Virsnieru cista

Virsnieru dziedzeri - pārī orgāns Virsnieru cista - labdabīgs veidojums
 Endokrīno dziedzeru persona atrodas tuvu augšējai pola nierēm, galvenā funkcija šīm struktūrām ir ražošana hormonu organismā (adrenalīns, noradrenalīns, kortikosteroīdi, dzimumhormoni).

Virsnieru cista - labdabīgs, dobi, hormonāli neaktīvs vienpalātas (mazāk daudzkameru) veido šķidrums piepildīta ar dažādiem lokalizācijas projekcijas virsnieru dziedzera un ir lielākā no klīniski bez simptomiem. Virsnieru cista - reta patoloģijas endokrīno dziedzeru diagnosticēto nejauši paplašināto ultraskaņu no vēdera dobuma laikā. Kad ultraskaņa virsnieru cista ir sava veida izglītības rajonu vai ovāla ar gludu iekšējo virsmu un skaidrs gludām kontūrām ar echogenic plānas sienas un atbalss saturu. Cista virsnieru neietekmē ražošanu hormonu un hormonālās izmaiņas pacientam vispār.

Cistas virsnieru būt dažāda lieluma. Medicīniskajā praksē, bija gadījumi, kad virsnieru cista lielākas nekā 10cm lieluma. Cistas lielums ietekmē simptomu smagumu.

Morfoloģiskās iezīmes atšķir 4 veidu cistas no virsnieru dziedzeri:

 • True epitēlija cista virsnieru dziedzera - cistiskā veidošanās, izklāta ar cilindrisku epitēliju, virsnieru garozas vai sekretoro epitēlija šūnas pārvietoti segmentu nierēm;
 • True endotēlija virsnieru cista - cistiskā veidošanās, kas izriet no ectasia (pagarinājumā) un limfas un asinsvadu;
 • Parazītiskie cistas virsnieru dziedzera - cistiskā veidošanās ir veidota kā rezultātā hydatid lentenis invāzijas;
 • Virsnieru pseudocyst ir atlikusī parādība pēc asinsizplūdums veseliem audiem vai audzējs virsnieru dziedzeriem. Šī izglītība ir ne epitēlija odere var būt ievērojama.

Virsnieru cistas ir biežāk kā vienu, vienpusējām cistas. Retos gadījumos diagnosticēts vairākus slimo ar cistisko bojājumi vai divpusēju pārmaiņas.

Virsnieru cistu: Simptomi un diagnoze

Diagnostikā virsnieru cistu svarīgajā posmā pētniecībā ir noteikt ļaundabīgiem audzējiem potenciālos cistas. Aptaujā virsnieru cista ir jānošķir no citiem audzējiem virsnieru dziedzera un nieru vēža metastāzes, okolonadpochechnikovoy aneirisma, retroperitoneālajā teratoma, liposarkomas. Pēc atklāšanas uz virsnieru cistu diagnozes izglītības jāietver definīciju hormonālo fonu pacienta, X-Ray pētījumu, magnētiskās rezonanses ar kontrastvielas ievadīšanas, kas likvidētu audzēju (cistiskā veidošanās neuzkrājas kontrastu).

Dažos gadījumos, cieši blakus nieru cistas ir ticams diagnoze virsnieru cista kā cista augšējā pola nierēm. Droši atzīt patieso būtību izglītībā ir iespējams ar MR un CT.

Milzu cistas diagnosticēts virsnieru grūti. Bieži vien šie audzēji nepatiesi diagnosticēta kā aizkuņģa pseidocistas, patiess diagnoze tikai operācijas laikā.

Virsnieru cista vairumā gadījumu ir bez simptomiem. Kad jūs sasniedzat lielo virsnieru cista veidošanos var izpausties simptomi šādi:

 • Paaugstināts asinsspiediens (ja spiestas cistisko nieru artērijas);
 • Sāpes muguras lejasdaļā, muguras, sānu iznīcināšana virsnieru dziedzera;
 • No kompresijas vēderplēves sajūta;
 • Nieru darbības traucējumiem (liela apjoma izglītības un saspiežot nieres).

Ja diagnoze virsnieru cistu simptomi būs atkarīga no atrašanās vietas un lieluma izglītību.

Virsnieru cista: ārstēšana, prognoze

Pareiza diagnoze aizdomas virsnieru cista lielā mērā nosaka attieksmi pret izglītību. Kā likums, salīdzinoši maza izmēra (līdz 4 cm) virsnieru cista ārstēšana nav nepieciešama. Šādiem pacientiem liecina, regulāru (ik pēc 6 mēnešiem) CT uzraudzības audzēji izsekošanas dinamiku tās attīstību. Ar ievērojamu pieaugumu virsnieru dziedzeru cistas palielina komplikāciju risku, piemēram, strutaina iekaisuma cista, cista plīsums, iekšējas asiņošanas.

Šobrīd Milzu cistas diagnosticēts virsnieru grūti
   laiks, kad ārstēšana virsnieru cistu konservatīvām metodēm netiek praktizēta. Efektīva ārstēšana virsnieru cista izmanto radikālas metodes - cistektomija, daļēju adrenalectomy.

Cistektomija - radikāla ķirurģiska izgriešana cistiskās veidošanās un tā apvalks.

Daļēja adrenalectomy - noņemšana labdabīgs audzējs ar maksimālu saglabāšanu veselīgu krūts audiem. Šīs operācijas laikā tiek veikta steidzama analīze sadauzīja narkotikas, lai noteiktu adekvātu iejaukšanās.

Atbalstot virsnieru audu nodrošina augstāku dzīves līmeni (stresa reakcija) un izvairās no hormonu aizstājterapiju.

Mūsdienu metodes operācijas, lai novērstu cista virsnieru iesaistīt tradicionālo jostas piekļuves vai laparoscopic pieeju. Ārstēšanas cistas izvēle, kā arī atsevišķas indikācijas ķirurģiskai izgriešanas Izglītības kopīgi nosaka ķirurgs un endokrinologs.

Indikācijas izņemšanas virsnieru dziedzeru cistas ir labdabīgs laparoscopic, hormonāli neaktīvs cistiskās veidošanās mazo izmēru (no 2 līdz 6 cm), bez pierādījumiem par invāzija blakus esošajos audos.

Par endoskopisko tehniku ​​operācijas priekšrocības, lai novērstu cista virsnieru dziedzeru, ir:

 • Minimāli invazīvas metodes (mazākais mehāniska audu bojājums);
 • Vizualizēšana virsnieru dziedzeri, asinsvadi, un jaunveidojumu zem lielā palielinājumā;
 • Mazāk asiņu zudums nekā darbībai tradicionālo jostas piekļuves laikā;
 • Samazinot periodu invaliditātes, straujā atveseļošanās pēc operācijas;
 • Drošība un ātrums darbību.

Laparoscopic paņēmiens arī veic noteiktus riskus:

 • Iespējams atteikšanās no audzēju multifokāliem bojājumiem virsnieru dziedzeris;
 • Paaugstināts risks izglītības atkārtošanās.

Ja veiksmīgu iznākumu operācijas prognoze ir labvēlīga.

Яндекс.Метрика