Amonija sulfāts

Amonija sulfāts - neorganisko amonija sāls sērskābes, kas satur 21% slāpekļa, kas kā amonija katjonu un 24% sēra, kā sulfāts anjoniem. Amonija sulfāts bieži izmanto kā mēslojumu  Amonija sulfāts pulveris
 sārma augsnē.

Amonija sulfāts ir atrodama veidā bezkrāsas kristāli vai smalkas Balts higroskopisks granulas.

Ammoniumsulfat, zināms arī kā diamonija sulfāta vai tā sāls, sērskābes, balta kristāliska viela, bez smaržas, garšas sāļa. Savienojums ir viegli šķīstošs ūdenī, bet ne izšķīdināti spirtu vai acetonu.

Sagatavošana amonija sulfāta laboratorijas apstākļos ir iespējama saskare ar koncentrētu sērskābi 2NH3 uz koncentrētu šķīdumu H2SO4.

Tāpat ir iespējams iegūt amonija sulfātu, pievienojot amonjaka gāzi karstas gāzes.

Amonija sulfāts ir sadalījušies kad uzkarsēts līdz 250 ° C Ja viela tiek uzkarsēta līdz augstākai temperatūrai, tā sadalās amonjaku, slāpekļa, sēra dioksīdu, un ūdeni.

Amonija sulfāta izmantošana

Galvenais izmantot amonija sulfātu - mēslojums sārmainā augsnē. Augsnē, amonija sulfāta joni tiek atbrīvots un veido nelielu daudzumu skābes, kas pazemina augsni un tajā pašā laikā piesātina nepieciešamo slāpekļa, labāk augšanu augiem. Galvenais trūkums izmantošanas amonija sulfāta ir zems slāpekļa saturs, salīdzinājumā ar amonija nitrātu.

Tas ir arī plaši pazīstams izmantot amonija sulfātu kā lauksaimniecības palīgviela smidzināmās un ūdenī šķīstošs insekticīdi, herbicīdu un fungicīdu. Tā darbojas kā saišķis dzelzs un kalcija katjoniem, kas atrodas ūdens un augu šūnās. Viela ir īpaši efektīvs, kā palīgviela glifosāta un glufozinātamonija herbicīdiem.

Bioķīmijā reprecipitation amonija sulfātu, ir metode, proteīnu attīrīšanai. Amonija sulfāts šķīst ūdenī, un līdz ar to ir iespējams izveidot pamatu koncentrētiem šķīdumiem, kas var attīra olbaltumvielas, izraisot to nokrišņu koncentrēts. Tas ir ērts un vienkāršs veids, kā fractionate sarežģītas proteīnu maisījumus, padarot amonija sulfātu izmanto kā sastāvdaļu daudzās vakcīnu pret difteriju, stingumkrampjiem un garo klepu.

Pārtikas rūpniecībā, amonija sulfātu lieto kā pārtikas piedevu E517, tiek izmantota kā skābuma regulētājs miltu un maizes, un ir atzīta par drošu lietošanai.

Arī, amonija sulfātu tiek izmantots, lai ražotu citu amonija sāļu, īpaši amonija persulfate.

Pamatojoties uz amonija sulfāta saražotās improvizēto sprāgstvielu.

Amonija sulfāts ir sastāvdaļa sausu pulvera ugunsdzēšamo aparātu, un antipirēniem.

Amonija sulfāts ir ļoti populāra Japānā, Dienvidaustrumu Āzijā, un uz ziemeļaustrumiem no Ķīnas un citām jomām, kurās rīsi ir pieaudzis. To izmanto kā mēslojumu audzēšanai rīsi, tēja, garšaugi, dārzeņi, augļi un graudaugi. Amonija sulfāts ir efektīvāka nekā urīnvielas, amonija bikarbonāts, amonija hlorīda un amonija nitrāta.

 Amonija sulfāts iepakojumā
 barības piedeva, amonija sulfāts nodrošina barības nonprotein slāpekļa atgremotāji. Amonija sulfāts lieto arī dažos zivju audzēšanai teritorijās.

Īpašības amonija sulfāta

Kristāliskais materiāls tika nešķīst acetonā, etanolu un ētera.

Amonija sulfāta blīvums ir 1, 77 g uz 1 ml, uzglabāšanas temperatūras 2-8 ° C, šķīdība ūdenī ir 77 g uz 100 ml.

Galvenā īpašība amonija sulfāta ir tās stabilitāte, bet saskaroties ar spēcīgu oksidētāju var izraisīt ugunsgrēku vai eksploziju.

Harm amonija sulfāts

Ieelpošana amonija sulfāta varbūt smagu kairinājumu un iekaisumu elpceļos. Amonija sulfāta izmantošana vērā izraisa kairinājumu kuņģa-zarnu trakta, kopā ar sliktu dūšu, vemšanu un caureju. Pēc saskares ar amonija sulfātu ar ādu vai acīm iestājas kairinājumu, apsārtumu, niezi un sāpes.

Amonija sulfāta droša lietošana labi ventilējamās vietās, izmantojot aizsargbrilles un maskas, kas aptver visu seju, zābaki, cimdi, priekšauti un kombinezoni ar necaurlaidīgu materiālu, piemēram, PVC.

Яндекс.Метрика