. Ir arī sūdzības par sliktu dūšu, sliktu izkārnījumos, vemšana, drudzis, retos gadījumos, atklātā kuņģa un zarnu asiņošanu.

Diagnoze slimības

Diagnosticēt sistēmisku vaskulīts, tas ir jāanalizē asins un urīna analīzes, rentgens krūšu kauls, izmeklēt kuģus.

 Vēdera ultraskaņas - viena no obligātajām metožu diagnozi vaskulīts
 Lai noteiktu hemorāģisko vaskulīts arī veikt asins un urīna analīzes, rentgenstariem krūšu kauls. Turklāt pacientam tiek noteikts vēdera ultraskaņas ja pazīmes nieru bojājumu - ka un nieru ultrasonogrāfija. Diagnosticēšanai vaskulītu bērniem var turpināt piešķirt dinamisku nieru skenēšanas, jo Tas var būt anomālija attīstībā urīnceļu, uzkrāšanai un ekskrēcijas nieru funkcijas.

Posmā diagnozi, tas ir svarīgi nošķirt sistēmisku vaskulīts infekcijām, kas ietver līdzīgus izsitumus, novērš trombocitopēniskā purpura.

Sāpes vēderā, var rasties arī akūta apendicīta, perforēta čūla, zarnu nosprostojumu, čūlainais kolīts - visas šīs slimības pirms ārstēšana vaskulīts jāsvītro. Arī izslēgt glomerulonefrītu un sarkanā vilkēde.

Vaskulīta ārstēšana

Ārstēšanai vaskulīts izrakstīt zāles, kas nomāc antivielu veidošanos, kas samazina jutīgumu audos: citostatiķi, steroīdiem.

Arī daži no hemorāģiskā vaskulīta vai sistēmiskas apstrādes veidi var dot tīrīt asins - hemosorption un plazmaferēzi.

Ja slimība ir viegla, ir remisijas, vaskulīts apstrādā tikai izraudzītas nesteroīdiem pretiekaisuma aģentiem, piemēram, Motrin, vai indometacīnu.

Turklāt, ārstēšana vaskulītu var iecelt aģentus, samazina caurlaidību asinsvadu un asins recēšanu - lai novērstu trombu veidošanos.

Novēršana slimības

Lai novērstu vaskulīts bērniem un pieaugušajiem vajadzētu izvairīties pašārstēšanos un nepamatotu vakcināciju, rūdītā, lai veiktu pasākumus, lai novērstu negatīvo ietekmi uz ārējiem faktoriem, piemēram, lai izvairītos no pārkaršanas, hipotermija, ilgi saulē, izvairīties no tieša kontakta ar pesticīdiem, uc

Яндекс.Метрика