Antociānu

Antocianīni - pigmenta vielas no grupas glikozīdiem. Tie ir atrodami augi, kas izraisa sarkana, violeta un zila krāsa augļiem un lapām.  Formula antociānu

Saturs antociānu pārtikas produktos

Antociānu var būt klāt nelielos daudzumos dažādiem produktiem (zirņi, bumbieri, kartupeļi), bet lielākā daļa no tām ādām ogām un augļiem ar tumši violetu krāsu. BlackBerry - līderis šajā pigmenta saturs starp visiem ogām. Bet šādas ogu augi, piemēram, mellenes, Saskatoon, plūškoka, dzērvenēm, mellenēm satur daudz antociānu.

Antociānu lielākos šķirņu skābajiem ķiršiem un tumsā saturs nekā salds un sarkanā krāsā. Daudzi no antociānu ādā vīnogas un sarkanvīna iegūst no tā. Baltais vīns izgatavots no vīnogām mizoti, tāpēc tas ir tik bagāta ar šiem pigmentiem. Antociānu saturu nosaka krāsu vīna.

Pētījumi liecina, ka banāni, lai gan tie ir tumši purpursarkanā krāsā, ir arī bagātīgs avots antociānu.

Fizikālās un ķīmiskās īpašības antociānu

Dažādu krāsu antociānu atkarīgs no ar kuru jonu komplekss ir veidots ar organisku krāsviela. Tādējādi, violeti sarkana krāsa iegūst, ja kompleksā ietilpst kālija jonu, zils, dod magniju un kalciju.

Par antociānu, lai parādītu krāsu īpašības atkarīgas no skābuma vidēja: zemāks tas ir, jo vairāk tā kļūst sarkana. Saskatīt laboratorijas sugām antociānu izmanto uz papīra hromatogrāfijā vai IS spektroskopija.

Daudzums antociānu konkrētā produktā ir atkarīga no klimata un enerģijas augu fotosintēzi. Piemēram, vīnogas par likmi veidošanās šo vielu ietekmē ilgumu un intensitāti apgaismojuma tās zaļumiem. Dažādu šķirņu vīnogas satur atšķirīgu kopumu antocianīna, pienācīgi mīnu un augu šķirnēm.

Augstas temperatūras ietekmē krāsu sarkanvīna, stiprinot viņu. Turklāt, termiskā apstrāde veicina ilglaicīgu saglabāšanu antociānu Vīna.

Derīgās īpašības antociānu

Antociānu nevar veidojas cilvēka organismā, tāpēc tam jābūt iegūtam no pārtikas. Vesels cilvēks dienā ir nepieciešams ne mazāks par 200 mg šo vielu, un gadījumā, slimības - vismaz 300 mg. Viņi nevar uzkrāties organismā tik ātri izvadīts no tā.

 Antociānu FORTE - preparāts satur antociānu upenēm un mellenēm
 Antocianīni ir baktericīda iedarbība - tās var iznīcināt dažādus kaitīgo baktēriju. Šis efekts pirmo reizi tika izmantots ražošanā sarkanvīna, kas nebojā ilgu uzglabāšanas laikā. Tagad, antociānu izmanto integrētā cīņā pret saaukstēšanās, tie palīdz imūnsistēmai tikt galā ar infekciju.

Saskaņā ar bioloģisko ietekmi antociānu, piemēram, vitamīna R. Tas ir zināms par īpašuma antociānu stiprināt kapilāru sieniņas un nodrošināt pret tūsku efektu.

Derīgās īpašības antociānu izmanto medicīnā bioloģiskai dažāda piedevu, īpaši izmantošanai oftalmoloģijā. Zinātnieki ir atklājuši, ka antociānu labi uzkrājas audos tīklenes. Tie pastiprina tās kuģi mazina kapilāru trauslumu, kā tas ir, piemēram, diabētiskā retinopātija.

Antocianīni uzlabot šķiedru un saistaudu šūnu struktūru, izplūdi no acs iekšējā šķidruma tiek samazināts un spiedienu acs ābola, kas tiek izmantots glaukomas ārstēšanai.

Antocianīni ir spēcīgi antioksidanti - tie ir saistoši brīvos skābekļa radikāļus un novērš bojājumus šūnu membrānas. Tā arī ir pozitīva ietekme uz veselību organismā. Cilvēki, kas regulāri ēd pārtiku, kas bagāts ar antociānu, ir dedzīgi redzi. Arī viņu acis paciest lielu slodzi un var viegli tikt galā ar nogurumu.

Яндекс.Метрика