Ievainojums

 Ievainojums
 Zilumi ir slēgta mīksto audu bojājumus. Varbūt nav persona, kura nav piedzīvojusi iedomāties šāda veida traumas. Vairumā gadījumu, nav nepieciešama ārstēšana traumu, un dziedēt spontāni. Parasti, kad traumas rodas, neapdraudot integritāti audos, kas nav plaisu mazo kuģu (kapilāros). Bet dažreiz traumas var radīt būtisku kaitējumu, piemēram, galvas traumas. Turklāt traumas var papildināt ar citām traumām, piemēram, lūzums. Šajā gadījumā mēs runājam par zilumi brūces.

Simptomi traumas

Simptomi traumu visi esam iepazinušies ar - tā ir asas sāpes tiešā vietā traumas, pietūkums un apsārtums. Attiecībā uz zemas enerģijas traumu sāpes izzūd pēc dažām minūtēm, un apsārtums vietā ir hematoma, ko tautā sauc zilumi. Hematoma izraisa asiņošana, kas radās kā rezultātā pārrāvuma mazo kapilāru. No hematomas lielums ne vienmēr ir atkarīga no spēku traumas. Tā ir vērtību caurlaidību kapilāru, kā arī vietu, kur kaitējums radās. Cilvēki ar paaugstinātu kapilāru caurlaidību nelielu zilumu vai pat neuzmanīgu pieskārienu var izraisīt ievērojamu hematomu, bet spēcīgs sasitums nevar izteikties āra hematoma, bet iekšēja asiņošana ir diezgan ievērojams.

Sāpes pēc spēcīgu simptoms pastāvīgs traumas. Raksturs sāpes mainās laika gaitā, no straujas sākumā, kad pakļauti traumatisku faktoru, lai sāpes vēlāk. Sāpes turpinājās ilgu laiku pēc traumas, ir nelabvēlīga simptoms un iemesls meklēt medicīnisko palīdzību, jo tas var liecināt bojājumus iekšējo struktūru (lūzums, kaitējumu, iekšējo orgānu asiņošana, plīsumu saišu, smadzeņu satricinājums, uc). Visbiežāk tālvadības sāpes pēc traumas ir saistīta ar veidošanos hematomas, saspiežot nervus, jo īpaši, ja pieskaras vai kustība bojātās ķermeņa daļas.

Simptomātiska locītavu traumas ir tās ievērojams pietūkums. Simptoms galvas traumas - stipras galvassāpes. Jums ir jāzina, ka, ja tur bija galvas trauma, samaņas zudums, pat tad, ja īstermiņa, vai cietušais nevar atcerēties kaitējumu, tā ir pazīme satricinājums. Šajā gadījumā, medicīniskā palīdzība, vismaz diagnosticēt klātbūtnē intrakraniālo hematoma.

Ja tur bija bruised krūtīs, vēdera vai vēders, traumas simptomi var būt diezgan grūti paveicams. Šādas pazīmes bojājumiem iekšējo orgānu, piemēram, asinis urīnā, elpošanas nomākums, palielināts sāpes, reibonis, īsi sakot, viss aug, nevis samazinās simptomus traumas, būtu iemesls tūlītējai attieksmi pret medicīnisko palīdzību.

Par traumu sekas

Vairumā gadījumu, atslābums, un pat smagiem sasitumiem iet bez sekām, un sekas traumas izzūd divu līdz trīs nedēļu laikā. Tomēr ir situācijas, kad sekas traumas var būt diezgan nopietni. Pirmkārt un galvenokārt, tas attiecas uz jau minētajiem galvas traumas. Fakts, ka galvaskauss - slēgta telpa, un ka hematoma, kas citur organismā tiktu atrisinātas laikus, neradot ievērojamas bažas galvaskausa izraisa kompresijas vitālo struktūru smadzenēs. Šajā gadījumā, sekas traumas var būt neiroloģiski traucējumi dažāda smaguma un lokalizācijas, stipras galvassāpes, kopā ar sliktu dūšu un vemšanu, un pat nāvi.

 Pirmā palīdzība traumu kājām
 Viena no sekām traumas, lai gan diezgan reti, var būt pārkaļķošanās no hematomas. Šajā gadījumā, mīksto audu paliek blīvējums, kas kustības var izraisīt diezgan ievērojamu saslimšanas. Dažos gadījumos, ilgtermiņa sekas traumas mīksto audu krūts sieviešu un sēkliniekos vīriešiem var būt vēža attīstības šiem orgāniem.

Nopietna trauma ir sekas pārkāpumu integritātes lielu kuģi. Šajā gadījumā tā var būt nozīmīga asiņošana, un pat iekšēja asiņošana, trombu veidošanos, kam seko smaga komplikācija - trombembolija, kad asins receklis kustībai asinsvadu saņem mazāku diametru un aizver to. Trombembolija var izraisīt sirdslēkmes, insultu, nekrozes iekšējos orgānus, un nāvi.

Tas ir arī būtisks risks ir sekas traumu iekšējo orgānu, piemēram, sirds sasitumi, zilumi uz nieres, aknas, liesa. Šajā gadījumā pastāv dažādas bojājumiem, pārkāpjot savus amata pienākumus, veicot dzīvībai bīstami.

Ņemot visu iepriekš minēto, nav nenovērtē traumas, jo īpaši smagi.

Palīdzība ar zilumiem

Ikviens zina, kā sniegt palīdzību sasitumi, bet ne visi zina, kā palīdzēt ar zilumi pareizi. Pirmā palīdzība traumu ir pārbaudīt bojāto laukumu, ja tas ir ierobežots, tad pārbaudiet savu funkciju (fleksija-paplašināšanu, citas kustības). Ja ir tikai simptomi traumas, nevis vairāk nopietns kaitējums, ir jāpiemēro cietušās zonas aukstumu. Tas izraisa asinsvadu spazmas no microvasculature un palīdz apturēt iekšējo asiņošanu.

Pretsāpju labāk nepiemērot, lai netiktu garām pasliktināšanos gadījumā sarežģījumu pievienošanās. Tomēr, ja ir pārliecība, ka kaitējums nav sabojāt iekšējos orgānus, var dot pretsāpju līdzekļus, izņemot aspirīnu (acetilsalicilskābi). Aspirīns ārstēšanai traumas nav jāpiemēro, jo tas uzlabo asiņošana.

Ja tur bija spēcīga galvas trauma ar samaņas zudumu, spēcīgu zilumu viduklis, vēders, vai krūtīm, papildus piemērojot aukstu kompresi, jums ir nodot upuri un izsaukt ātro palīdzību, vai arī par to pašu, lai nodrošinātu neatliekamās palīdzības numuru, cenšoties, cik vien iespējams, lai nekustīgas savainoto vietu un ievērot mieru.

Mums jāatceras, ka aukstums ir efektīva tikai pirmajās trīsdesmit minūšu laikā. Tad jums ir nepieciešams, lai palīdzētu ar traumu ir nodrošināt vietu miera saspiestiem. Divas dienas vēlāk pēc traumas prasa maigu siltumu uz skartajā zonā. Piemērojot siltu kompresi šajā periodā nodrošina asins plūsmu uz vietas kaitējumu, kas paātrina uzsūkšanos hematomas, neriskējot atjaunotās asiņošanas.

Ārstēšana traumu

 Ārstēšana traumu medicīnas ģipša
 Ārstēšana ievainojumiem nepieciešama, ja kaitējums noticis ievērojams spēks. Traumas no galvas, vēdera, vidukļa un krūšu nepieciešama hospitalizācija šajā ķirurģijas nodaļā, kur pēc attiecīga diagnoze lēmumu par turpmāko ārstēšanu traumas. Smagos gadījumos, ķirurģiska ārstēšana traumas. Piekļuve bojātā platība tiek veikta vai nu ar endoskopisko līdzekļiem vai atklātos lieliem kuģiem šūtas asaras, asaras parenhimatozajās orgānu izvestu noskatīties asinis. Tad žāvē brūces. Paralēli izrakstīt pretiekaisuma un pretsāpju.

Ārstēšana kaitējuma Reģenerācijas solis ir piemērot instrumentus fizioterapiju, lai paātrinātu uzsūkšanos hematomas un agrīnās atveseļošanās bojāto audu.

Яндекс.Метрика