Benzoskābe

Benzoskābe (E210) - konservants, kas tiek izmantots pārtikas rūpniecībā.

Apraksts un raksturojums

Pirmais  Formula benzoskābes
 skābes tika izolēts 16. gs ar metodi saskaņā ar sublimācijas benzosveķi. 19.gadsimtā vācieši varēja noteikt struktūru skābes, tā īpašības tiek pētītas un salīdzinātas tās veiktspēju ar hippuric skābi. Tā rezultātā gada otrajā pusē 19. gadsimta laikā tā atklāja antibakteriāla iedarbība benzoskābes. 20. gadsimtā tā kļuva plaši izmanto pārtikas konservēšanai.

Fizikālās īpašības benzoskābes ir monoclinic adatas vai spīdīgu baltas lapas, kas tiek kausēts temperatūrā 122 grādiem pēc Celsija. Skābe ir ļoti labi šķīst ūdenī, tauku un bezūdens etanola.

No ķīmijas viedokļa var attiecināt uz konservantu monokarbonskābju aromātiskajām skābēm. E210 - dabīga viela, kas atrodama dažos ogas: dzērvenes, mellenes, dzērvenes. Tā atrodas medus saistītā veidā. Benzoskābe veidojas fermentētiem piena produktiem, piemēram, jogurtu vai paniņām, ar mikrobu sadalīšanās hippuric skābes. Tas ir atrodams arī dažos ēteriskajām eļļām, piemēram, krustnagliņas. Pretmikrobu īpašības benzoskābes, pamatojoties uz inhibēšanu fermenta aktivitāti mikrobu šūnas.

Sintētiski sagatavoti skābes oksidācijas toluola laikā. Šobrīd šī metode iegūt skābes ir visizplatītākais un tiek uzskatīts ienesīgāko, jo izejvielas tas ir dārgs, un process nav negatīvas ietekmes uz vidi.

Pirms benzoskābe arī sagatavoja skābes hidrolīzē un dekarboksilācija benzotrichloride Ftālskābe katalizatoru iedarbību. Bet tagad šāda metode ražo skābes nav nozīmes.

Piemērošana benzoskābi

Pārtikas rūpniecībā īpašības benzoskābes izmanto konditorejas, brūvēšanas un cepšanas nozarēs. Izmantojiet to kulinārijā margarīnu, ievārījumu, augļu sulas, dārzeņi, marinēti gurķi, marinēti zivju, piena produkti, košļājamā gumija, saldējums, garšvielas, liķieri, saldumu un cukura aizstājēji.

Turklāt,  Benzoskābe ietverts jogurts
 kopā ar esteri un sāļi izmantot E210 un kosmētikas nozarē. Jo no benzilbenzoāts izmantotās veidlapas farmācijas nozares uzņēmumi, (pievienota ziedes pret kašķis).

Ārstnieciskiem nolūkiem, skābes tiek izmantots kā fungicīdu un pretmikrobu līdzekli. To pievieno daudziem klepus zāles, jo tas darbojas kā antiseptisks un ir atkrēpošanas rīcību. Nu piedeva E210 ir izveidojusi sevi no sportista pēdas ārstēšanai un ādas sēnīšu slimībām.

Benzoskābe tiek plaši izmantota ķīmiskajā rūpniecībā. Tādējādi, sintezējot daudz organiskās skābes vielas, bieži spēlē lomu galveno reaģentu.

Efekts benzoskābes uz cilvēka ķermeņa

Konservants E210 parasti labi uzsūcas cilvēka organismā un mijiedarbojas ar proteīnu savienojumus, veidojot hippuric skābes, kas ir ķermeņa caur nierēm un novērš to.

Saskaņā ar kādu E210 var mijiedarboties ar askorbīnskābi, veidojot izturīgu kancerogēns - benzols brīvu. Tāpēc jums vajadzētu izvairīties no pārtikas produktiem, kas ir daļa no kuriem askorbīnskābes klātbūtne un piedeva E210.

Krievijā, ir stingri noteikta deva E210 konservants pārtikas produktos. Tā nedrīkst pārsniegt 5 mg / kg, vai skābes negatīvi ietekmē nieres un aknas.

Яндекс.Метрика