Fluorozi

 Simptomi zobu fluorozi

Fluorozi - endēmiska (raksturīga dažās jomās) vai arodslimība, kuras cēlonis slēpjas augstu saturu fluora ūdenī, produktiem un videi. 18. gadsimtā, jo raksturīgo izmaiņu zoba emaljas fluorozi sauktajiem "raibās emaljas" vai "raibos zobi"

Profesionālās riska fluorozi grupa strādā nozares, kas ietver fluora savienojumu emisiju gaisā. Ļoti fluora savienojumi gāzveida stāvoklī provocēt atrofisku izmaiņas elpošanas gļotādas, tādējādi varbūt attīstību slimībām, piemēram, laringīts, rinīts, faringīts un fluorozi. Bieži nāk izmaiņas iekšējo orgānu un kaulu. Etioloģija (cēlonis) no endēmiskās fluorozi ne vienmēr ir tieši proporcionāli saturu fluorīda ūdenī (normāla koncentrācija šā elementa - 0, 7-1, 3 mg / L). Liela loma attīstībā zobu fluorozi spēlē atbilstības režīmu pārtiku, dzīves vidi un laiku būt šādā jomā. Svarīgi ir arī sociālie faktori.

Galvenie simptomi fluorozi

Raksturīgākie simptomi slimības zobārstniecībā - bieži vien aprobežojas ar sakāvi zobu emalju. Tas neattiecas uz praktiski fluorozi no lapkoku zobiem, jo mineralizācija notiek dzemdē, tāpēc tiek uzskatīts, ka placenta saglabā daudz fluora. Lai gan tas ir iespējams, ka ļoti augstu saturu fluora zobu fluorozi var rasties pat ļoti maziem bērniem.

Kalšana zobu emaljas fluorozi bērniem uzņem visvairāk simetriskās pastāvīgo zobu, piemēram, centrālās priekšējie zobi. Kā likums, pirmie klīniskie simptomi parādās drīz pēc iznākšanas. Šajā emaljas iegūst nokausēt zaudē pārredzamību, un uz tās virsmas plankumi parādās sākotnēji pienaini balts un pēc tam dzelteni brūnā krāsā.

Bojājuma fluorozi pakāpe, saskaņā ar PVO klasifikāciju:

 • Tas ir ļoti viegli forma fluorozi. Emaljas krāsu nav daudz mainījusies.
 • Mild fluorozi. Ir izskats pienaini baltas svītras vai maziem plankumiem pats par atsevišķiem zobiem. Tajā pašā laikā skartā platība nepārsniedz 25% no kopējās platības zoba kronis.
 • Viegla forma fluorozi. Joma, uz ko krītainiem plankumi un svītras ir 50%.
 • Medium - papildus plankumi parādās krītains brūnā vai dzeltenā krāsā. Šajā ziņā, ko raksturo uzņēmība, lai kariesa.
 • Smaga fluorozi. Tur sakaut lielāko daļu zoba kroņa, pievieno izteiktu pigmentācija pārkāpjot struktūras cieto audu. No kronām deformācija, emaljas pakļauti nobrāzumiem un šķeldošana. Kad trešās pakāpes fluorozi var ietekmēt kaulu audu skeleta.

Diagnoze zobu fluorozi

Diagnosticēt zobu fluorozi kā bērns un pieaugušo cilvēku nav darīt daudz pūļu. Tajā pašā laikā atklāt fluorozi bērniem var, piemēram, zobārstam un pediatrs. Diagnoze slimības ir balstīta uz klīniskajām izpausmēm, tipisku dažādām pakāpēm fluorozi. Tomēr eksperts atšķirt no kariesa stadijā vietas. Ja kariess bojājumi raksturīgo vienību, kas atrodas tipisko vietās, fluorozi parādās vairākas izmaiņas, kas rodas drīz pēc galvenā izvirduma zobiem.

Zobu fluorozi

Ja diagnoze ir parādījusi, ka jūsu bērns fluorozi, ārstēšana tiek veikta, atkarībā no slimības smaguma pakāpes.

Terapijas

 • Sākumā viegla, fluorozi tiek apstrādāta ar balināšanas sekoja remineralizes terapija - piesātinājumu zobu cieto audu dažādu saliktu mikroelementu (fosfors, kalcijs uc).
 • Kad fluorozi par vidēji smagiem un smagiem ja ir sausās zobu emalju pārkāpumi vai piemērot šādus terapiju kā: atjaunošanā skartajos apgabalos, izmantojot kompozītmateriālus vai izmantojot protezēšanas

Profilakse slimības

 Bērnu zobu pasta novēršanā zobu fluorozi

Novēršana zobu fluorozi ietver kolektīvo un individuālo rīcību.

Ar sabiedrisko preventīvie pasākumi fluorozi ietver:

 • Jaunu vai rekonstrukcijas vecās ūdens attīrīšanas iekārtu izbūve, kas varētu defluorinēts ūdeni
 • Ūdeņu ar dažādām koncentrācijām fluorīda sajaukšana, kā rezultātā samazinās par šī elementa saturs
 • Ūdens filtru izmantošanu no pārkarsēts kaula vai alumīnija sulfāta
 • Nodrošinot vasaru bērniem teritorijās ar zemu fluora saturu
 • Ūdens ar augstu fluorīda bērnu iestādēs Nr izmantošanu un nodrošinot viņus ar importēto ūdeni
 • Ievešanu teritorijā šiem augļiem un dārzeņiem, kas izaudzēti vietās, kur fluora saturs ir normas robežās

Lai novērstu attīstību zobu fluorozi, ir nepieciešams un individuāla novēršana, tai skaitā:

 • Avots dzeramā ūdens maiņa. Ko es varu izmantot ūdeni pudelēs ar optimālu minerālu saturu.
 • Ja iespējams, jānodrošina krūti barotiem bērniem
 • Nocietinājums pārtikas ar B vitamīnu grupas, C, D, olbaltumvielām, sāļu kalcija un fosfora. Isklyuchienie no uztura produktus, kas satur lielu daudzumu fluors - jūras zivis, kausētu sviestu, trekno gaļu un stipru tēju.
 • Daudzumu piena produkti, augļi un dārzeņi palielināšana - tie ir antiflyuoroznym rīcību. Ziemas sezonā, ir nepieciešams palielināt jūsu bērna uzņemšanu Multivitamīni, uzņemto kalcija glikonāta un zivju eļļu. Protams, izmaiņas uzturā būtu jāveic pēc konsultēšanās ar ārstu.
 • Rūpīga un regulāra zobu aprūpe, zobu pastas lietošana, kas satur kalcija glicerofosfāts

Šie preventīvie pasākumi palīdz mazināt slimības simptomus, piemēram, zobu fluorozi bērniem. Sistemātiska apmeklējums zobu birojā dos smaidu ne tikai priecīga, bet arī atklātu!

Яндекс.Метрика