Ābolskābe

Ābolskābe ir bezkrāsains, higroskopiski kristāli no veida, kas  Ābolskābe ir uztura bagātinātājs
 izšķīdina ūdenī un pakļauti termiska iedarbība. Pirmo reizi ābolskābe tika sagatavots 1785. gadā slavenais ķīmiķis Carl Scheele no Zviedrijas, kurš izceltas skābi no āboliem.

Getting ābolskābi

Ābolskābe ir pārtikas piedevas, kas ir apzīmēts kā E 296. Šīs skābes kristāli tiek izkausēts temperatūrā 100 grādiem, ir augļu un sintētiskās izcelsmes. Skābes ir atrodami āboli, ērkšķogas, vīnogas, bārbele, avenes, pīlādži, uc

Ābolskābe iegūts kā dabas metodi atdalot augļu vai ķīmiskiem līdzekļiem. Arī šī skābe atrodamas tabakas kā nikotīna sāls.

Ķīmiskās metodes sagatavošanu ābolskābi, hidratāciju maleīnskābes pie temperatūras 170-200 grādiem. To var gatavot sāļus, ābolskābi, malātu sauc.

Malate ir noderīgas vielas cilvēka organismā. Tās veicina vielmaiņu, uzlabo asinsriti un gremošanu.

Ābolskābe, D-veida, un no vīnskābes, ko izmanto kā sastāvdaļu pārtikas produktos.

Derīgās īpašības un pielietojums ābolskābi

Derīgās īpašības ābolskābi ir stimulēt vielmaiņu, normalizēšanos šūnu vielmaiņu, uzlabo asinsriti, palielina apetīti un stabilizē gremošanu, stiprina imūnsistēmu un stiprina aizsargājošās īpašības organismā. Arī šī skābe ir pretiekaisuma, anti-tūskas un caureju veicinoša iedarbība.

Svarīgākais izdevīga iezīme ābolskābes ir uzlabot toni pacientiem ar hipertensiju.

Pozitīvā ietekme šīs skābes ir uz sirds un asinsvadu sistēmu, gremošanas orgānu un nierēm.

Ābolskābe kā pārtikas piedevu E 296, ko izmanto konservu ražošanai, augļu sulas, bezalkoholiskie dzērieni, vīna un vīna dzērienus, kokteiļus, konditorejas izstrādājumi un deserti.

Uztura bagātinātāju  Ābolskābe tiek izmantoti, lai ražotu vīnu
 E 296 tiek pievienota kā aģents, lai uzturētu stabilu daudzumu produktu pH. Šī piedeva ir regulators skābuma un tas dod pārtiku un dzērienus, skābu garšu.

Vīna ābolskābe ir svarīgs komponents, lai dotu tipisks garšas vīni un vīna dzērieniem.

Piedeva E 296 izmanto medicīnā, kosmētikā un farmācijas nozarē. Šīs piedevas farmakoloģija uzlabo sagremojamību ķermeņa narkotiku, kā arī vēža slimniekiem aizsargā sarkanās asins šūnas no negatīvās ietekmes ķimikālijas. Ābolskābe ir biedrs caurejas, pretiekaisuma un atkrēpošanas narkotikas.

Pārtikas piedeva E 296 pievieno kosmētikai, matu lakas, šampūni un matu maskas, sejas krēmi un ķermeņa krēmi un sejas kopšanas procedūras. Arī kosmētikā ābolskābe tiek izmantots kā komponents ar instrumentu tīrīšanai un atjaunojošu ārstēšanu.

Kontrindikācijas

Pārtikas piedeva E 296 ir kontrindicēta lietošanai cilvēkiem ar paaugstinātu skābumu, smagas slimības gremošanas sistēmas, kuņģa čūla, vēzis, gremošanas traucējumi, iekšēja asiņošana, kā arī pēcoperācijas periodā.

Ābolskābe ir nepieciešams ierobežot izmantot bērniem līdz 16 gadu vecumam, kā arī sievietēm grūtniecības un zīdīšanas periodā.

Šī skābe var izraisīt alerģiskas reakcijas un ādas iekaisumu saasina herpes un izraisa kairinājumu.

Яндекс.Метрика