Karagināns

Karagināns (E407) - ģimene lineāras sulfātu polisaharīdu, kas tiek iegūti no sarkanās aļģes, kopējo Atlantijas okeānā netālu no Lielbritānijas, kontinentālajā Eiropā un Ziemeļamerikā. Ir trīs galvenās klases karagināna, kas atšķiras pēc pakāpes sulfation:  Karagināns - polisaharīds no sarkanās jūraszāles

  • Kappa-karagināns kas ir sulfāta grupu uz disaharīds;
  • Jota-karagināns, kas ir divas sulfātu grupas uz disaharīds;
  • Lambda-karagināns, kas ir trīs sulfātu grupas vienu disaharīds.

Kappa klase - tas cietie želejas, kas reaģē arī ar piena olbaltumvielām. Class IOTA - mīkstas želejas, kas ir viegli apvienot ar kalciju. Klase lambda tiek izmantots kā biezinātājs.

Tradicionāli izmanto ražošanai karagināns Īrijas sūnas, bet mūsu laikā kappa karagināns klasē, izmantojot veidlapu Eucheuma cottonii, klases jota izmanto Eucheuma denticulatum, un par klases lambda formā Gigartina (Gigartina).

Carrageenans ir divu veidu: attīrīts un daļēji rafinēts. Attīrīts carrageenans ražo vārot jūraszāles sārmainā šķīdumā vairākas stundas, tad filtrē stingrās daļas aļģēm. Carrageenans iegūti koncentrēts un izņem no šķīduma, un tad žāvē. Tas ieguves vielas, ko izmanto simtiem gadu metode, lai gan ir lēns un dārgs.

Daļēji rafinēts karagināns pagatavo vārot jūraszāles sārmainā šķīdumā, kas satur kālija hidroksīdu. Kālija novērš izšķīšanu karagināna šķīdumā, bet tas ļauj olbaltumvielu risinājumu un ogļhidrāti aļģes. Tad aļģes izņem no šķīduma, mazgā un žāvē. Kas paliek - karagināns celulozes sasmalcināta pulveris.

Carrageenans var ražot mājās vārot karaginānu apmēram 20-30 minūtes. Pēc tam maisījums tika atdzesēts un iegūts no tā atlikušās sūnas. Daudz karagināna peldēt ūdenī, kā gēla līdzīgu vielu.

Izmantot karagināna

Carrageenans tiek plaši izmanto pārtikas rūpniecībā kā biezinātāju, stabilizatoru un emulgatoriem. Viņi Pārtikas gludu tekstūru un izcelt garšu. Tos bieži izmanto piena produktus, piemēram, jogurtu, krējumu, piena šokolāde, krējums, saldējums, jogurts un siers, jo carrageenans reaģē ar piena olbaltumvielām. Tos izmanto arī ražošanā sojas piens, mandeļu pienu un kokosriekstu pienu.  Karagināns - biezinātājs par želejas un šokolādi

Karagināns ir alternatīva nav dzīvnieku izcelsmes želatīns, kas ļauj viņam ēst veģetārietis.

Carrageenans tiek pievienots arī ražošanā želejas, alus, šerbetu, garšvielas, zivju produktiem, pūdercukuru, augļu kūku, virtuļi, kūkas, šokolāde, sulas, kā arī tauku aizstājēju gaļas konservi.

No karagināna izmantošana kā stabilizators ražošanā patēriņa preču, piemēram, zobu pasta, gaisa atsvaidzinātāju un matu želejas.

Ķīmijā, gēlus, ko karagināna, var tikt izmantoti, lai imobilizēt šūnas.

Turklāt, kā stabilizators, Carrageenan pievienota noteikta veida putām uz putu sabiezējums un padarīt to līmi efektu.

Eiropā, ir aizliegts pievienot karaginānu ar piena maisījumu zīdaiņiem un maisījumiem.

Harm karagināns

Saskaņā ar pētījumu institūts NCI ASV pierādīts, ka noteikta veida karagināns - degradēti karagināna var izraisīt kuņģa-zarnu trakta slimībām, tai skaitā vēža resnās. Traucēts karagināns veids nav plaši izmantots pārtikā, un ne tikai noplicinātas karagināna tips ir uzskatāms droši lietošanai pārtikā un ir apstiprināts lietošanai pārtikas produktos.

Bojājumus izraisa karagināna, tas var izraisīt iekaisumu organismā. Šis efekts ir tik konsekventi, ka daži pētnieki Ilinoisas universitātē izmantojis piedevu, lai izraisītu iekaisumu zinātniskos eksperimentos. Karagināns sabrukuma pārtikas kuņģī laikā izdala kaitīgas vielas, kas ir pamats vairāk nekā 100 slimībām, ieskaitot reimatoīdo artrītu, aterosklerozes un zarnu iekaisuma slimība.

Яндекс.Метрика