Kalcija hidroksīds

Kalcija hidroksīds, vai kā tas tradicionāli sauc par dzēstie kaļķi vai "pushonka" ir neorganisks savienojums ar ķīmisko formulu Ca (OH) 2.

Saņemšana Kalcija hidroksīds - balts pulveris;
   kalcija hidroksīda rūpnieciskā mērogā, ir iespējams, sajaucot kalcija oksīdu ar ūdeni, šis process tiek saukts rūdīšana.

Laboratorijas apstākļos, lai iegūtu kalcija hidroksīdu, ir iespējams, sajaucot ūdens šķīdumu kalcija hlorīda un nātrija hidroksīdu. Minerālu forma kalcija hidroksīda atrodami daži vulkāniskie, un metamorfajos klintis dziļi. Arī iegūt kalcija hidroksīdu notiek ar ogļu sadedzināšanu.

Pārpalikums kalcija hidroksīda ietverts agresīvu ūdenī, kas spēj izšķīdinot rock.

Kalcija hidroksīda lietošana

Plaša izmantošana kalcija hidroksīda, iegūti būvmateriālu ražošanai, piemēram, belilo, ģipša un ģipša risinājumiem. To izmanto kā lētu aizstājēju sārmu veidā suspensijas (piena kaļķa), kas tiek izmantots miecētavās noņemt matus no ādām, bet arī ražošanā cukura un attaisnot stumbriem.

Kaļķi ūdens ir piesātināts ūdens šķīdums, kalcija hidroksīda balts. Antacīdiem līdzekļiem, īpašības kalcija hidroksīdu izmanto medicīnā, lai ārstētu skābes apdegumiem.
  Noderīga īpašība kalcija hidroksīda ir tās spēja darboties kā flokulantu, tīrīšanas notekūdeņus no apturēto un koloidālās daļiņas. Tas tiek izmantots arī, lai paaugstinātu šķīduma pH ūdens, kā sākotnējā formā ūdens satur skābes, kas spēj santehnikas cauruļu pakļauto koroziju.

Arī, kalcija hidroksīds ir plaši izmanto nozarēs, piemēram:

 • Civilā būvniecība - uzlabot māla augsnes;
 • Metālu ražošanā - kalcija hidroksīda ievada atkritumu gāzes plūsmā lai neitralizētu skābes, piemēram, fluoru un hlorīdiem pirms novadīšanas atmosfērā;
 • In naftas pārstrādes rūpniecības - ražošanai piedevu eļļas;
 • Ķīmiskajā rūpniecībā - ražošanai kalcija stearāts;
 • Naftas ķīmijas rūpniecībā - par dažāda veida cieto eļļu;
 • Ražošana pretsēnīšu un pretmikrobu konservantiem - uzglabāšanai dārzeņus angāru.

Kalcija hidroksīds tiek izmantota kā piedeva jūras ūdeni, lai samazinātu atmosfēras CO 2   un mazinātu siltumnīcas efektu.

Arī, kalcija hidroksīdu izmanto kā dabisku alternatīvu insekticīdiem, efektīvs pret ērcēm, blusas, vaboļu un to sejas.

No kalcija hidroksīda konstrukcija tiek izmantota, lai attaisnot koka žogi un smearing spāres, lai aizsargātu materiālus no pūšanas un uguni, kā arī lai sagatavotu silikāta betona un kaļķu javas.

Kalcija hidroksīds ir iesaistīta arī ražošanas procesā gumijas, balinātāju, tvertnes maisījumu, depilācijas krēmus, un bremžu uzlikām.

Īpašums kalcija hidroksīds, lai samazinātu pretestību augsnē, ko izmanto ierīces, centriem elektrisko sēkļa.

Zobārstniecībā, kalcija hidroksīdu izmanto kā dezinfekcijas zobu sakņu kanālu.

Pārtikas rūpniecībā, kas pārsniedz kalcija hidroksīdu izmanto kā pārtikas piedevu E526, ko pievieno ražošanā:

 • Cukurniedre;
 • Alkoholiskie un bezalkoholiskie dzērieni;
 • Enerģētika;
 • Augļu sulas;
 • Bērnu pārtika;
 • Pickles;
 • Pārtikas sāls;
 • Konditorejas izstrādājumu, saldumu;
 • Kakao produkti;
 • Tortiljas;
 • Miltu konditorejas izstrādājumos un konditorejas izstrādājumi.

Spānijā, kalcija hidroksīds tiek izmantota, lai sagatavotu kukurūzas biezputra, jo viņi uzskata, ka tas veicina labāku asimilācija pārtiku.

Iezemiešu Kalcija hidroksīds iepakojumā
 Indiāņu ciltis izmantot kalcija hidroksīdu kā sastāvdaļu, psychedelic tabakas Yapu iegūta no sēklām ar pākšaugiem koku sugu anadenanthera.

Afganistānā, kalcija hidroksīdu izmanto ražošanā tabakas Nisvar, kas izgatavoti no svaigām lapām tabakas, indigo, kardamons, mentols, eļļa, kalcija hidroksīdu un oša koka. Afgāņi arī izmantot kalcija hidroksīdu kā krāsas saviem māla māju. Lielākie patērētāji kalcija hidroksīda pasaulē tiek uzskatītas par tādām valstīm kā Afganistāna, Pakistāna, Indija, Zviedrijā un Norvēģijā.

No kalcija hidroksīda īpašības

Kalcija hidroksīds - bezkrāsaini kristāli vai balts pulveris bez smaržas, kas tad, kad uzkarsēts līdz 580 ° C sadalās kalcija oksīdu un ūdeni.

Molārā masa kalcija hidroksīda ir 74 093 g / mol, blīvums 2, 211 g / cm3, šķīdība ūdenī 0, 189 g / 100 ml, skābums (pKa) 12.4, refrakcijas koeficients 1, 574.

Kalcija hidroksīds nav šķīst spirtā.

Kalcija hidroksīda kaitējuma

Pēc saskares ar kalcija hidroksīdu, spēcīgu ādas kairinājumu, niezi, apdegumu un ādas nekrozi.

Ja jūs nejauši izmantot kalcija hidroksīdu iekšpusē ir spēcīga iekaisis kakls, dedzinoša sajūta mutē, sāpes vēderā, vemšana, asiņaini izkārnījumi un asinsspiediena pazemināšanās. Tāpat ir asins pH palielināšanās, tā kļūst pārāk sārmains, kas var izraisīt bojājumus iekšējiem orgāniem.

Ieelpošana pulvera kalcija hidroksīda caur deguna vai mutes pietūkums rīklē rodas, kas var ierobežot elpošana vai apgrūtināt. Ja daļiņu kalcija hidroksīda plaušās, meklēt medicīnisko palīdzību.

Pēc saskares ar kalcija hidroksīdu acī ir redzes zudums, pavada stipras sāpes.

Pirmā palīdzība saindēšanās gadījumos ar kalcija hidroksīda

Ja kalcija hidroksīdu tika izmantota iekšā izdzert glāzi ūdens vai piena.

Pēc saskares ar kalcija hidroksīdu uz ādas vai acīs, rūpīgi nomazgājiet skarto ādu un acis ar lielu daudzumu ūdens vismaz 15 minūtes.

Ieelpošana kalcija hidroksīda, nekavējoties pārvietot svaigā gaisā un izsaukt ātro palīdzību.

Яндекс.Метрика