Guāra sveķi

Guāra sveķi - E412 ir piedeva, kas izmanto pārtikas rūpniecībā kā stabilizatoru, un biezinātājs aģents dod produktu viskozitāti.

Guāra sveķi  Guāra sveķi ir izgatavots no guāras sēklas
 dabiska izcelsme, to iegūst no sēklām guāra auga, Cyamopsis pazīstams arī kā chetyrehkrylnikovy, zirņi koku. Faktiski, sveķi - koksnes līme, kas tiek atbrīvots no bojātas garozā auga.

Otrs kopīgs nosaukums guāra sveķus - guāra, tas bieži vien var atrast uz etiķetēm pārtikas produktiem.

Runājot par sastāvu līdzīgi guāra sveķi, ceratonijas (piedeva E410), bet tas pārspēj to visās īpašībām.

Guāra sveķi ir viegli šķīst ūdenī, tas ir elastīgs un stingrs, var izturēt sasaldēšanu un atkausēšanas.

Galvenais piegādātājs guāra sveķus - tā ir Indija. Turklāt, pārtikas piedevas ražoti Pakistānā, Austrālijā un Āfrikā.

No guāras sveķu E412 lietošana

Visbiežāk, guāra sveķi tiek izmantots, lai ražotu saldējumu un desertu, kas tiek pasniegti atdzesēti - piedeva palēnina procesu kristalizācijas ledus.

Gumija tiek izmantota kā stabilizators ražotāji gaļas, piena produktu, siera, želejas, ievārījumi, virskārtas.

Kā miltu uzlabotājs E412 guāra sveķi tiek izmantots ražošanā maizes izstrādājumu.

Kā jautājums sniedz nosaka sastāvdaļas, guāra ražotājiem tauku un eļļu lieto.

Gumija pievieno mērcēm, kečupi un garšvielām to ražošanā - dot viņiem stabilu konsistenci.

Piedeva E412 var atrast gatavus salātus, sulas, sausās zupas, zivju konservu sastāvā.

Lielākā daļa ražotāju izmanto guāra sveķus kopā ar baltās akācijas sveķiem, agara, metilcellulozes karagināna, pektīns un citām vielām, kas uzlabo produkta struktūru. Tie pastiprina viens otra darbību.

Vārdu sakot,  Guāra sveķi pulvera
 galvenās īpašības guāra sveķu, kas ir interesanti, pārtikas rūpniecība - viskozitāte regulēšanas, ūdens aizture, palielināta elastība pārtikas, palielinot tās apjomu, piešķirot tam krēmveida konsistenci, palielināt to glabāšanas laiku.

Guāra sveķi tiek izmantoti medicīnas nozarē - tas tiek pievienots narkotikām diabētiķiem uz cukuru lēnām pārstrādāti zarnās, kā arī citas narkotikas un uztura bagātinātājiem.

Guāra sveķi - kaitējums un ieguvumi

Tiek uzskatīts, ka regulāra patēriņa produktus, kas satur guāra sveķus, var samazināt apetīti, samazina holesterīna un tauku, uzlabojot kalcija uzsūkšanos, izdalīšanos no toksīniem un baktērijas no zarnām. Gum var būt caureju veicinoša iedarbība.

Guarana var ieteikt iekļaut uztura ēdienkarti - bagātinātājs nodrošina sāta sajūtu.

Oficiāli atzīts, ka tā nevar nodarīt kaitējumu cilvēkiem guāra sveķus, jo tas nav uzsūcas zarnās. Saindēšanās gadījumiem piedevu E412 nav noteikta, tāpēc ir pamats uzskatīt, ka tas tiešām ir nekaitīgs. Vēl viens jautājums - cik apzinīgs ražotājiem. Krievijā, tā tika uzskatīta gadījumus, kad maskējoties piedevas E412 produkti ietver vielas, kas satur toksīnus.

Liela nozīme ir ievērošana piesardzības normu lietošanu guāras sveķu. Ar pārdozēšanas narkotiku un uztura bagātinātājiem, kas ir balstīti uz guāras, var izraisīt sāpes zarnās un kuņģī, slikta dūša, meteorisms. Bez tam, jums vienmēr vajadzētu izpētīt jautājumu par narkotiku saderību guāra sveķus ar citām recepšu medikamentus, jo pretējā gadījumā var būt nopietnas komplikācijas.

Attiecībā uz šādām spējām reklamē guāra sveķus, kā svara zudums, šī teorija ir atspēkoti ar zinātniekiem.

Яндекс.Метрика