Aspartāms

Aspartāms - pārtikas piedevu E 951, saldinātājs, saldinātājs produkti.

Cik  Aspartāms ir iepakojumā
 ķīmiskais elements Aspartāms ir metilesteris no dipeptīda, kas ietver aminoskābes: fenilalanīna un asparagīnskābi.

Garšas piedeva E951 ir daudzas reizes pārāka par cukuru, tās salda garša ir jūtama ilgāk, bet šķiet, lēnāk nekā cukurs.

Tā sadalās piedevu E951 temperatūrā no 30 ° C, tā izmantošana aspartāma ir iespējama tikai tādu produktu ražošanā, kas nav nepieciešams, lai to termiski apstrādā.

Aspartāms ir bez smaržas, šķīst ūdenī.

Aspartāma izmantošana pārtikas rūpniecībā

Galvenais mērķis aspartāma E951 - ir ražošana mīksto salds gāzētu un negāzētus dzērienus, cukura aizvietotāju.

Ar ražot aspartāma diētisko dzērienu, sakarā ar tās zemo kaloriju, un pārtiku diabētiķiem. Meet piedeva E951 var veidot konditorejas, košļājamā gumija, konfektes.

Krievijā aspartāma kā cukura aizvietotāju var pārdot ar šādām preču zīmēm: «Enzimologa», «NutraSweet», «Ajinomoto», «Aspamiks», «Miwon».

Aspartāma kaitējums

Bojājums aspartāms ir tāds, ka, pēc saskares ar cilvēka ķermeņa tas saplīst, izraisot statīvu ne tikai aminoskābes, bet arī metanolu, un tas ir kaitīgs toksiska viela. Protams, liela nozīme ir deva aspartāma. Krievija, ir norma - 50 mg uz kilogramu ķermeņa masas dienā. Eiropas, šis ātrums ir mazāks nekā - 40 mg uz kilogramu ķermeņa masas dienā.

Feature aspartāms E951 ļaujot svina pārdozēt, ir tas, ka dzērieni satur šo piedevu nepatīkamu pēcgaršu, vairākkārt liekot to dzert saldu ūdeni. Tiek atzīmēts, ka ūdens, saldināts ar aspartāma neatbilst slāpes, kas arī padara patērētājus dzert lielu daudzumu dzērieniem, kas satur E951.

Ir pierādīts, ka patēriņš mazkaloriju dzērienu un pārtikas produktiem, kas ir daļa no kuriem tas ir nevis cukura aizvietotāju aspartāma, tomēr var novest pie svara pieauguma.

Aspartāms var kaitēt tiem, kuri ir fenilketonūrija - ar slimību, kas saistīta ar vielmaiņas traucējumiem aminoskābju, it īpaši fenilalanīna, kas, kā jau tika minēts, ir ķīmiskā formula aspartāma.

Pie  Aspartāms - mākslīgais saldinātājs
 Nepareiza lietošana var izraisīt blakusparādības aspartāms galvassāpes, ieskaitot migrēna, troksnis ausīs, depresija, bezmiegs, alerģijas, krampji, sāpes locītavās, nejutīgums kājās, atmiņas, reibonis, krampji, nepamatotas trauksmes zudums. Kopumā ir aptuveni 90 simptomi, kas var izraisīt piedevu E951, un lielākā daļa no tiem - neiroloģiskā.

Ilgstoša lietošana dzērienu un pārtikas produktus ar aspartāma var izraisīt simptomus multiplo sklerozi. Šādas blakusparādības aspartāma ir atgriezeniski, bet galvenais - tas ir laiks, lai noteiktu cēloni slimības stāvokli un pārtraukt izmantot pārtikas piedevu. Bija gadījumi, kad, pēc ierobežojot daudzumu piedevu E951 MS pacientiem atgriezti redzi, dzirdi, zvanīšana ausīs pazuda.

Ir arī uzskats, ka pārdozēšana aspartāma var izraisīt attīstību sistēmiskā sarkanā vilkēde.

Grūtnieces nedrīkst ļaunprātīgi aspartāmu, jo ir pierādīts, ka piedevas izraisīt augļa anomālijas.

Neskatoties uz šiem nopietnas blakusparādības, aspartāms laikā normāli atļauts izmantot kā pārtikas piedevu Krievijā.

Tiem cilvēkiem, kuri jūtas iepriekš aprakstītos simptomus un var teikt, ka tas notiek fona cukurotu gāzēto dzērienu un pārtikas produktu saldināts ar aspartāma, ir ieteicams informēt ārstu, lai pārbaudītu diagnozi un izslēgt šos produktus no viņu uzturu.

Яндекс.Метрика