Amonija hidroksīds

Amonija hidroksīds ir pazīstams kā pārtikas piedevu no grupas emulgatoriem. Sakarā ar to ķīmisko  Amonija hidroksīda šķīdums
   īpašības, amonija hidroksīds galvenokārt izmanto kā skābuma regulators.

Sagatavošana amonija hidroksīds

Amonija hidroksīds ir ūdens šķīdums amonjaka. Šķīdums ir dzidrs, straujš un asa smaka. Rūpniecības metodes un lielos daudzumos, lai iegūtu amonija hidroksīda šķīdumu ūdenī iespējams sadegšanas produktu ogļu.

Amonija hidroksīda lietošana

Kā pārtikas piedevu, amonija hidroksīds tiek izraudzīta par E527 un ir atļauts teritorijā Krievijā un Ukrainā. Tā tiek pievienota karameļu konfektes, kakao produktiem un noteikta veida šokolādes. Tie produktahgidroksid amonija atbalsts vajadzīgs, lai formulētu skābuma vērtības, kas darbojas kā buferis. Fakts, ka kakao pupiņas satur līdz 2% skābes savā sastāvā, kas, ja to pievieno amonija hidroksīda neitralizēts produktā.

Bez pārtikas rūpniecībā, amonija hidroksīds tiek plaši lietots medicīnā, sadzīvē. 10% šķīdums šīs vielas ir labāk pazīstama kā amonjaks vai amonjaka ūdens. Tos ieelpojot, tas ir stimulācija elpošanas centrs, kas tiek izmantots samaņas, ģībonis zaudējumiem, un, ja vajadzīgs, lai izraisītu vemšanu. Ārēji pateicoties tās antiseptiskas un dzesēšanas īpašībām amonija hidroksīda ir piemērots, lai ārstētu rokas, skrambas un nobrāzumi, kukaiņu kodumiem.

Turklāt hidroksīds  Amonija hidroksīds ir labāk pazīstama kā amonjaka
   amonija izmanto ražošanā sodas un mazgāšanas, krāsām, minerālmēsliem.

Harm amonija hidroksīds

Amonija hidroksīds pievieno pārtikas produktiem, saskaņā ar instrukcijām un rekomendācijām procesā, bieži vien kopā ar citām hidroksīdu. Normal vielas saturs šokolādē un kakao nedrīkst pārsniegt 70 g / kg sausas vielas.

Dažās valstīs (Jaunzēlandē, Austrālijā, vairākas Eiropas valstis) amonija hidroksīds aizliegta kā pārtikas piedevu. Ir pierādījumi, uz kuriem viela var negatīvi ietekmēt cilvēka veselību, izraisot toksisko aknas un zarnas.

Kaitējums amonija hidroksīds ir tā, ka tas ir diezgan nestabils viela ir viegli pārvērst par amonjaka un ūdens. Amonjaks ir kairinošs gļotādu gremošanas traktā. Skaidri noteikumi par ikdienas patēriņa amonija hidroksīda nav izstrādāta.

Яндекс.Метрика