Vēdertīfu

Infekcijas slimība, kas notiek ar limfātisko sistēmu zarnu, smagas intoksikācijas un bakteriēmija roseolous izsitumi, paplašināšanās aknas, liesa bojājumi un, atsevišķos gadījumos, ko sauc enterītu tīfa.  Tīfa bacilis - izraisītājvielas vēdertīfa

Cēlonis un mehānisms slimības

Izraisītājvielas vēdertīfa ir tīfa bacilis. Tā vairojas zarnu lūmenā un tad caur viņa gļotādu sāk iekļūt limfātisko sistēmu (PEYER ir ielāpi, vientuļnieks folikulu, reģionālo limfmezglu). Pēc tam mikrobi no limfmezgliem nonākt asinsrites sistēmā, kā rezultātā attīstībā bakteriēmija. Pēc nāves patogēnu vēdertīfs atbrīvot toksīnus, kas izraisa attīstību smagas intoksikācijas pacienta.

No vēdertīfa epidemioloģija

Infekcijas avots ir slims un bacilli pārvadātājs, kas atbrīvo patogēnu vēdertīfa ar urīnu un fekālijām. Īpaši bīstamas vēdertīfa Bacillus pārvadātāji strādā iestādēs un uzņēmumos piegādi.

Dīglis nonāk organismā caur muti. Ir šādi veidi infekcijas vēdertīfa:

  • Sazinieties-mājās;
  • Pārtikas;
  • Ūdens.

Svarīga loma nodošanas infekciju spēlēt lidot.

Par vēdertīfa uztveres jebkura vecuma cilvēkiem, bet visbiežāk tā skar skolas vecuma bērni. Pēc tam, kad tā ir izveidota, un pietiekami konkrēti spēcīga imunitāte, tāpēc atkārtoti gadījumi vēdertīfa praktiski nav novērotas.

Vēdertīfu: simptomi

Inkubācijas periods, ti, periods no inficēšanās līdz simptomu parādīšanās vēdertīfu ir vidēji divas nedēļas.

Slimība sākas pakāpeniski attīstīt ar ķermeņa temperatūras paaugstināšanos. Temperatūras paaugstināšanās soļiem un sasniedz 40 grādi C. pacients augošo panīkumu, apetīte pazūd, tur aizcietējums, miega traucējumi.

Par palpē vēdera atklāj paplašināto aknas un liesu, rīboņa pareizajā gūžas vēdera. Valoda pārklāts ar biezu kārtu plāksne, Patriotiskās. Viņš malām bieži redzams izdrukas no zobiem.

Nedēļu no sākuma pirmo simptomu vēdertīfa pacienta sāk parādīties stupors, miegainību, delīrijs.

Ja tīfa tiek novērota relatīvu bradikardiju - nesakritība pulsu pieejama pacienta temperatūru. Šī vēdertīfa simptomu izraisa smagas intoksikācijas un izslēgšanas no sirds un asinsvadu sistēmu.

No 9-10 stundu laikā no saslimšanas sākuma ādā muguras, krūšu un vēdera parādās neliels, gaiši rozā roseolous izsitumi. Elements izsitumi nedaudz izvirzīts virs ādas un pazūd ar spiedienu uz tiem.

Pēc 10 - 15 dienām no sākuma drudzis simptomus tīfa pamazām sāk izbalēt. Ķermeņa temperatūra nokrītas politiski (maigi) un periods atveseļošanās (reģenerācijas un atjaunošanai organismā).

Komplikācijas vēdertīfa

Komplikācijas vēdertīfa parasti ir reti un visbiežāk novēroja maziem bērniem un veciem cilvēkiem. Tie ir saistīti ar čūlaino procesu zarnās perforāciju čūla un / vai asiņošana no tiem.

Testi tīfa

Diagnoze vēdertīfu, īpaši sākumposmā slimības, rada zināmas grūtības. Lai apstiprinātu diagnozi, izmantojot laboratorijas diagnostikas metodes. Pašā sākumā slimības tiek veikta asins kultūru (asins kultūra). Par šo analīzi vēdertīfa no vēnas pacienta ņemot 10 0 ml asiņu, un saskaņā ar pasākumiem, kas aseptiskā pārnes to uz sterilā stikla flakonā žults buljonu.

Kopš otrajā nedēļā slimības, nosakot reakciju ražo Vidal. Šī analīze tīfa drudzis ir daudz vērtīgāks atkārtoja savu rīcību, ja tas ir iespējams identificēt pieaugumu antivielu titru.

Ar 15 dienu parādīšanās veikt bakterioloģiskos sētu fekālijām un urīnu.  Hloramfenikola - antibiotika ārstēšanai vēdertīfa

Kas ir agrīnā dienās slimības vispārējo analīzi asinīs atklāja mērena leikocitoze (palielināts balto asins šūnu skaits), kas pēc tam tiek aizstāts ar leikopēniju (samazinājums balto asins šūnu skaits).

Tādējādi, testi vēdertīfu, ļauj ārstiem, lai ātri un precīzi pareizu diagnozi un nozīmēt atbilstošu ārstēšanu pacientam.

Vēdertīfu: Ārstēšana

Vēdertīfs pacientiem ir ļoti svarīgi atbilstība stingru gultas režīms, kas būtu jāsāk ar pirmo dienu laikā no slimības un turpinās vismaz divas nedēļas pēc tam, kad normalizējusies ķermeņa temperatūra.

Narkotiku ārstēšana vēdertīfa tiek veikta ar antibiotiku lietošanu. Visbiežāk izmanto hloramfenikolu vai ampicilīnu. Antibiotiku terapija turpinās pēc temperatūra sāk samazināties.

Smagas saindēšanās tēriņi detoksikācijas terapiju (intravenoza sāļu šķīdumu, glikozes, vitamīnu).

Nozīmīga loma pienācīgu attieksmi pret tīfa spēlē dietoloģija. Pacienti tika atļauts biezenī zupas, piena produkti, želejas, dārzeņu biezeņus, vārītas olas, tvaika cutlets, baltmaizi grauzdiņiem. Dzeramais būtu bagātīga, kas palīdz samazināt smagumu intoksikācijas simptomus.

Vēdertīfu: profilakse

Cīņā pret slimības izplatīšanos spēlē lielu lomu, labi organizēts darbs medicīnas dienesta, kas pārrauga pārtikas un ūdens. Ir nepieciešams veikt regulāras aptaujas par pārvadājumiem tīfa baciļu darbinieki bērnu aprūpes iespējas, ūdens uzņemšanu, ēdināšanu un tamlīdzīgi, kas ir nozīmīgs pasākums, lai novērstu tīfa.

Visi pacienti būtu jāizolē, līdz tie tiek izārstēta. Izraksts tos no slimnīcas var veikt tikai pēc tam, kad negatīvajiem rezultātiem bakterioloģiskās pārbaudes trīsvietīgas fekālijām un urīnu.

Pēc slimības uzliesmojuma, ir būtiski, ka pašreizējais, un pēc hospitalizācijas vai reģenerācijai, galīgs dezinfekcijas.

Personal novēršana vēdertīfa ir stingra ievērošana normālas sanitārajiem un higiēnas pasākumi - roku mazgāšana pēc tualetes lietošanas un pirms ēšanas, mazgāt augļus un dārzeņus pirms ēšanas. Jūs nevarat dzert nevārīts ūdeni no nezināmiem avotiem.

Яндекс.Метрика