Kālija acetāts

Kālija acetāts ir viens no sāļiem, etiķskābes.  Ķīmiskā formula kālija acetāts

Sagatavošana kālija acetātu un tās īpašības

Kālija acetāts ir balto vai bezkrāsaina kristāla kam nedaudz sārmainu garšu. Kristāli ir ļoti higroskopisks un ārā reibumā ūdens tvaiku, viņi izlīdzina pietiekami ātri. Kristāli tika gaisu praktiski nešķīstošā, bet labi šķīst ūdenī, iegūstot šķīdumu kālija acetāta.

Ar savu toksiskums kālija acetāts neklātienes etiķskābi. Tā ir izteikusi konservantus īpašības, kas kavē patogēno sēņu un baktēriju.

Kālija acetātu, kā jau minēts, ir sāls no etiķskābes. Līdz ar to, tiek iegūts, kālija hidroksīdu vai karbonāts ar etiķskābi. Ražot kālija acetātu reakcija var uzrakstīt kā:

K 2 CO 3 + 2CH 3 = CH 2 COOH 3 COOK + H 2 CO 3

Ogļskābe, ko ražo reakcijā ir nestabila viela gandrīz uzreiz sadalīt oglekļa dioksīdu un ūdeni. Tāpēc reakcijas produkts ir ūdens šķīdums, kālija acetātu, kas var iztvaicēt, lai iegūtu tīru vielu kristālu formā.

Izmantošana kālija acetāta

Pārtikas rūpniecībā, un kristāli kālija acetāta šķīdumu izmanto kā konservantus un skābuma regulatori. Ilgstošai glabāšanai skābums jebkura produkta sāk mainīties. Lai to novērstu, un kālija acetāts tiek izmantota, kas pazīstams kā pārtikas piedevu E-261. Sinonīmi kālija acetāta ir šādi vārdi: kālija acetātu, kālija diacetate, un citi.

Vairumā gadījumu kālija acetāts tiek izmantota, gatavojot dažādu augļu un tomātu mērci, jo siera ražošana un maizes cepšanai. Arī šī pārtikas piedeva plaši izmanto kodināšanas gurķus un tomātus. Pateicoties izmantošanai mīkstināts asu skābu garšu no galaprodukta izmantošanas dēļ etiķskābes.

Kālija acetāts tiek izmantots farmakoloģijā. Tas ir atrodams dažos diurētisku narkotikas. Bez tam, pateicoties spējai sadalīties uz bikarbonātus, un līdz ar to samazina kopējo skābuma līmenis, Kālija acetāta tiek izmantots, lai ārstētu diabētiskās ketoacidozes.

Arī, kālija acetāts tiek plaši izmanto tekstilrūpniecībā un ražošanā lopbarības.  Galvenais piemērošana kālija acetāta pārtikas piedevas - augļu sulas

Efekts kālija acetāta uz cilvēka ķermeņa

Kālija acetāts atļauts izmantot kā uztura bagātinātāju, bez jebkādiem ierobežojumiem tikai Ukrainā un Krievijā. Visās citās valstīs Eiropā un ASV šī viela nav uzskatīt par drošu, un tāpēc tā lietošana ir stingri ierobežota.

Nav ieteicams ēst pārtiku, kas satur kālija acetāta cilvēkiem, kas cieš no žultspūšļa, nieru un urīnceļu un sirds un asinsvadu sistēmas slimībām.

Ar lielisku kopšanas līdzekļi var izmantot līdzīgiem cilvēkiem ar kuņģa-zarnu trakta slimībām, kā arī tiem, kas cieš no dažādām alerģiskām slimībām un / vai nepanes etiķskābi.

Ražošanas produktiem, kas paredzēti bērnu pārtikai, izmantošana kālija acetāta ir stingri aizliegta, tomēr, kā etiķskābi. Tātad, ja jūs redzat uz iepakojumu bērnu biezeni vai sulu, ka tie satur pārtikas piedevu E-261, ka pirkums šādu produktu jāiznīcina.

Tas joprojām nav noteikts drošu dienas likmi patēriņa kālija acetāta, tāpēc Krievijai nav tās izmantošanas ierobežojumus.

Яндекс.Метрика