Brain kontūzija

 Brain kontūzija

Zilumi smadzeņu saistīta ar smagu traumatiskiem bojājumiem, ar raksturīgo fokusa smadzeņu traucējumi. Obligāta simptoms smadzeņu traumu ir samaņas zudumu. Atkarībā no smaguma traumas, cietusī persona var būt zaudējis samaņu uz īsu laiku (dažas minūtes) vai pietiekami ilgi (vairākas dienas vai pat nedēļas).

Platība lokalizācija traumas zilumi smadzeņu var atrasties ne tikai tiešā vietas kaitējumu, bet arī ar savu pretējo roku, kad smadzenes saņem pretsvars trāpot kaulu paša galvaskauss.

Par smadzeņu traumu sekas, ir ļoti smags un ne vienmēr prognozējama. Kā viens no daudziem sliktu prognozi, nākamā iespējamā varianta - rašanos smagiem asinsrites traucējumu rakstura, palielinot spiedienu muguras smadzeņu šķidrumā, strauju attīstību smadzeņu tūskas.

Ir gadījumi, kad smadzeņu kontūzija pavadībā subarachnoid asiņošana. Šī kritiskā situācija ir bīstama, jo asins noārdīšanās produkti (jo īpaši - bilirubīna), ja nav tūlītēju medicīnisko aprūpi gandrīz neizbēgami rosina aseptiska iekaisums smadzeņu plēves. Medicīnas termins šajā valstī pacienta tiek aprakstīts kā neliels drudzis vai meningītu sindromu.

No pacientam ar smadzeņu traumu un iespējamām sekām, par viņu veselību smagums visprecīzāk nosaka speciālisti medicīnas slimnīcā pēc atbilstīgas pārbaudes un analīzes. Objektīvi novērtēt cietušā, prognozes par tā veiksmīgu atveseļošanos lielā mērā ir atkarīgi no smadzeņu traumu veidiem un vispārējo klīnisko ainu.

Veidi smadzeņu traumu

Eksperti klasificēt smadzeņu kontūzija saskaņā ar šādiem smaguma pakāpes:

- Mild. Diagnosticēti aptuveni 15 procenti no visiem traumatisks smadzeņu traumu upuriem. Pēc smadzeņu sasitums vieglas cietušais zaudē samaņu uz īsu laiku (no dažām minūtēm līdz vairākām stundām). Simptomi atgriezeniskās un anterogrādo amnēziju kongradnoy. Jums var rasties vairākus vai vienu vemšanu. Dažos gadījumos, vidēji smagiem sirds un elpošanas ātrumu, paaugstināts asinsspiediens.

Vairumā gadījumu, vieglas simptomi ir neiroloģiska pāris nedēļām, un pacienta veselība ir pilnībā atjaunota.

Smadzeņu traumu bērnā Vieglākos gadījumos ir diezgan bieži sastopama pediatrijas praksē, jo viņu vecuma dēļ mazi bērni bieži krist, hitting galvu par to.

- Vidējā grāds. Diagnosticēti aptuveni 10 procenti no visiem traumatisks smadzeņu traumu upuriem. Pēc smadzeņu traumu mērenu smaguma cietušais var uzturēties bezsamaņā līdz pat septiņām stundām. Ir daži nelieli pārkāpumi vitālo funkciju. Paaugstināta ķermeņa temperatūra, pavājināta redzes funkcijas un tā tālāk. Bieži vien, smadzeņu kontūzija mērens apvienojumā ar subarachnoid asinsizplūdums, salauztu jumtu un galvaskausa pamatnes.

- Smagi. Diagnosticēti aptuveni 7 procentiem no visiem traumatisks smadzeņu traumu upuriem. Tiem ietekmē smadzeņu traumu smagu raksturīga ilga uzturēšanās komā. Koma pavada asimetriska vai simetrisku decerebration (atspējošanas smadzeņu funkcijas). Ir par biežumu būtiskas pārkāpumi un ritms elpošanas, sirds darbība, hiperhidroze (smaga svīšana), augsts asinsspiediens, ķermeņa temperatūra un citi simptomi.

Simptomi smadzeņu kontūzija

Šādi simptomi smadzeņu traumu, atkarībā no smaguma traumas:

- Samaņas zudums;

- Reakcionārs amnēzija;

- Galvassāpes vai reibonis;

- Zaudēšana koordinācija;

- Slikta dūša, vemšana;

- Izmainīta apziņas;

- Pārkāpums vizuālo funkciju (pagaidu aklums, fotofobija, diplopija);

- paplašinātas zīlītes;

- Pārkāpums runas;

- Pārkāpums dzirdes funkcijas;

- Pārkāpumi rīšanas reflekss;

- Sirds ritma samazināšanos;

- Mazliet un reti elpošana;

- Augsts asinsspiediens;

- Jutīguma dažu ķermeņa daļām zaudējums;

- Kontroles pār funkciju urinēšana un defekācija zaudējums;

- Asiņošana (vai bez asinīm) izdalījumi no deguna eju un auss;

- Paralīze;

- Coma.

Diagnoze smadzeņu sasitums

 Simptomi smadzeņu traumas bērns

Tāpat kā ar jebkuru traumatisku smadzeņu traumas, lai izvairītos no ilgstošas ​​negatīvas sekas smadzeņu kaitējuma parādītas nekavējoties veikt medicīnisko pārbaudi, izmantojot visu nepieciešamo diagnostikas instrumentus.

Pirms faktiskā sākuma ārstēšanā smadzeņu traumu, medicīnas personāls izvērtē stāvokli sirds un asinsvadu un elpošanas sistēmu ietekmēta. Tad, vispārējā pārbaude pacienta ķermeņa pazīmes traumu apvienojumā ar traumatisku smadzeņu traumas.

Nākamais solis ir novērtēt vispārējo stāvokli un iespējamo simptomi smadzeņu traumu kļūst neiroloģiska izmeklēšana, tai skaitā nosakot reakciju skarto skolēniem gaismas stimula, diagnostika Glāzgovas komas skalas, un tā tālāk. D.

Visvairāk neaizstājams diagnostikas rīks aizdomas galvas traumas šodien ir datortomogrāfija. Šī aptauja veids ļauj visvairāk ticami noteikt klātbūtni sīkiem asiņošanu smadzenēs un zilumi un iespējamo galvaskausa lūzums. Magnētiskās rezonanses attēlveidošanas ir arī diezgan efektīvs diagnozi smadzeņu traumu, bet praksē to izmanto daudz retāk, t. Lai. Lai sagatavotos šai procedūrai prasa ievērojamu laiku.

Ārstēšana smadzeņu sasitums

Esošās ārstēšanas smadzeņu traumas iedala medicīnas un ķirurģijas.

Terapeitiskās ārstēšanas smadzeņu traumu ir likvidēšanu narkotiku pieauga intrakraniālas hipertensijas. Turklāt, preventīvie pasākumi ir obligāti, brīdinot iespējamo rašanos smadzeņu tūskas.

No neiroķirurģijas ārstēšanā galvas smadzeņu traumu, ko diktē nepieciešamību risināt steidzami fiziskos faktorus, kas izraisa saspiešanu smadzeņu audu steidzamību. Asiņošanu, hematomām un kaulu fragmenti, kas galvaskausa dobumā, kas operācijas laikā nav iespējams novērst ar palīdzību narkotiku, izņem - osteoplastic trepanation.

Яндекс.Метрика