Amonija karbonāts

Amonija karbonāts (piedeva e503) - amonija sāls ogļskābe mājās sauc amonjaku.  Amonija karbonāts - pārtikas piedeva E503

Raksturojums

Ņemot vērā piedeva kristāliem e503 ir rozā, pelēks, balts krāsas vai pat bezkrāsains ar raksturīgu smaržu amonjaka. Ļoti labi šķīst ūdenī un nestabils šķīdumā gaisā. Pat temperatūrā 18-25 grādi pēc Celsija sāk ražot amonjaka un amonija bikarbonāts tiek pārvērsts. Temperatūra 60 grādi vielas sadalās amonija, oglekļa dioksīdu un ūdeni. Faktiski, tas bija gāzēšana sadalīšanās piedevām laikā ļauj tās izmantošanu pārtikas rūpniecībā, galvenokārt maizes un konditorejas nevis rauga.

Sagatavošana amonija karbonāta

Pirmo reizi iegūstot amonija karbonāts bija no organiskiem slāpekļa produktiem (matiem, nagiem, ragiem) saskaņā augstā temperatūrā destilējot. Līdz šim e503 piedeva tiek komerciāli ražota, karsējot maisījumu amonija hlorīda, nu kā mijiedarbības rezultātā ūdens ar oglekļa dioksīdu un amonjaku apstākļos straujas atdzišanas.

Iedarbība uz amonija karbonāta uz cilvēka ķermeni

Saskaņā ar kādu neoficiālas datiem papildināt e503 tas ir potenciāli nedrošs cilvēka organismā. Iespējams kaitīgas piedevas, kas saistītas ar augstu toksicitāti amonjaka, kas ir izveidots ar sadalīšanās amonija karbonāta. Tomēr, ir zināms, ka sadalīšanās vielas (gaitā produkta pagatavošanai) laikā, amonjaks un oglekļa dioksīds tiek pilnīgi iztvaikošana, un gala produkts ir tikai ūdens. Tātad e503 piedeva var saukt kaitīgs organismam tikai tā sākotnējā stāvoklī.

Līdz šim, izmantošana amonija sāļu e503 atļauts gandrīz visās pasaules valstīs.

Saskaņā ar pētījumu, ko valsts aģentūra Pārtikas standartu UK (FSA) pārtikas piedevu e503 ir pilnīgi nekaitīgs cilvēka veselībai.  Amonija karbonāta ir daļa no amonjaka

Amonija karbonāta izmantošana

Pārtikas rūpniecībā piedevu e503 izmanto galvenokārt nevis sodas vai rauga maizes un konditorejas izstrādājumu rūpniecībā. Tādējādi, amonija karbonāts var atrast uz šādiem pārtikas produktiem: barankas, dažāda veida cepumus, maizes izstrādājumi, kūkas.

Ziemeļvalstīs un Ziemeļeiropas e503 piedeva, ko izmanto sagatavošanai patentētu veidu sīkdatnes. Piemēram, kad cepamais cookies Islandes gaisa piedevu izmanto vienīgi e503. Ja jūs to aizstāt ar rauga vai cepamais sodas, sākotnējā cookie neizdoties.

Papildus pārtikas rūpniecības, amonija karbonāts tiek izmantots kosmētikā kā krāsviela ir pievienots ar narkotiku (amonjaku, klepus sīrupiem). Arī no e503 paātrinātājs fermentācijas ar vīna ražošanai papildinājums un sastāvdaļa ugunsdzēsīgo vielu.

Яндекс.Метрика