Glutamīnskābe

Glutamīnskābes pieder grupai aminoskābju un spēlē nozīmīgu lomu organismā. Tās saturs  Glutamīnskābe ir forma bezkrāsas kristāli
   organismā tas ir 25% no visām aminoskābēm.

Komerciāli glutamīnskābe iegūst, mikrobioloģisko sintēzi. Ar ķīmiski tīrā veidā, tā izpaužas kā balti kristāli vai bezkrāsains, bez smaržas, ar skābu garšu ūdens kristāli izšķīst slikti. Labākai šķīdība glutamīnskābes tiek pārvērsts nātrija sāls - mononātrija glutamāts.

Izmantot glutamīnskābe

Pārtikas rūpniecībā glutamīnskābe ir pazīstams kā pārtikas piedevu E620 nosaukumu. Tas tiek izmantots kā garšas pastiprinātāju vairākās produktu kopā ar glutamīnskābi, sāļiem - glutamāts.

Glutamīnskābe tika pievienots daļēji augstu fast food, kulinārijas izstrādājumu, buljona. Tas dod Pārtikas patīkamu garšu gaļas.

Medicīnā, izmantošana glutamīnskābes ir neliela psihostimulējošu, aphrodisiac un nootropic efektu, kas tiek izmantots, lai ārstētu tādus vairākus nervu sistēmas slimību.

In mid-20 gadsimtā, ārsti ir ieteikusi izmantot glutamīnskābes iekšpusē gadījumā skeleta-deģeneratīvām slimībām. Arī, tas tika lietots, lai sportistiem muskuļu masas palielināšanai.

Jēdziens glutamīnskābes ķermenim

Ir grūti pārvērtēt par glutamīnskābes loma, tas ir:

  • Tas piedalās sintēzē histamīna, serotonīna un citām bioloģiski aktīvām vielām;
  • Neitralizē kaitīgu sabrukšanas produkts - amonjaka;
  • Ir starpnieks;
  • Iekļautas ciklā pārvērtības ogļhidrātu un nukleīnskābju;
  • Jo tas ir sintezēts folijskābi;
  • Tā piedalās apmaiņu enerģiju ar veidošanos AFL smadzenēs.

Korpuss ietver glutamīnskābes proteīniem, tas ir klātesošs asins plazmā brīvā formā, un arī kā daļa no virknes mazu molekulsvaru vielu. Cilvēka ķermenis satur piegādi glutamīnskābes kļūmes gadījumā tas galvenokārt ir piegādāts, ja nepieciešams visvairāk.

Glutamīnskābe ir svarīga loma šajā pārraidi nervu impulsiem. Tās saistās ar specifiskiem receptoriem nervu šūnas noved pie neironu stimulācijas un paātrinājumu impulsu pārraidi. Tādējādi, glutamīnskābe neiromediatoru funkcija izpilda.

Pārpalikums no aminoskābes sinapses var overexcitation nervu šūnās un pat bojājumiem, kas noved pie nervu sistēmas slimību. Šādā gadījumā aizsardzības funkcija lietojat glijas šūnās, kas apņem un aizsargātu neironiem. Glial šūnas absorbē un neitralizē lieko glutamīnskābi smadzeņu un perifēro nervu.

Glutamīnskābe aminoskābes palielina jutību muskuļu šķiedrām uz kālija, palielinot caurlaidību šūnu membrānu uz to. Šis mikroelements ir svarīga loma muskuļu kontrakcijas, palielinot izturību muskuļu kontrakcijas.

Glutamīnskābe sporta

Glutamīnskābe - samērā izplatīta sastāvdaļa sporta uzturs. Tas ir nebūtiskiem aminoskābe  Glutamīnskābe tabletes
   cilvēka organismā, un pārveidošanai citas aminoskābes notiek visā glutamīnskābes aminoskābes, kas spēlē būtiska loma vielmaiņā slāpekli saturošām vielām. Ja organismā trūkst dažas aminoskābes var kompensēt tās saturu pārveidojoties no aminoskābēm, kas ir atrodami pārpilnību.

Tādā gadījumā, ja fiziskā slodze uz ķermeņa ir augsts, un uzņemšana proteīnu uzņemšanu ir ierobežota vai nav apmierinātu organisma, slāpekļa pārdale parādība notiek. Šajā gadījumā iekļautie struktūru iekšējo orgānu olbaltumvielas, ir veidot šķiedras skeleta un sirds muskuļiem. Tāpēc, sporta glutamīnskābe spēlē neaizstājama loma, jo tā ir starpposms, konvertējot aminoskābēm, kas organismā trūkst.

Konversija no glutamīnskābes uz glutamīnu, lai neitralizētu amonjaku - vienu no savām galvenajām funkcijām. Amonjaks ir ļoti toksiska, bet tas ir pastāvīgs produkts metabolismu - tā veido 80% no visiem slāpekļa savienojumu. Lielāka slodze uz ķermeņa, jo vairāk toksiski produkti ražoti slāpekļa samazinājuma. Sporta, glutamīnskābe pieņemts samazinājumu amonjaka, saistot to ar netoksisku glutamīnu. Turklāt, atsauksmes, glutamīnskābe ātri atjauno stāvokli sportisti pēc notikuma, kas saista lieko laktātu, kas ir atbildīga par sajūtu muskuļu sāpes.

Sportisti ar trūkst glikozes līmenis asinīs laikā intensīvi izmantot glutamīnskābes tiek pārvērsta enerģijas avotu - glikozes.

Pēc atsauksmēm, glutamīnskābe ir labi panesams, nav blakusparādības, un ir nekaitīgi ķermeņa. Pētījumi liecina, ka 100 g olbaltumvielu pārtiku, kas satur 25 g glutamīnskābe. Šī aminoskābe - dabiska sastāvdaļa dzīvnieku pārtiku, un negatīvās atsauksmes par glutamīnskābe ir nedaudz pārspīlēti.

Яндекс.Метрика