Gum-arābu

Gumiarābiks (citi nosaukumi - šķīstošā gumija akāciju) - uztura bagātinātājs dabīgas izcelsmes, kas  Gum arābu pulveris
 produktos ir izraudzīta E414.Poluchayut gummiarabikiz saldētas sulas gaisā dažu sugu akācijas koki aug Austrālijā, Āfrikā un Indijā. Vēsturiski, unikālās īpašības šīs vielas ir zināma un izmantota jau ilgu laiku, pat senos laikos.

Par gumiarābiku īpašības

Gumiarābiks ir bezkrāsains, ļoti labi šķīst ūdenī, veidojot lipīga nedaudz skāba risinājumu. Tas ir gandrīz nav garša un smarža.

Saskaņā ar struktūru, gumiarābiks ir polisaharīds ar labām īpašībām emulgatoru. Sakarā ar raksturu molekulārā struktūrā vielas spēj veidot risinājumus ar zemas viskozitātes pat lielā molekulmasu.

Pirms lietošanas gumiarābiku ražošanā pārtikas produktu un farmakoloģisko iedarbību, tā saspiesti un izšķīdina ūdenī. Tālāk attīrīšana tiek panākta ar ultrafiltrācijas materiālu, īpašu žāvēšanas un pasterizācijas.

Savā kodols, gumiarābiks ir šķīstošā šķiedra. Norīšana tās ietekmi uz ķermeni zaklyuchaetsyav samazinātu sekrēciju gremošanas fermentu un normalizēšanai Izglītības kuņģa sulas, kas palēnina procesu hidrolīzes. Gum Arabic spēj samazināt koncentrāciju asinīs cukura un holesterīna līmeni. Pētījumi ir parādījuši, tas ir pilnīgi drošs pārtikas piedeva cilvēku veselībai.

Gumiarābika izmantošana

Gum arābu ražošanā pārtikas spēlē lomu stabilizators, filmu bijušo un kontroles struktūru.

Ražošanā košļājamo gumiju tas tur dažādus aromātus, kas ietverti tās bāzes veidošanas garākus pēcgaršu. Tas ir labi piemērots, lai novērstu kristalizāciju cukura kā saistvielu ražošanā saldvielas, pastilu.

Gumiarābiks var izmantot, pārklāšanas procesa tehnoloģiju, pie konditorejas izstrādājumu ražošanai. Visbiežāk no pārtikas var atrast riekstus un rozīnes formā tabletes, kas pārklātas ar cukura, šokolādes, karameļu un citi.

Lietošana  Gum arābu iepakojumā
 gumiarābiks sagatavošanā glazūra uz pārklājuma virsmu maizes izstrādājumu kā apdares un uzlabot to garšas īpašības. Tas ir iespējams, pateicoties labajiem pielipšanas īpašībām gumiarābiku. Piemērots karsts pēc atdzesēšanas glazūra stingri nostiprināts uz virsmas maizes.

Konditorejas biznesa akācija piemērots glazūra smalkmaizītes, pirms cepšanas izsmidzinot vai suku, un pēc iztvaikošana no virsmas reibumā temperatūras uz veida apledojuma kļūst pievilcīgāka un ieguvumi spīdums. Šis uztura bagātinātājs ir iekļauta arī formulējot dažādu alkoholisko un bezalkoholisko dzērienu un alus.

Gum arābu farmācijas nozarē ir konstatēts pieteikumu, kā saistvielu tablešu un membrānu kā nomierinošs aģentu sīrupi iekšķīgai lietošanai, kā emulgatoru ar dažu medikamentu sastāvā.

Gum Arabic ir iekļauta kā sastāvdaļa akvarelis, tā palīdz labāk saistoši ar papīra krāsas, padara tos spīdēt.

Kosmetoloģijā akācija iekļauti formulēšanā losjoni, krēmi, sejas maskām.

Яндекс.Метрика