Vējbakas

Vispārīga informācija par šo slimību

 Bērnu neveiksmīgs vējbakas

Vējbakas - vīrusu slimība, kas ir smagi simptomi, komplikācijas ir daudz un nereti beidzas ar nāvi personas. Par vējbakām raksturo: izteiktu intoksikāciju, augsta temperatūra, burbuļu veidošanās uz gļotādām un ādu. Pat tad, ja ārstēšana bija veiksmīga baku izsitumi turpina kaitēt cilvēkam, jo ​​pēc viņas pazušanu uz ādas ir daudz mazu un lielu neglīts rētas.

Jau vairākus gadsimtus, vējbakas tika uzskatīta par vienu no bīstamākajām slimībām, un ir bijusi īsta katastrofa visai cilvēcei. Detalizēti apraksti vīrusu infekcijas ir atrastas seno dokumentos datēts 2-3 gadu tūkstotī pirms mūsu ēras Tas pārbijusies iedzīvotāji dažādās valstīs iedvesmoja postoša epidēmiju. Bakas bērniem un pieaugušajiem, noveda pie nāves simtiem tūkstošu cilvēku un sakropļoja uz visiem laikiem dažus izdzīvojušos. Ievērojams progress cīņā pret infekciju notika tikai 18. gadsimta beigās, kad britu zinātnieks E. Jenner publicēja savu slaveno ziņojumu, kurā viņš runāja par veiksmīgo baku vakcinācijas. Kopš tā laika, lietas tika reģistrēti mazāk un mazāk, tomēr, Dienvidaustrumu Āzijā, Dienvidamerikā un Āfrikā, kabatas slimības saglabājās līdz pat 20. gadsimta vidū.

1967. gadā, pēc Komisijas iniciatīvas Padomju Savienības, Pasaules Veselības organizācija pieņēma programmu, kas ietvēra masveida vakcināciju cilvēku no nabadzīgām valstīm. Nākamo dažu gadu laikā ir vērojama nepārtraukta samazināšanās sastopamības vējbakām 1980. gadā pārstāvjiem PVO paziņoja, ka mazais bakas pieaugušajiem un bērniem vairs briesmas iedzīvotājiem mūsu planētas. Kopš tā laika, kad bīstama slimība, ko var salīdzināt ar atzīmi no mēris epidēmijas nogalināja dažus cilvēkus. Visi reģistrētie nāves gadījumi bija saistīti ar infekcijas vai pētnieki, kuri turpina mācīties vīrusu, vai ar komplikācijām pēc vakcinācijas.

Slimības epidemioloģija

Vējbakas inficē tikai cilvēkus. Dažās laboratorijās, izmēģinājuma programmas, kurā vīruss cenšas iedvest dzīvniekus. Praktiski visi šādi pētījumi nav izdevies kā bakas strauji iet bojā, nozvejotas nelabvēlīgā vidē.

Inkubācijas periods ilgst vējbakām 8-14 dienas. Visu šo laiku pacients ir infekcijas citiem. Infekcijas izraisītājiem ir atrodami pārraušanas burbuļi uz ādas, mutes un pat paraugos fekālijām un urīnu. Tā rezultātā, veseli cilvēki var inficēties, un ar gaisa pilienu, kā arī tieša kontakta ar ādu ar pacientu. Ņemiet vērā arī to, ka vīruss joprojām ir dzīvotspējīgs uz ilgu laiku, ir uz gultas piederumi un apģērbu. Tieši šī iemesla dēļ, ka viduslaikos lietām miruši cilvēki sadega nekavējoties, lai novērstu epidēmijas. Atšķirībā no daudzām citām slimībām, kas nodarīti nelielu bakas bērniem un pieaugušajiem neražo imunitāti, tāpēc vienīgais efektīvais veids cīņā pret izplatīšanos ir vakcinācija. Tas ir īpaši svarīgi attiecībā uz bērniem vecumā līdz 4 gadiem, jo ​​tie ir visvairāk pakļauti patogēniem.

Klīniskā aina slimības

In sākumposmos vējbakām ir līdzīgs gripu. Novēro pacientiem:

  • galvassāpes;
  • strauja temperatūras paaugstināšanās kritisko līmeni;
  • sāpes muskuļos un muguras lejasdaļā;
  • bieža vemšana;
  • chill.

Tas viss nespecifiski simptomi, kas ir ļoti grūti diagnosticēt bakas. Tā rezultātā, pareiza diagnoze parasti tiek veikta tikai pēc parādīšanās bagātīgs izsitumi uz ekstremitāšu un galvas pacientam. Burbuļi ir piepildīta ar skaidru šķidrumu sākumā, bet pēc pāris dienām, tie ir piepildīti ar pus un sāk līdzināties maza vārīties. Izsitumi izzūd 2-3 nedēļu laikā, atstājot visu mūžu pēdas - pockmarks.

 Varicella āda smeared ar 5% spirta šķīdums

Kā smaguma simptomus vējbakām svārstās no smagas līdz vieglas. Smagas bakas pieaugušajiem un bērniem rada aizplūšanu, piepildīta ar strutas un asinis pustulas, augsta temperatūra, intoksikāciju. Varioloidnye (gaiši) forma vējbakām var notikt bez drudža, un dažreiz bez izsitumiem, lai gan, protams, šāda attīstība ir maz ticama, un reģistrē tikai tie cilvēki, kas reiz tika vakcinēti pret bakām.

Ārstēšana bakas

Neskatoties uz to, ka vējbakas sakāva īpašas ķīmiskie preparāti ārstēšanai bakas nav izstrādāta. Par higiēnas pacientiem veikt losjoni un pulveri, mazgā skartos apgabalus izsitumi uz ādas. Visā ārstēšanā vējbakām pacientiem jānodrošina gultas režīms, pareizu uzturu, un rūpēties par nomierinoša zāles un sildītājus ar ledu. Lai novērstu sekundāro infekciju izmanto penicilīna un sēru zāles.

Novēršana epidēmijas

Pacientam jābūt atsevišķā telpā. Visi cilvēki, kas bijuši saskarē ar viņu tiek pakļauts karantīnas pārbaudes un vakcinēti, un telpa ir izgatavots no dezinfekcijai. Ja tiek veikti preventīvie pasākumi laikā, iespējamība ir liela, ka vējbakas bērniem un pieaugušajiem tiks izārstēta pirms pirmajiem simptomiem.

Яндекс.Метрика