Metodes Zolindžera-Elisona sindromu
 Zolindžera-Elisona sindroms - sindroms, ko raksturo izskatu kuņģa čūlas kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas Iesaistot regulāra caureja. Šī slimība ir nosaukta pēc tam, kad ārsti, kas 1955. gadā atklāja noslēpumu par attiecībām starp aizkuņģa dziedzera, augstu skābes kuņģa sulas ražošanai un veidošanās kuņģa čūlu. Atšķirībā no klasiskā klīnisko ainu Zolindžera-Elisona sindroma antiulcer terapija ir neefektīva. Tālāk mēs apskatīt to, kas izraisa slimības, un to, kas ārstēšana ir nepieciešama.

Gastrinoma - Zolindžera-Elisona sindroms

Zināms šodien faktors, kas rada Zolindžera-Elisona sindroms - gastrīns produktīvajiem audzējs (gastrinoma), ko raksturo klīniskās triāde sālsskābes hipersekrēcija, peptiska čūla, audzēju aizkuņģa dziedzera (kas tas ir, un kas aprakstīta viņa rakstiem, amerikāņu ārsti R. Zolindžera un E. Allison).

Audzējs, kas rada simptomus Zolindžera-Elisona sindroma, jo 15% no lokalizēta kuņģa Citos piemēros fiksēto - in galvas vai astes no aizkuņģa dziedzera. Tāpēc palielina ražošanas kuņģa sulas, sālsskābi un fermentus, kas visi izraisa attīstību kuņģa čūlu, nav ārstējamas. Lielākā daļa pacientu ir divpadsmitpirkstu zarnas čūlas, bet bieži vien - kuņģī un tukšajā zarnā, un parasti patoloģiskie veidojumi ir dažādi.

Simptomi Zolindžera-Elisona

Ārēji simptomi Zolindžera-Elisona sindroms atgādina parasto čūla, ti, ir sāpīgums, kas epigastrium par palpācijas, vietējā sāpes čūlas, bet atšķirībā no divpadsmitpirkstu zarnas čūlas vai kuņģa, šī slimība nav padoties uz parasto ārstēšanu.

Galvenie elementi Zolindžera-Elisona sindroma ietvert sāpes vēdera augšdaļā . Ja čūlas atrodas kuņģī - ka diskomforts tiek pastiprina pusstundu pēc ēšanas, ja divpadsmitpirkstu zarnā - tas kļūst manāms tukšā dūšā, un nomierina pēc ēšanas. Kā minēts iepriekš, pat ilgstoša simptomātiska ārstēšana Zolindžera-Elisona sindromu (antiulcer terapija) nav nekādas ietekmes. Tas var notikt barības vada gļotādas iekaisums, tādējādi sašaurinot lūmenu.

Turklāt raksturīga pazīme Zolindžera-Elisona sindroms - pastāvīga grēmas un skābas atraugas. Excess sālsskābe nonāk tievajās zarnās, palielinot kustīgumu un palēninot absorbciju, kuru krēsls kļūst bagātīgs, ūdeņains ar daudz tauku, un pacienta īsā laikā zaudēt svaru ātri.

In ļaundabīgo audzēju veidošanās slimības gaitu var rasties aknās, izraisot ķermeņa ievērojami palielinās izmēros.

Diagnoze sindroma

Tā kā ārējie simptomi Zolindžera-Elisona sindroms ir ļoti līdzīgi peptiska čūlas slimība, problēma diferenciāldiagnostikas - lai apstiprinātu vai izslēgtu klātbūtni audzēja. X-ray un endoskopija atklāja čūlas klātbūtni, bet ne audzēja, kas ir galvenais iemesls. In Zolindžera-Elisona sindromu liecina palielināt saturu gastrīna asinīs   (Līdz 1000 pg / ml pret 100 pie kuņģa čūla pg / ml). Vēl viena iezīme - galvenais noslēpums skābums nekā 100 mmol / h. Ja diagnoze ir atturīga, ja sagrauzt ir multiplā raksturs, vai arī ja čūlas atrodas diezgan neparasti.

Klātesot šiem atribūtiem var piešķirt, lai pētītu metodes ultraskaņu, datortomogrāfijā, un jo īpaši selektīvu vēdera angiogrāfija, kas ļauj vizualizācija audzēja.

Zolindžera-Elisona sindromu

 Zolindžera-Elisona sindroms - simptomi un diagnozes
 Gastrinoma ar Zolindžera-Elisona sindroms ir potenciāli ļaundabīgs forma, un tā likvidēšana var tikt piemēroti radikālu vai konservatīvu ārstēšanu. Pirmajā gadījumā, pilnīga izgriešana no gastrinoma ar tālāku izpēti iekšējo orgānu metastāzēm. Parasti, kad tie ir darījumi ir bieži, un tikai 30% no operācijas noved pie pilnīgi izārstēt. Tā čūlas atkārtoties ātri, kuņģa rezekcija ir neefektīvs. Konservatīvā ārstēšana Zolindžera-Elisona sindroms ietver zāles, kas kavē ražošanas sālsskābes kas nozīmēja iespējamību atkārtoties no čūlas, tiek veikti lielās devās un iecēla, parasti uz mūžu.

Ja diagnosticēta sabojājies ļaundabīga burtus, kad gastrinoma Zolindžera-Elisona sindroms, saņem ķīmijterapiju . Tomēr, tā kā audzējs aug diezgan lēni, prognoze ir labāk nekā ar citiem ļaundabīgiem audzējiem. Letāls iznākums šajā gadījumā nav saistīts ar audzēju pati, bet gan tāpēc, ka komplikācijas plašu čūlas.

Яндекс.Метрика