Adipīnskābes

Geksandiovaya vai adipīnskābes (e355) - pārtikas piedeva grupa antioksidantiem.  Formula adipīnskābes

No fiziskā viedokļa, viela ir bezkrāsaini kristāli. Adipīnskābes ir klāt piedevu sarakstā, ko apstiprinājusi Eiropas Savienības, taču šobrīd tās lietošana ir aizliegta daudzās valstīs, jo skābe ir vēl testēšanu.

Ražošanas adipīnskābes

E355 rūpnieciski izdevīgi iegūti, izmantojot divpakāpju oksidēšanos cikloheksāna. Sākotnēji, maisījums cikloheksanona un cikloheksanols, kas tiek atdalīts pēc destilācijas. Cikloheksanons pēc tam izmanto, lai ražotu kaprolaktāma, un cyclohexanol oksidē, izmantojot 40-60% slāpekļskābes un adipīnskābes notiek. Tās raža ar šo metodi sagatavošanas ir apmēram 95%.

Ir vēl viena daudzsološa metode, kas ražo adipīnskābes ar hydrocarbonylation butadiēna. Šodien pasaule ražo aptuveni 2, 5 miljoni tonnu adipīnskābes.

Adipīnskābes izmantošana

Teritorijā tām valstīm, kur pārtikas piedevu ir atļauts lietot e355, tas tiek izmantots kā skābuma regulētāju sagatavošanā karameļu konfektēm, dzērienu un citu pārtikas produktu, lai uzturētu vēlamo pH līmeni. Piedeva pievienoti dažu veidu sausās piegaršu deserti bet stingri noteiktā summa - līdz 1 g / kg galaproduktā.  Adipīnskābes tiek izmantots, lai gatavotu gelled desertu

Gelled deserti pieļaujamais līmenis adipīnskābes ir ne vairāk kā 6 g / kg un pulverveida dzērienu maisījumi var būt 4 g / kg. E355 piedeva bieži pievieno pildījumi maizes un konditorejas izstrādājumiem.

Bez adipīnskābes pārtikas rūpniecība plaši izmanto ķīmiskajā rūpniecībā. Tādējādi, apmēram 90% no skābi, tiek izmantots kā izejvielu, lai ražotu poligeksametilenadipinamida un tā esteri, un poliuretāni. Piesakies skābi, lai noņemtu materiālu atlikušo pēc piepildīšanas šuves starp keramikas flīzēm, kā arī ražošanas līdzekļiem, kas paredzēti katlakmens noņemšanas.

Ietekme uz cilvēka ķermeni

Protams, pārmērīgu devu, kādi uztura bagātinātāji var būt kaitīgs cilvēka veselībai. Tā kā pašlaik pārtikas piedevas iedarbība uz cilvēka ķermeni nav pilnībā saprotams, tas ir atļauts lietot tikai stingri noteiktā koncentrācijā.

Яндекс.Метрика