Dekstrīns

Dekstrīnu - polisaharīds, modificēta ciete, kas iegūta, termiski apstrādājot kukurūzas vai kartupeļu cietes. Mutvārdu  Dzelteno dekstrīnu
 Human dobums veidojas, iedarbojoties ar alfa-amilāzes, kad košļājamās pārtiku. Reģistrēts kā pārtikas piedevu E1400.

Atkarībā no katalizatora dekstrīna ir sadalīts:

  • Skābes dekstrīns iegūstama, izmantojot skābi, kā katalizatora;
  • Alkaline dekstrīnu ražoti, izmantojot sārmu katalizators;
  • Saline dekstrīnu - viela, ko iegūst ar sāļu stiprām skābēm un vājas bāzes;
  • Alum dekstrīna, dekstrīns citādi sauc sāli, kura sagatavošana tiek veikta, izmantojot alumīnija kālija alauns.

Atkarībā no krāsas izšķir:

  • White dekstrīni, ir balts pulveris, ko ražo atšķelta mitru cietes;
  • Dzeltenas dekstrīni, citādi zināma kā "sadedzina" atspoguļo dzeltenīgi brūns pulveris krāsu iegūst, karsējot sausu cieti.

Ražošana dekstrīna

Pārtikas piedevu ražošanā E1400 divos veidos:

  • Izmantojot daļējs šķelšanas slapju ciete (ar un bez pievienojot skābi);
  • Pakļaujot cietes sauso temperatūru 200 grādiem (ar iespējamu skābes).

Ražošana dekstrīna otrajā gadījumā ir šāds: ciete pulveris tiek sajaukts ar nelielu daudzumu smēķēšanas (koncentrēti) skābes mitrināt, vecumā līdz 6 stundām plastmasas maisiņā, un tad žāvē un silda krāsnī temperatūrā 150-200 grādiem pēc Celsija 2-5 stundas.

Par vielas šķīdība ūdenī ir atkarīga no krāsas produktu: gandrīz nešķīst dzeltens dekstrīns 87%, un gandrīz pilnībā šķīstoša (95%), ir gaiša dzeltenbrūnā krāsā.

Izmantot dekstrīna

Dekstrīns  White dekstrīns
 izmanto pārtikas rūpniecībā kā biezinātājs, stabilizators, saistvielu, un labu vielas šķīdībai, ir piemērots kā nesējā, aktīvo sastāvdaļu un pārtikas krāsvielas pulverus. Izmanto kā daļu no konditorejas izstrādājumu ražošana (karameļu, īriss, zīdaiņu pārtika, košļājamā gumija), saldējumu, želejas.

Corn dekstrīnu var izmantot kā saldinātāja konservēšanai, vārīšanai mājās gatavotu vīnu, cepšanai. Sakarā ar to viskoza konsistences un klātbūtnē fermentējamo vielu veicina dekstrīns var izmantot alus ražošanā.

Dekstrīnu lieto arī tekstilrūpniecībā, apavi, apdruka, spēles nozarē, lai sagatavotu līmes un javu (marķēšanu, līmēšana pakete ražošanas līmlenti kā līme aploksnes un zīmogus, ražošanā konteineru pārtikas produktiem).

Izmantošana dekstrīns regulēšanas līdzekli, kas lietuvēm ražošanā stikla šķiedras vieglajā rūpniecībā (lai palielinātu blīvumu krāsu ražošanā keramikas, kas ir izturīgs pret ūdeni), uc

Uzglabāšanas laiks dekstrīnu ne vairāk kā vienu gadu no dienas, kad produkcijas. Optimāli apstākļi, kādos viela saglabā savas īpašības, tiek vēdinātas, sausa telpa ar mitrumu nav augstāka par 75%.

Ietekme uz veselību dekstrīna

Būt produkts cietes, kartupeļu vai kukurūzas dekstrīna apstrādei uzsūcas organismā labāk nekā parastās cietes, un ir uzturviela, ko cilvēka ķermeni izmanto, lai nodrošinātu enerģiju.

Drošības rādītāji E1400 bagātinātāji atbilst standartiem SanPiN 2.3.2.1078-01 "Higiēnas prasības attiecībā uz drošību un uzturvērtību pārtikas produktiem."

Яндекс.Метрика