Fitīnskābe

Fitīnskābe tīrā veidā izskatās balts, amorfs pulveris bez būtiskas smaržas vai garšas. Tas tiek ražots laboratorijā un rūpniecībā, kas ietekmē phytin saturošu augu daļas.  Fitīnskābe molekula

Izmantot fitīnskābi

Komerciāli fitīnskābe tiek izmantots kā pārtikas piedevu, dabiskas izcelsmes pazīstams kā E391a.

Medicīnā, fitīnskābe ir starpproduktu sintēzei dažu narkotiku, kas palīdz nervu sistēmas un aknu slimībām.

Diezgan labi zināms Phytic pīlings - ādas attīrīšana ar phytin. Fitīnskābe šim nolūkam ir gatavots no graudiem kviešu miltu. Šī skābe maigi un tajā pašā laikā dziļi exfoliates ādu, palīdz cīnīties ar pārmērīgu pigmentāciju, iekaisuma izmaiņas. Phytic pīlings ir ļoti efektīva cīņā pret pigmenta plankumi uz sejas. Priekšrocības šajā procesā, salīdzinot ar citiem līdzīgiem, ir trūkums blakusparādības, piemēram, kairinājums vai apsārtums ādas sensibilizāciju. Fitīnskābe nerada kaitējumu dziļākajos slāņos, kas ir droša ādu.

Vēl nesen, fitīnskābe tiek aktīvi izmantota vīna ražošanai un citiem alkoholiskajiem dzērieniem. Prasība tika balstīta uz tās spēju saistīties dzelzs jonus, tīrīšanas produktus no tiem, un tādējādi, lai filtrētu un precizētu vīna. Pēc parādīšanās darbu, norādot briesmas fitīnskābi, tās lietošana ir pārtraukta. Kaut noteikts bojājums šo savienojumu netiks noliegta, sanitāri epidemioloģisko pakalpojumi neiesakām to lietot kā uztura bagātinātāju.

No fitīnskābi saturs produktiem

Fitīnskābe ir atrodams graudaugu, pākšaugu, eļļas augu sēklas. Īpaši daudz to ir koncentrēta sēklas un saknes, pākšaugi un graudaugi. Nelielos daudzumos fitīnskābi var konstatēt kātiem un augu saknes, un tikai pēdas tajā ir ietverti lapām.

Augos, fitīnskābe uztver lielu daļu no kopējā fosfora. 60-80% no tā ir ietverta šīs skābes sastāvu. Par viendīgļlapju- augi, kas sēklas ietver graudaugu, nonuniform sadalījumu fitīnskābi - tas ir aleirona slāņa graudu. In Divdīgļlapu augiem (pupas, eļļas) phytin vienmērīgi sadalīti visā graudu.  Fitīnskābe ir atrodams graudaugu kultūrām

Harm fitīnskābe

Zinātniskie pētījumi nav spējusi pilnībā apstiprināt vai atspēkot informāciju par briesmām fitīnskābi. Tomēr fitīnskābe, sākoties ķermenis nav pilnīgi nekaitīgs savienojums. Bojājums fitīnskābe ir tas, ka tā spēj saistīt fosforu, magniju, kalciju un citas minerālvielas, kas gremošanas traktā caur ētera saitēm. Sakarā ar to, ieplūdes mikroelementu noderīgas organismā ir ievērojami samazināts, kas negatīvi ietekmē veselību.

Šā paša iemesla dēļ nav ieteicams iekļaut pārtikas produktus ar fitīnskābi uz maziem bērniem, ar deficītu dažu mikroelementu, piemēram, anēmija (dzelzs deficīts), rahīts (trūkst kalcija un fosfora).

Яндекс.Метрика