Vējbakas (varicella)

Īss apraksts slimības

 Bērnu neveiksmīgs vējbakas

Vējbakas vai, kā to izmanto, lai izsauktu cilvēkus, vējbakas ir viens no akūtām vīrusu slimībām. Infekcijas izraisītāja ir vīruss jostas roze. Slimība tiek nodota ar pilienu infekcija, un skar visu vecumu cilvēkiem. Ņemiet vērā, ka vējbakas pieaugušajiem un bērniem kļūt lipīga pirms simptomu parādīšanās, un tāpēc mūsu valstī un ārzemēs, regulāri tiek reģistrēti epidēmiju vējbakām, kas parasti sakrīt ar ziemā un agrā pavasarī.

Vīruss nonāk cilvēka organismā caur gļotādām augšējo elpošanas traktu. Tās ir arī gatavojas to sākotnējā vairošanos (replikācijas). Pēc vīrusa nonāk asinsritē un izplatās uz visām galvenajām sistēmām dzīvi. Šajā procesā turpmāko attīstību patogēna vējbakām ir noteikts, tas izraisa deģeneratīvas izmaiņas un veido raksturīgās ligzdiņas piepildīta ar serozs jautājumu.

Daudzi cilvēki uzskata, ka izsitumi - tas ir vienīgais nopietns izpausme vējbakām. Protams, tie ir nepareizi. Ja diagnoze vējbakas un nekavējoties jāārstē, jo, pretējā gadījumā, infekcija izraisa:

  • sakāvi iekšējo orgānu - plaušu, aknu, smadzeņu plēves bieži konstatēti perēkļus nekrozi un asiņošana;
  • sakāvi starpskriemeļu saknīti un nervu audiem;
  • Jostas rozes - notiek laikā, kad atbrīvošanu vīrusa uz ādas virsmas.

Par vējbakām simptomi

Simptomi vējbakām ir lielā mērā atkarīga no pacienta vecuma. Vējbakas bērniem reti notiek smagas un vairumā gadījumu sālītu bez nopietnas komplikācijas. Situācija ir atšķirīga, ja bērniem ar vāju imūnsistēmu, un pieaugušajiem, kuriem nav bijusi vējbakas kā bērns. Viņi ir vairāk izteikts slimības simptomi un nepieciešama ilgtermiņa ārstēšana.

Vējbakas (inkubācijas periods no infekcijas ir 10-15 dienas), ir ietekme uz 2-3 dienām pirms sākuma izsitumi uz ādas. Raksturīgie simptomi vējbakām - ir:

  • galvassāpes;
  • zema temperatūra;
  • savārgums.

Tad, slims vējbakas izsitumi parādās uz ādas un gļotādām. Sākotnēji tie ir kā plankumi, bet pēc tam ātri pārvēršas mezgliņu un pūslīši, kas pildīti ar skaidru šķidrumu. Šīs struktūras izraisīt smagu niezi, kas vajā dienu un nakti. Gandrīz vienmēr, izsitumi paķert ķermeņa augšdaļas. Tādējādi tās var segt kā ierobežotas piekļuves zonām, un praktiski visa virsma ādas galvas un rumpja kad vējbakas ir sarežģīta plūsmu.

Mezgliņu un pūslīši veidošanās aizņem apmēram 5 dienas. Līdz sešu dienu jaunu bojājumu nešķita, un vecais - sedz garoza, kas izzudīs pati apmēram pēc 3 nedēļām. Pēc vējbakām čūlas uz vietas bijušais var palikt nepatīkamas deformēties rētas. Tas bieži notiek Kad iekaisums vai strutas burbuļi. Šajā sakarā, vējbakas ir īpaši bīstama bērniem. Kids neapzināti ķemme čūlas, kas noved pie veidošanos baktēriju infekcijas un abscesi.

Vējbakas - ārstēšana un prognoze

Kā minēts iepriekš, šajā bērnības infekcijas ir labi panesama, bet vējbakas pieaugušajiem bieži smagas formas, kas ietekmē izvēli ārstēšanas metodes.

Gadījumā, vieglas formas vējbakām ārstiem veikt pasākumus, lai mazināt niezi un novērstu nesaskrāpē čūlas, lai novērstu attīstību sekundāru bakteriālu infekciju. Šim nolūkam izmantot mitrās kompreses un auzu vannas. Pacienti tiek piešķirti antihistamīna. Ir svarīgi ievērot pamata higiēnas noteikumus: valkāt tīru apakšveļu, regulāri veikt vannā, sagriež nagus. Antibiotikas un antiseptiķi izmanto tikai tad, ja infekcijas.

Mērens-smaga un smaga vējbakas pieaugušajiem prasa nedaudz atšķirīgu pieeju. Papildus standarta procedūrām pacientu obligāti lieto pretvīrusu medikamentus - valacyclovir, aciklovīrs, famcikloviru. Pacienti ar augstu temperatūru pretdrudža ieteicama. Lai izvairītos no sarežģījumiem vējbakām un paātrināt antivielu veidošanos, pacientēm, kas saņēma imūnglobulīnu.

Iezīmes ārstēšanā vējbakām bērniem

 Zielonka - labākais līdzeklis, lai ārstētu vējbakām
 Visā infekcijas slimību maziem bērniem ir nepieciešama pastāvīga uzraudzība no vecākiem, kuri ir novērst bērnu ar palīdzību spēles un nedod viņam ķemmi burbuļi. Ja diagnoze vējbakas ārstēšana ir balstīta uz kopējo izolācijas kazlēnu no vienaudžiem no gultas režīms, regulāri gultasveļas maiņa un nagu ārstēšanas ziepju šķīdumu. Izsitumi 2-3 reizes diennaktī izkaltēt antiseptiķi. Šim nolūkam, kā klasisko "Zelenka" un dažiem citiem aktīviem - metilēnzilā šķīduma, rivanol dzeltena, sarkana kālija permanganātu. Kad bērni tiek piešķirts spēcīgas nieze antihistamīni, ar siltumu - pretdrudža līdzekļi. Bērni ar pazeminātu imunitāti administrē imūnglobulīnu. Ja vējbakas noveda pie strutojošām komplikācijas, ārstēšana ietver antibiotikas, piemēram, penicilīnu.

Karantīna apstājas 5-7 pēc parādīšanās pēdējā svaigu burbuli. Vēlreiz, mēs atzīmējam, ka slimības laikā, vecākiem būtu jārūpējas par higiēnu un uzturu bērnam. Vienīgais veids, kā izvairīties no sekundārā inficēšanās un veidošanos neglīts rētas, kas var neatgriezeniski sabojāt izskatu jūsu bērnam.

Novēršana vējbakām

Agrīnā vecumā visi veseli bērni iet caur procesu vakcinācijas. Vakcīnas satur novājināta vējbakas vīrusu patogēni, tāpēc nebrīnieties, ja jūsu bērnam pēc vakcinācijas pereboleet vieglas vējbakas. Tas palīdzēs izvairīties no nopietnām problēmām nākotnē, jo vējbakas pieaugušajiem bieži ir smaga un pavada nopietnas komplikācijas.

Яндекс.Метрика