Karbonāts Dzelzs

Vielas apraksts

Dzelzs karbonāts (siderīts, dzelzs, ogļskābe, E505, dzelzs špats, dzelzs karbonāts) - neorganisks savienojums, kas attēlots ar balto trigonālām kristāli. Tas ir minerāls nogulumiežu izcelsmes ar raksturīgu brūnā krāsā.  Karbonāts dzelzs - minerālu nogulumiežu izcelsmes

Viela šķīst ūdenī, bet viegli šķīst minerālskābēs. Sadalās temperatūrā 490 grādiem pēc Celsija. Rūpnieciskie lietojumi, dzelzs karbonāta, ko reakcijā dzelzs sāļiem (šķīdumā), sārmu metālu karbonātu.

Ķīmiskā formula vielas - FeSO3.

Piemērošana dzelzs karbonāta

Dzelzs karbonāts tiek izmantots kā pārtikas piedevu, kura īpašības emulgatoru un skābums ir regulators, palīdzot saglabāt vēlamo konsistenci produkta. Tas tiek izmantots ražošanā konservēti augļi un dārzeņi (adzhika, lecho, kaviārs skvošs, baklažānu ikri, ievārījumi, ievārījums), bērnu pārtika, konditorejas izstrādājumi (kūkas, ievārījums), un aizpildot tos.

Bez tam, dzelzs karbonāts tiek izmantots barības nozarē bagātināšanai mikroelementu barības lopus.

Harm dzelzs karbonāts

Par zinātnisko izmēģinājumu un pētījumu rezultāti apstiprina acīmredzamo kaitējumu karbonāts dzelzs cilvēka veselībai. Šī iemesla dēļ, pārtikas piedevas izslēgtas no saraksta, kas atļautas saskaņā ar starptautiskajiem standartiem, tostarp standartiem, Krievijas Federācijas, ar cesiju statusu "potenciāli bīstams." E505 aizliegts izmantošanai pārtikas rūpniecībā Krievijā, NVS valstīs, ES valstīm un ASV.  Dzelzs karbonāts - pārtikas piedeva E505

Dzelzs karbonāts izņemta no saraksta pārtikas piedevu SanPiN 2.3.2.1293 grozīti gada 23. decembrī 2010. Neskatoties uz aizliegumu uz izmantošanu Piedevas E505 daži negodīgi ražotāji joprojām izmanto, tostarp dzelzs karbonāta pārtiku.

Bīstamība dzelzs karbonāta un citiem uztura bagātinātājiem uz cilvēka veselību ir tas, ka kaitīgās vielas, ko satur tiem, uzkrājas organisma audos un galu galā izraisīt pakāpenisku zudumu saviem līdzekļiem dzīves, bojāt orgānus. No indīgām vielām E505 cieš aknas, nieres, asinsrades sistēma, gremošanas orgānus. Dažos gadījumos, izmantošana neorganiskā dzelzs karbonāta savienojums var izraisīt alerģiskas reakcijas.

Яндекс.Метрика