Kalcija sulfāts

Kalcija sulfāta (kalcija sāls sērskābes) - neorganisks savienojums, kas attēlots ar bezkrāsas vai gaiši dzeltenu kristāli, bez skaidras smaržas ar rombveida režģa struktūru. Viela  Kalcija sulfāts kristāli
   nav šķīst etanolā. Kalcija sulfāta šķīdība ūdenī ir niecīgs un tas tikai samazinās, tās temperatūras pieaugumu.

Dabā saturs kalcija sulfāta definēts dabisko ūdens cietību.

Vide satur kalcija sulfāta dihidrāts (ģipsis, selenīts). Sausā veidā - minerālu anhidrīta veidojas nogulumiežu sekvences, dabas dehidratāciju ģipša noguldījumiem. Pirms izmantot izejvielas jāattīra no piemaisījumiem (stroncija silikātu) un kalcinēts temperatūrā 110 grādiem pēc Celsija, lai nodrošinātu atbrīvošanu ģipša no ūdens. Rezultāts ir hemihydrate, kas tiek saukta arī par "ģipša Parīzes".

Sagatavošana no kalcija sulfāta ar rūpnieciskā mēroga ražošanu, izmantojot vielu kopā ar dabas minerālvielām (selenītu, ģipša) sastāvu.

Arī iegūt kalcija sulfāts, var rasties sintētiski - kodolsintēzes reakcijas CaCl 2 (Kalcija hlorīds) ar K 2 SO 4   (Kālija sulfāts).

Ķīmiskā formula vielas - CaSO4.

Reģistrēts kā pārtikas piedevu E516.

Izmantošana kalcija sulfāts

Minerālu sastāvā kalcija sulfāts dihidrāts (ģipša) ir sena vēsture, tā izmantošanas: Pirmais pieminēt izmantošanas vielas ir 1961. gada izlaiduma jomā klīniskās pieteikumu. Šajos gados, materiāls tika izmantots, lai atjaunotu dažādas kaulu bojājumiem tuberkulozes un traumatiskas izcelsmes. Pēc ekspertu domām, kalcija sulfāts ir pilnīgi resorbējas piecu nedēļu laikā.

Materiāls  Vide ir ģipsis kalcija sulfāts
   tiešām tā ir spēja pabeigt uzsūkšanos in vivo, tā ka jau ir veiksmīgi izmantota zobārstniecībai implantoloģijā, ortopēdija.

Pārtikas rūpniecībā, kalcija sulfāts izmanto kā emulgatoru-piedevas (vielas, kas nodrošina emulsiju no citiem zināmiem nesajaucamu šķidrumus), cietinātājs, sausinātāja, maizes un miltu uzlabojot aģents, koagulants. Tas tiek izmantots ražošanā tofu, alu, konditorejas izstrādājumi, uztura bagātinātājiem, konservēti dārzeņi, vīns (par paskābināšanās misas). Bieži vien, kalcija sulfāts pievieno pārtikai kā aizstājēju sāli.

Neatkarīgi no pārtikas rūpniecības, kalcija sulfāts, ko izmanto medicīnā, būvniecībā. Mākslīgi radīta kristālus kalcija sulfāts, mangāna sakausējuma un samārija, ko izmanto kā termoluminiscences materiāls.

Veselības Effects

Saskaņā ar daudziem pētījumiem un novērojumi uztura bagātinātāju kalcija sulfāts atzina nekaitīgs un atļauts ēst, kā pārtikas un medicīnas vajadzībām. Maksimālais pieļaujamais ieplūdes kalcija sulfāts arī nav izveidota.

Яндекс.Метрика