Baltās akācijas sveķi

Baltās akācijas sveķi (E410) - uztura bagātinātājs, kas saistīti ar grupu stabilizatorus un emulgatorus. Tā ir funkcijas biezinātājs, vāja gēlu veidojošais aģents ir aģents iekapsulēšanas.  Pārtikas piedeva E410 - Baltās akācijas sveķi

Getting viela, kas iegūta no pupiņas ceratoniju pākstīm - Vidusjūras akācijas, kura vārds latīņu valodā izklausās Ceratonia siliqua. Šim pupiņu augiem, kas aug Vidusjūras piekrastē, tiek sasmalcināta miziņa (30-35%), endospermas (40-45%) un dzinumiem (20-25%). Tā endosperma daļiņu formā, un tiek attēlots kā tā saukto smaganu ceratoniju.

Ķīmiskā struktūra baltās akācijas sveķiem guāra sveķiem līdzīga - stabilizatoru, kas iegūta no sēklām zirņu koku, kas aug Indijā un Pakistānā, un ir polimērs sastāv no molekulām vairāk kā 2000 atlieku vienkāršas un sarežģītas cukurus. Materiāls, patiesībā, ir dzeltenīgs pulveris bez raksturīgu smaržu.

Īpašības Baltās akācijas sveķi

Guāra sveķi raksturīgs ar to, ka saglabā savas īpašības gan skābā un sāļā vidē, ar apkuri. Stabilizators ir tādas funkcijas kā:

  • Augsta viskozitāte (3100). Tikai pilnīgi izšķīdis karstā ūdenī temperatūrā, kas nav mazāks par 85 grādiem pēc Celsija. Ir modifikācijas vielu, kas spēj izšķīst aukstā ūdenī;
  • Tā ir spēcīga sinerģistu ietekmē citas īpašības koloīdu;
  • Uztur un uzlabo garšu dažādu garšu produktiem.

Gadījumā, ja izmanto pārtikas piedevu procesā dzesēšanas ierīci palēnina veidošanos ledus kristāli, kā rezultātā vienotā strukturētā gēlu. Sajaucot ar ksantāna, algināta un citiem emulgatoriem, baltās akācijas sveķiem uzlabo savas recēšanas īpašībām, tā ka piedeva E410 ir plaši izmanto ražošanā piena izstrādājumu, saldējuma, kausēto sieru.  Ķīmiskā formula Baltās akācijas sveķi

Piemērošana Baltās akācijas sveķi

Papildus šiem produktiem guāra sveķus izmanto ražošanā konservēti augļi un dārzeņi (piemēram, burkāni un konservētos marinēti dārzeņi), konservētu makreles, sardīnes, zema tauku margarīnu (līdz 10 g / kg), siers, biezpiens, aromatizēts jogurts, krējums, buljona kubiciņi, majonēze un kečups. Arī pārtikas piedevu var iekļaut mīklas sastāva, kas ražo konditorejas izstrādājumus, lai saglabātu savu svaigumu un ievārījuma, marmelādes, želejas un citus līdzīgus produktus.

Tas atļauj kā piedevu bērnu konservi, kā arī papildu ēdināšanas zīdaiņiem.

Kaitēt Baltās akācijas sveķi

Saskaņā ar oficiāliem datiem guāra sveķu nav iespējas sašķelts kuņģa-zarnu trakta cilvēkiem (jo cilvēki trūkst nepieciešamo fermenti), kas izskaidro savu izstāšanos no organisma nepārstrādātā veidā.

Līdz šim, kaitējums baltās akācijas sveķiem, nav pierādīts, pārtikas piedeva E410 tiek uzskatīts par samērā drošu veselībai. Tomēr izmantot baltās akācijas sveķiem, joprojām var radīt kaitējumu cilvēkiem, kas nepanes individuāliem stabilizatoru un citu pārtikas piedevu, kā arī cilvēkiem ar kuņģa-zarnu traktā.

Ieteicams izmantot likme E410 nepārsniedz 20 mg / kg vai 0, 1-1% no gatavā produkta svara.

Guāra sveķi ir atļauts lietot kā pārtikas piedevu teritorijā Krievijas Federāciju un Ukrainu.

Яндекс.Метрика