Kālija silikāts

Kālija silikāta - sāls silicijskābi, kas ir tāda veida silīcija dabā. Pārtikas  Kālija silikāta - balts pulveris
 Industry viela ir pazīstama kā piedeva E560, var arī izpildīt šādu nosaukumu kālija silikāta: kālija silikāta, rotassium silikātu, šķīstošā potaša stikla.

Kālija silikāta - pulveris vai dzeltenīgi balts. Turklāt, piedeva E560, var pārdot kā šķidrums vai pārslas.

E560 izšķīst karstā ūdenī, nešķīst spirtā, slikti šķīst aukstā ūdenī.

Eiropā un Krievijā, kālija silikāta aizliegts izmantošanai pārtikas rūpniecībā, lai gan līdz 2010. gadam tika izmantota kā piedevu aģents, pretsalipes produktu veidošanos graudos šajā granulu maisījumu.

Tajās valstīs, kurās nav piedeva tika aizliegts izmantot pārtikas, var atrast kālija silikāta, cepamais pulveris, krējuma pulveris, piena pulvera sastāvu. Tā var pievienot cukuru un sāli, garšaugus un garšvielas. Piedeva E560 tiek izmantota un siera ražotāji, to produkti, kā arī tiem, kas ražo produktus, kas pēc tam tiek iepakotas folijā.

Krievijā, ES un citu valstu kālija silikāta izmanto kosmētikas nozarē: tas tiek papildināts ar sarkt, pulveri, acu ēnas uz to, cik ilgi vien iespējams, salipšanas.

Farmaceitiska  Kālija silikāts tiek izmantots ražotājus cieto sieru
   Rūpniecība kālija silikāts, ko izmanto dažāda pulveri, zāļu formā gēla.

Arī kālija silikāts tiek izmantots lauksaimniecībā, lai ražotu mēslojumu un lopbarības, kā arī stikla, celtniecības, eļļas, koka, krāsu un laku rūpniecībā.

Cik daudz kālija silikāts ir kaitīgs cilvēkiem?

Kopumā piedeva E560 neuzskata bīstami cilvēkiem. Aizliegums izmantot kālija silikāta pārtikas rūpniecībā Krievijā ir saistīta vairāk ar vielas negatīvo ietekmi uz vidi.

Tajās valstīs, kur piedeva E560 ir atļauts izmantot, ievērojot konkrētus noteikumus: 10-30 gramus kālija silikāta uz 1 kilogramu pārtikas. Ļaunprātīga izmantošana no produktiem, kas satur kālija silikāta, var izraisīt komplikācijas darba kuņģa-zarnu trakta un citiem orgāniem, kas saistītas ar gremošanu.

Яндекс.Метрика