Noņemšana zoba

Ekstrakcija vairākus gadsimtus atpakaļ un šodien

 Noņemšana zoba

Šis labi zināms un, atklāti sakot, nepatīkama procedūra kā zobu ekstrakcijas ir diezgan formāls medicīnas nosaukums - ekzodontiya. To lieto cilvēks kopš seniem laikiem, taču jāatzīmē, ka pirms dažiem gadsimtiem, zobu raušana tika izmantota galvenokārt slepkavības mērķiem - par iebiedēšanu un spīdzināšanu nevēlamu cilvēku. Laika gaitā ekzodontii funkcijas ir nedaudz mainījusies, taču tas nekļūst mazāk bīstami. Līdz atklāšanas antibiotiku un atbilstošiem instrumentiem, izņemšana no nervu no zoba un citu zobārstniecības procedūras bija saistītas ar ļoti reālu risku nāves. Vienkārši runājot, cilvēki bieži mira no dažādiem infekciju, ka viņi Skid homegrown Aesculapius.

Pirmo reizi vairāk vai mazāk droša metode noņemot zobu atklāja viduslaiku zobārsts Guy de Sholiak. Viņš izgudroja "zobu pelikāns" - sākotnējo ierīci, ar kuru izdevies uzmanīgi noņemiet bojāto zobu ar sakni. Pateicoties "Pelican", izdevās padarīt pat noņemšanu gudrības zobs, un tas, lai jūs zināt, kas ir viens no grūtākajiem un laikietilpīgas procedūras zobārstniecībā. "Dental Pelican" Guy de Sholiaka bija populārs līdz pat 18. gadsimta beigām, kad to aizstāja ar modernākām tehnoloģijām un instrumentiem.

Šodien, ekstrakcijas un nervi ir atbildīga un sarežģīta operācija, kas prasa noteikta līmeņa prasmju mākslinieks. Turklāt pēc tam, kad piespiedu izraidīšanu no bojātā zoba cilvēkiem bieži ir nopietnas komplikācijas. Šī iemesla dēļ, zobārsti izvēlas izmantot operācijas tikai tad, kad tas tiešām ir nepieciešams, lai atbrīvotu pacientu no infekciju, iekaisumu un citiem riskiem.

Galvenie cēloņi zoba ekstrakcijas

 • būtisks kaitējums zobu samazinājuma vai infekcija;
 • smaganu slimības izplatīšanos uz veselīgu audu žokļa aparāta;
 • zobu samazinājuma rezultātā negadījumu, cīņas un citām ārējām ietekmēm;
 • zobu ekstrakcija tiek veikta, un, ja tas iejaucas normālā augšanu uz citiem zobiem;
 • īpašs gadījums - noņemšana gudrības zobi, kas gadījumā, ja nepareizas dīgtspēju var mainīt simetriju sejas un iekost.

Ieguves metodes zobu

Šajās dienās ir izplatījies divus veidus, kā novērst zobus - vienkārša un ķirurģiskā. Pirmā ietver likvidējot redzamo zobu vietējā anestēzijā. Procedūras laikā, atcelšana zobu zobārsts izmanto īpašus instrumentus, kas ļauj pacelt zobu un izvelciet to ārā no dobuma. Pirms tam, zobs ir vaļīgāk apdraudēt integritāti periodonta audos un lai atvieglotu uzdevumu.

Ķirurģiskās izņemšanas no zobu tiek izmantots gadījumos, kad grūti piekļuve bojātā zoba, piemēram, kad tas nav šķērsojošo vai nolūzt galva (augšējā daļā). Pirms darbības uzsākšanas, lai novērstu zobu zobārsts ir pienākums veikt pilnu pārbaudi pacientam izvēlēties optimālo metodi iejaukšanās. Dažos gadījumos tas būs ieteicams samazināt žokļa kaulu, un citās - ierobežotas tikai ar izgriešanas mīksto audu. Ņemiet vērā arī to, ka dažās situācijās tas var būt neiespējami veikt zoba izraušanas (komplikācijas izraisīt ļoti nopietnas sekas). Šādos gadījumos, zobārsts nolemj sadalīt zobu un novēršot to daļās.

Features gudrības zobu izņemšanu

Gudrības zobs bieži izraisa veselības problēmas sakarā ar to, ka viņš parasti nevar samazināt. Tas noved pie diskomfortu, kad košļājamā, un citas smagas sekas, piemēram: paaugstinātu infekciju risku, attīstības iekaisumu, pietūkumu un sāpju sindromu. Ja laiks neražo noņemšanu no gudrības zobs, komplikācijas, agrāk vai vēlāk, ietekmē veselos audus, veicinās attīstību audzēja un cistiskās procesiem. Savlaicīga noņemšana gudrības zobi ietaupa jums no šīm problēmām un ļaus daudziem gadiem, lai saglabātu veselus zobus un pievilcīgu smaidu. Lūdzu, ņemiet vērā tikai to, ka izņemšana gudrības zobi jāveic tikai profesionāļi, jo tā saknes ir dziļi smaganas un ir visvairāk fantastisks formas, kas ievērojami sarežģī atveseļošanās procesu.

Īsumā pastāstīt par iespējamām problēmām, kas rodas pēc noņemšanas gudrības zobi:

 • sāpes, rašanās tūska mīksto audu;
 • ilgstoša asiņošana;
 • iekaisums aku;
 • grūtības atvērt muti;
 • kaitējumu nervu, kā rezultātā nejutīgums uz lūpām, zobu un mutes dobuma;
 • bojājumi uz blakus zobiem vai zobu protēzes;
 • salauzts žokļa, izraisīja lielu spiedienu, kas ķirurgs ir uz bojātās vietas mutē.

Ja ir nepareizs zobu raušana, komplikācijas dažreiz ir ļoti, ļoti nopietnas sekas. Tā, piemēram, iekaisuma procesu var sākt izplatīties uz veseliem audiem. Protams, tas noved pie jaunām problēmām un regulāri noņemšana bojāti zobi.

Ko darīt, ja zobu sāpes pēc izņemšanas?

 Zobu sāpes pēc zoba ekstrakcijas

Jebkura iejaukšanās, nemaz nerunājot tik nopietnu procedūru, kā izņemšana no zoba nervu rada sāpes un diskomfortu. Tomēr, jūs varat samazināt negatīvo ietekmi līdz minimumam, ja jūs stick ar vienkāršiem noteikumiem:

 • atturēties no ēšanas pārtiku vismaz 3 stundas pēc zoba ekstrakcijas;
 • ikdienas operācijas atlikt plānoto ceļojumu uz saunā vai vannā;
 • ne ēst pārāk karstu ēdienu;
 • Neaiztieciet niezoši valodas vietā vai jebkuriem svešķermeņi;
 • 2-3 dienas atteikties tīrot zobus;
 • Ierobežot savu fizisko aktivitāti, jo tie var izraisīt jaunu asiņošanu.

Daudzi cilvēki cenšas nokļūt uz zobārsta krēslā uzreiz pēc izņemšanas gudrības zobs. Nevajadzētu darīt to. Pat pēc vienkāršas ieguve pacientam vajadzētu sēdēt mierīgi uz 10-15 minūtēm. Gadījumā, ķirurģiskas iejaukšanās noņemot zobs ir labāk pagarināt šo termiņu uz vienu stundu, tā ka asinis bija laiks, lai sabiezēt un aizvērtu brūces. Turklāt dažas dienas pēc zoba izraušanas laikā, jums ir jāatbilst visiem ieteikumiem, ārsta un nodrošināt pēcoperācijas aprūpi mutes dobumā. Kad stipras sāpes jāņem pretsāpju līdzekļus (izņemot aspirīnu un aspirinosoderzhaschih nozīmē, ka asins sašķidrināšanai).

Ja jūs izdarīja visu, bet joprojām ir sūdzības forma "zobu sāpes pēc noņemšanas", tas nozīmē, ka Jums rodas kādas komplikācijas. Šajā gadījumā ir nepieciešams pārskatīt ārstu novēršanai negatīvas izmaiņas, un tās var reoperation.

Яндекс.Метрика