Kālija karbonāts

Kālija karbonāts (pārtikas piedeva E501, kālija karbonāts, potašu) - kristālisks pulveris, kas veidojas  Kālija karbonāts pulveris
 reaģējot oglekļa dioksīdu, ar kālija hidroksīda.

Sagatavošana Kālija karbonāta

Senie romieši un grieķi saņēma šo produktu no pelniem. Potash viņi izdevīgi izmantot mazgāšanai, jo tas, radot tajā risinājumu sārmainā vidē, sašķeļ taukus piesārņojošās šķiedras audumu.

Krievijā, viela, kas iegūta no pelniem eļļas augiem un kokiem no sešpadsmitajā gadsimtā. Pelnu piepilda ar ūdeni, un šis šķīdumu izlēja uguns. Koster iztvaikojis un biezu apakšējo slāni glazētas kālija karbonāts ir tad dobi laužņi. Par vienu kilogramu produkta paņēma vairāk nekā divus kubikmetrus koksnes.

Tagad potašam, ko ražo izskalošanos pelnu ūdens aļģu vai graudaugu. In rūpnieciskā mērogā tas ir ražots elektrolīzes kālija hlorīda.

Vispārīgās īpašības kālija karbonāta

Kālija karbonāts izšķīst uzreiz ūdenī, bet ne pilnīgi izšķīdis etanolā. Kālija karbonāts kūst pie 891 ° C. Viela ir izteikta garša sārmu, un tai nav smakas. Poroshokokazyvaet keratolītiska un pretmikrobu iedarbība. Baktericīda darbība ir saistīts ar tās sārmu īpašības. Augstāks šķīdinātājs temperatūra, vairāk izrunā savas baktericīdas īpašības.

Kālija karbonāta izmantošana

Kālija karbonāta īpašības var darboties kā stabilizators, skābuma regulators, irdinātājs, adsorbents. Tas tiek izmantots, lai izveidotu viendabīgu maisījumu, kas savstarpēji nesajaucas komponentu - ūdens un eļļas, ūdens un taukus.

Lauksaimniecībā  Kālija karbonāts iepakojumam
 saimniecība produkts tiek izmantots kā mēslojumu.

Šis savienojums izmanto arī dezinfekcijas tetherposts, lopkopības ēkām. Viela tiek pievienota ziedes, ziedes, risinājumiem Antiscabietic lai uzlabotu terapeitisko efektu pretparazītu narkotikām.

Kālija karbonāts tiek izmantots ziepju veidošanas un ražošanai šķidros mazgāšanas līdzekļos.

Harm kālija karbonāts

Izmantošana pārtikas piedevu E501 pārtikas rūpniecībā ir ierobežots sakarā ar iespējamo kaitējumu cilvēku veselībai.

Pēc saskares ar pulvera uz ādas būtu rūpīgi nomazgā zem tekoša ūdens, jo tas var izraisīt kairinājumu un plaša ekzēma.

Ūdenī, viela veido kodīgais sārmu, kas bojā apavus un apģērbu, un nonākot saskarē ar ādu čūlas formām.

Яндекс.Метрика