Kālija sorbāts

Apraksts un raksturojums

Kālija sorbāts (E202) - kālija sāls sorbīnskābes. E202 ir dabisks konservants, kas ir plaši  Kālija sorbāts granulas
 izmanto pārtikas konservēšanai.

Ķīmiskā formula pārtikas piedevas - S6N7KO2. Ārēji, tas ir pulveris, un granulas baltā krāsa.

Kālija sorbāts E202 - dabisks konservants, kas ražo galvenokārt no sēklām dažiem augiem. Mācīt viņam, kā iegūt un sintētiski - ar palīdzību neitralizējošo sorbīnskābi ar speciālām reaģentiem. Tā rezultātā, skābes sadalās kalcija sāļu, nātrija un kālija, no kuriem dod tādu pašu nosaukumu virzienu sorbātu, un piemērot tos pārtikas rūpniecībā kā konservantu. No visiem visvairāk šķīstošā sorbātu E202. Istabas temperatūrā, šķīdība ir 138 g / l.

Pašlaik, sorbīnskābes un sāls ir populārākie konservanti, jo tās praktiski nekaitē cilvēka organismā. Maksimālā pieļaujamā deva no konservanta kālija sorbāts, ir 0, 1% 0, 2% no gatavā produkta svara.

Šobrīd izmantošana kālija sorbāta ir atļauta teritorijā gandrīz visās pasaules valstīs. To lieto Eiropā, Krievijā, Kanādā, Ukrainā, Amerikā un Āzijā.

Kālija sorbāta izmantošana

Galvenokārt kālija sorbāts E202 izmanto konservu augļu un dārzeņu, zivju un gaļas produkti tiek pievienotas sagatavošanā konditorejas un olu produktu, bezalkoholisko dzērienu, augļu sulām.

Tā kā piedeva E202 ir spējīgs inhibēt attīstību pelējuma, tas tiek plaši izmantota ražošanā desu un siera produktu. Add to uz mīklas ražošanā rudzu maizes arī, lai apturētu pelējuma veidošanos.

Potaša sorbāts ir neitrāla garša, tas var tikt izmantots konditorejas izstrādājumu ražošanai un šokolādes produktiem, kā arī sulu un dārzeņu konservēšanai. Tas ir arī plaši izmanto kā konservantu E202 skābus un pikantās mērces Austrumu virtuve, jo tas ir diezgan efektīvs pretmikrobu līdzeklis augstā pH līmenim, kas ļauj apturēt veidošanos sēnīšu un raugu šajos produktos.

Visbiežāk izmanto ražošanā E202 šādu veidu produktiem: gaļas, sulas un ievārījumi, majonēzi, margarīns, desas, vīnu, bezalkoholisko dzērienu, miltu un cukura konditorejas izstrādājumi, tomātu pasta, kečupu.

Gaļa  Kālija sorbāts, ko izmanto konditorejas izstrādājumu ražošanai produktu
 pusfabrikāti un saldētas pārtikas konservantu gandrīz vienmēr klāt.

Harm kālija sorbāts

Līdz šim zinātnieki nav izdevies vienoties par kopīgu atzinumu par kālija sorbāta kaitējuma cilvēka organismā. Lielākā daļa zinātnieku uzskata, ka E202 ir praktiski nekaitīgs un drošs lielākajai daļai cilvēku. Bet daži zinātnieki un pētnieki uzskata, ka jebkuri konservanti, tai skaitā kālija sorbāts, neveic nekādu labumu cilvēkam. Tika ziņots par atsevišķiem gadījumiem par smagām alerģiskām reakcijām.

Tādējādi, ņemot vērā iespējamo kaitīgo ietekmi, kā rezultātā konservantu un produktiem, kas ietver saskaitīšanu, ārsti ir izveidojuši pieļaujamo vielas satura pārtikas produktos. Tas ļāva pat visvairāk dedzīgu pretinieki konservantiem atzīst, ka E202 ir maksimāli pieļaujamās devas, kā iespējams drošs cilvēkiem.

Piemēram, majonēzi vai sinepju summu konservanta nedrīkst pārsniegt 200 g uz 100 kg produkta. Atrodas bērnu augļu un ogu biezeņi numurs E202 nedrīkst būt augstāks par 60 g uz 100 kg produkta.

Яндекс.Метрика