Amonija hlorīds

 Amonija hlorīds - pārtikas piedeva E510

Amonija hlorīds - pārtikas piedeva E510.

Raksturojums

No fiziskā viedokļa pārtikas piedevas E510 ir balts kristālisks pulveris. Tas ir šķīst ūdenī. Ūdens šķīdumi vielas ir nedaudz reakcija.

Sagatavošana amonija hlorīda

Viela tiek iegūts ar ķīmiskiem līdzekļiem, pārejot oglekļa monoksīdu caur šķīdumu, nātrija hlorīda un amonjaka. Ķīmiskā formula vielas - NH4Cl.

Mēs zinām viela joprojām bija iedzīvotāji Senajā Grieķijā, viņi saņēma amonija hlorīdu ar sublimācijas kvēpu no skursteņa krāsnis, kas silda kamielis mēsli.

Ēģiptē, tādējādi iegūts savienojums sauca "nushadir", tāpēc labi zināms, ka šai dienai nosaukumu vielu - amonjaka.

Amonija hlorīda daba var atrast alās netālu no vulkāniem un plaisām zemes garozā veidā mazo reidi un kreveļu, kopā ar sēru. Arī amonjaks ir dabīgs produkts sadaloties izkārnījumos un urīnā dzīvnieku. Termins "amonija sāļi" nāk no tempļa godu dievību Amun, pie ieejas draudzes, kas smaržoja amonjaku nolūkā iekrist svētlaimīgs ekstazī. Mazliet vēlāk, īpašības amonija hlorīda ir tik iespaidu ar alķīmiķi, viņi pielūdza dūmus ražo ķīmisko reakciju ar smakojošu sāļiem.

Properties amonija hlorīds

Medicīnā kopš seniem laikiem ir labi zināms spirta šķīdumu amonija hlorīda vai amonjaka - ar mazu koncentrāciju, tas palīdz atdzīvina personu un veikt viņu ārā semiconscious stāvokli, jo pāris amonija hlorīda izraisa spēcīgu uzbudinājums elpošanas centra. Tomēr jāpatur prātā, ka ienākšana elpceļu liela apjoma amonjaka ir bīstams, jo tas var izraisīt elpošanas mazspēju.

Iepriekš amonija hlorīdu izmanto medicīniskiem nolūkiem, lai ārstētu bronhīta, un kā atkrēpošanas zālēm. Šodien, zemas koncentrācijas šķīdums amonjaka tiek lietots medicīnā kā diurētiķis. Tas ir viegli uzsūcas no kuņģa-zarnu trakta un izdalās caur nierēm, bet ņemot ar to lieko šķidrumu no organisma.

Amonija hlorīda izmantošana

Piedeva E510 reti izmanto pārtikas rūpniecībā. Somijā un citās Ziemeļvalstīs, tas tiek izmantots kā garšvielu pārtiku. Arī tā ir daļa no lakrica konfektes.

Turklāt piedeva E510 izmanto rūpnieciskiem mērķiem:

  • lodēšanas un alvas pārklājumu tērauds;
  • kā dūmu ražo līdzekļiem (jo tās svārstīgums amonija hlorīda tai pieder šis īpašums);
  • lauksaimniecības nozarē, kā mēslojumu sārma un neitrālu augsnēs, kā arī par kultūru, kas nereaģē arī lielā koncentrācijā hlora (rīsi, biešu, kukurūzas);
  • in galvaniskie elementi.
Яндекс.Метрика