Alumīnija sulfāts

Alumīnija sulfāts - ķīmisks savienojums ar formulu Aļ_2 (SO4) 3.  Alumīnija sulfāts - balta kristāliska viela

Alumīnija sulfāts šķīst ūdenī, un galvenokārt tiek izmantots kā flokulantu dzeramie un rūpniecības ūdens notekūdeņu attīrīšanas iekārtās, kā arī papīra ražošanā.

Alumīnija sulfātu dažreiz sauc par sērskābi, alauna vai alyumoammiachnye pārtikas piedevu E 523. Bezūdens forma notiek dabiski kā retu minerālu Millozevichit ietverto vulkāna vidē, un tiek iegūta, dedzinot ogles atkritumus. Alumīnija sulfāts hidrāti Ir daudz dažādu veidu, tostarp hidratēts Aļ_2 (SO4) 3 * 16H2O un octadecahydrate Al2 (SO4) 3 * 18H2O.

Alumīnija sulfāts ir spēja absorbēt un saglabāt ūdens molekulas no apkārtējās atmosfēras.

Ražošana no alumīnija sulfāta ir tehniski iespējams, pievienojot alumīnija hidroksīda Al (OH) 3   sērskābe H 2 SO 4 .

Ir arī iespējams ražot alumīnija sulfātu nātrija tetragidroksoalyuminata.

Alumīnija sulfāts - ir balta vai gandrīz balta kristāliska forma vai pulvera veidā bez smaržas savienojums. Tas ir šķīst ūdenī, nav gaistošas ​​un viegli uzliesmojoša. Alumīnija sulfāts ir ļoti skābu garšu.

Alumīnija sulfāta izmantošana

No alumīnija sulfāta šķīdumu izmanto ūdens attīrīšanai un kā krāsvielas tekstilizstrādājumu apstrādi. Attīrīšanai ūdens šķīdumā, alumīnija sulfātu cēloņu sarecināts, un piesārņoti ar nevēlamo piemaisījumu daļiņām laikā apmesties uz apakšā kuģa un viegli atsijāti.

Kad izšķīdina lielu skaitu neitrālā vai viegli sārmainā ūdens šķīdumā, alumīnija sulfāta veido želejveida nogulsnes alumīnija hidroksīda Al (OH) 3 Kas tiek izmantots apdrukas un krāsošanas audumu, jo tas nešķīst pigments.

Alumīnija sulfātu dažreiz lieto, lai samazinātu pH dārza augsni, kas savukārt izraisa audzēšanas dažu veidu ziedu (hortenzijas) uz to atkārtotu ziedēšanu.

Alumīnija sulfāts ir aktīvā sastāvdaļa dažu pretsviedru.

Būvniecībā tas tiek izmantots kā hidroizolācijas un paātrinātāju ar betona ražošanu.

Alumīnija sulfāts var izmantot cīņā ar gliemeņu, kukaiņiem un gliemjiem.

To lieto arī ražošanā ugunsdzēšamo aparātu, piedevas mēslošanas līdzekļu, un augsnes, ziepes, lipīdu, narkotiku un kosmētiku.  Alumīnija sulfāts - krāsu tekstilizstrādājumiem

Medicīnā, alumīnija sulfāts ir biedrs zāles, kas atvieglo sāpes un diskomfortu, ko izraisa kukaiņu kodumiem. Tas palīdz noārdīt toksiskas ķīmiskas vielas, kas ietverti kodumiem, un palīdz samazināt to ietekmi uz ādu. Šīs zāles ir pieejamas kā aerosolu, kas ir piemēroti tieši uz bojātās ādas un efektīvi palīdz, ja tie tiek izmantoti uzreiz pēc piesūkšanās.

Harm alumīnija sulfātu

Alumīnija sulfāts ir kaitīgs norijot vai ieelpojot. Ieelpošana alumīnija sulfātu izraisa klepu un, iespējams, elpas trūkums.

Saskarsmē ar ādu vai acīm alumīnija sulfātu izraisa kairinājumu, apsārtumu, niezi un sāpes. Alumīnija sulfāta izmantošana stājas izraisīt smagu iekaisumu, kuņģa un zarnu, seko vemšana, slikta dūša un caureja.

Šis savienojums var izraisīt nopietnus apdegumus, ja nonāk saskarē ar ādu iedarbojas.

Pirmā palīdzība saindēšanās alumīnija sulfātu

Pēc saskares ar alumīnija sulfātu uz ādas vai acīs mazgāt skarto vietu ar ūdeni. Gadījumā, tvaiku ieelpošanas nepieciešams, lai saņemtu no toksisku zonas un lēna elpa. Ja alumīnija sulfāts tika izmantota iekšā, jums ir nepieciešams dzert glāzi piena, un pēc tam izraisa vemšanu.

Kad alumīnija sulfātu saindēšanās nekādā gadījumā nevar izmantot bikarbonātus, jo šī kombinācija ir burtiski sprādzienbīstams.

Uzglabāšana alumīnija sulfātu

Alumīnija sulfāts jāuzglabā vēsā, sausā vietā cieši noslēgtos traukos, nejaucot ar citām vielām.

Яндекс.Метрика