Kalcija silikāts

Kalcija silikāts ir neorganisks savienojums ar tipa, kas sastāv no kalcija sāļu un metasilicic skābi. Tas silikāts  Kalcija silikāts ir savienojums ar balto pulverveida
 Tā ir forma pārredzamu, mazo kristāliem.

Sagatavošana no kalcija silikāta un tā īpašībām

Kalcija silikāts ir savienojums, kas pieder pie skābo sāļu, un mijiedarbojas ar metasilicic skābi.

Pašlaik ir vairāki pamatveidi kalcija silikāta, kas ir atkarīgas no ķīmiskā savienojuma sastāvu. Tie ir šādi:

  • ortosilikāts, veidojot spēcīgu ķīmiskos savienojumus;
  • pirosilikat;
  • borsilikāta, kas ir dimanta materiāls;
  • metasilicate (Wollastonite, kas ir veids sārmu laukšpata.

Tās struktūra ir kalcija silikāts savienojums balts pulveris, kam nav garša un smarža. Tas silikāts ir dabīgas izcelsmes un ir spēcīgs adsorbentu ūdens. Kalcija silikāts tiek ražots no zemes garozas un gatavo no dažādiem dabas minerālu, ieskaitot laukšpata, vizlas, māla minerālu veidu. Wollastonite ir minerāls, kas satur kalcija silikāta tīru izskatu un kam nav piemaisījumus.

Kalcija silikāta izmantošana

Pārtikas rūpniecībā kalcija silikāta atzīmēta kā emulgatoru E 552 un, lai novērstu pīlings un BALLING pārtikas produktu. Bieži vien tas emulgators pievieno garšaugus un garšvielas, granulveida un pulverveida produktiem, kas tiek iepakotas folijā. Arī pārtikas piedeva E 552 ir ietverts siera un siera produktu, pusfabrikāti, konservi, konditorejas, cukurotiem produktiem.

Pārtikas piedeva E 552, ko izmanto ražošanā uztura bagātinātāju, zāļu un vitamīnu preparātus.

In cepšanas silikāts tiek izmantota, lai uzlabotu garšu, formu un struktūru, maizes izstrādājumu. Kā papildus kalcija silikāta savienojums ir daļa no pārtikas sāli, sauso pienu un raugu.

Medicīnā un kosmetoloģijā, kas silikāta izmanto kā sastāvdaļu pulveriem, medikamenti, ziežu un pulverus.

Ja aktīvs  Kalcija silikāts ir daļa no pārtikas sāls
 silikāts ir sintētiskas izcelsmes, tas tiek pievienots keramikas izstrādājumu, betona, cementa, stikla, emaljas, izdedžu, glazūru un speciālām saistvielām.

Rūpniecības pieteikumi kalcija silikāta kā cieta materiāla un katalizators, ko izmanto ražošanā, krāsām un lakām, smērvielas, gumijas un papīra izstrādājumu.

Kontrindikācijas un lietošanas ierobežojumi

Kalcija silikāts ir apstiprināta lietošanai kā pārtikas piedevu daudzās valstīs. Taču speciālisti iesaka izmantot šo silikāta stingri ierobežotos daudzumos un saskaņā ar Eiropas sanitārajām un epidemioloģisko normu.

Krievijā, emulgators ir aizliegta, jo pastāv liels risks blakusparādību un kaitīgo ietekmi uz cilvēka ķermeni.

Яндекс.Метрика