Kālija sulfāts

Kālija sulfāts ir neorganisks savienojums ar ķīmiskā formula K2SO4.  Kālija sulfāts - sāls aizstājēju

Kā uztura bagātinātājs kālija sulfātu sauc E515 un attiecas uz grupu, emulgatorus, kas nepieciešami, lai izveidotu viendabīgu maisījumu nesajaucamu komponentu dabā, piemēram, ūdens vai ūdens ar eļļu ar taukiem. Arī, E515 tiek izmantots rūpnieciskās produkcijas ražošanai kontrolei skābuma.

Kālija sulfāts ir skarba un rūgta sāls ar ļoti augstu kušanas temperatūru (apmēram 1078 ° C). Tas ir bezkrāsains rombveida kristāli, viegli šķīst ūdenī.

Ražošanas kālija sulfāta

Kālija sulfāts kā ķīmisko savienojumu ir pazīstama kopš 14. gadsimta, pateicoties ķīmiķi Boyle, Glauber un Taheusu.

Dabā kālija sulfātu atrodams noguldījumu kālija sāļu. Turklāt, tas ir klātesošs ūdeņos sāls ezeriem, tomēr, vairumā gadījumu, ar dažādiem piemaisījumiem. Pure kālija sulfāts ir samērā reta raksturs. Slavenākais no tās dabas avots ir minerāls Arcanite kā balti vai caurspīdīgi kristāli, kas ir atrodams Kalifornijā (ASV).

Ražošanas kālija sulfāta no iespējamām dabas minerāliem, kas satur to. Tie ietver shenit Kains, Leon, singēnās, Glaser Langbein un polyhalite.

In laboratorijas prakses ražošanai kālija sulfāta, izmantojot reakciju ar kālija oksīda, ar vāju vai nestabilu skābju un citi.

Īpašības kālija sulfāta

Kālija sulfāts ir savienojums nepieciešams, lai organismā, jo tas ir iesaistīts piegādi skābekļa šūnām.

Trūkst kālija sulfāta atspoguļojas ne tikai uz ādas un matiem, bet arī par vispārējo toni organismā, kas izpaužas kā nogurums.

Produkts kālija sulfātu ir ietverts jūraszāles, spināti, siers, bietes, liesa liellopu gaļa, banāni, citrusu augļi (citroni un apelsīni), mandelēm.

Kālija sulfāts kā ķīmiska savienojuma nav droša, lai iestāde šādos gadījumos:

  • Gadījumā, ja nonāk saskarē ar acīm un ādu - varbūt mehānisks kairinājums;
  • Norīšana lielu daudzumu kālija sulfātu - var izraisīt kairinājumu kuņģa-zarnu trakta;
  • Ieelpošana savienojums - var izraisīt kairinājumu elpošanas ceļos.

Kālija sulfāts izmantošana pārtikas rūpniecībā

Rūpnieciskās pārtikas ražošanas kālija sulfātu kā piedevu E515 visbiežāk izmanto par sāls aizvietotāju, un:  Viens pieteikums no kālija sulfāta - mēslojums augiem

  • Kā barotni sagatavošanā rudzu sourdough un raugs šķidru konsistenci;
  • Kā regulators skābuma dzērienos;
  • Kā barošanas avots minerālvielas.

Kālija sulfāts mērenos daudzumos noderīgas organismam. Tomēr pārāk daudz to var izraisīt gremošanas traucējumi, kairinājumu visa gremošanas traktā, un dažos gadījumos - ar saindēšanās organismu.

Kālija sulfāta izmantošana

Kālija sulfātu plaši izmanto lauksaimniecībā kā bez hlora mēslojumu. No kālija sulfāta efektivitāte ir visaugstākais velēna-podzolētas un kūdras augsnēs, kurās ir maz kālija. Arī tas tiek izmantots kā alternatīva hlora mēslojumu audzēšanai tabakas, kartupeļu, vīnogas, linu, citrusaugļiem.

Melnajā augsnēs kālija sulfāta šķīdumu ir piemērots, parasti zem kultūrā, asimilēt daudz nātrija un kālija, no kuriem saulespuķes, cukurbietes, augļus, dažādas saknes un dārzeņi.

Visefektīvākais risinājums kālija sulfāta kombinācijā ar slāpekļa un fosfora mēslojumu.

Arī, tiek izmantots kālija sulfāts:

  • Farmakoloģijā - kā izejvielu, lai ražotu bioloģiski aktīvās piedevas;
  • Jo stikla rūpniecībai.
Яндекс.Метрика