Sorbīnskābe

Apraksts un raksturojums

Sorbīnskābe (E200) - dabisks organisks savienojums. Ar fizikālajām īpašībām ir bezkrāsains cietviela, kas ir gandrīz nešķīst ūdenī. Konservants sorbīnskābe plaši izmanto pārtikas rūpniecībā, jo tā spēj aizsargāt produktus no pelējuma un palielinātu to glabāšanas laiku.  Formula: sorbīnskābe

Acid pirmo reizi tika izolēts 1859. gadā, destilējot naftas pelnu, no kura iegūst savu nosaukumu (Sorbus latīņu nozīmē "Rowan").

Gada pirmajā pusē pagājušā gadsimta tas tika atklāts pretmikrobu īpašības no skābes. Un vidū 50.gadu tā sāka ražot rūpnieciskos apmēros un izmantot kā konservantu. Līdz šim pārtikas piedeva E200 sagatavoja kondensācija ketene ar Crotonaldehyde izmantojot skābus katalizatori.

Properties sorbīnskābe E200

Ārkārtas īpašības dabas pārtikas konservantu sorbīnskābi ir saistīts, pirmkārt, ar ķīmisko savienojumu sastāvu. E200 piemīt spēcīga pretmikrobu īpašības, kas kavē izaugsmi kaitīgo mikroorganismu, jo īpaši rauga un pelējuma sēnītes. Veicot vairākus eksperimentus un pētījumus par kancerogēnu tajā ir identificēti. Saprātīgos devās sorbīnskābe E200 ir par cilvēka ķermeņa pozitīvo ietekmi, tas palīdz detoksicēt organismā un uzlabo imūnsistēmu.

Diemžēl, šo konservantu neiznīcina baktērijas pilnībā, un tikai palēnina to attīstību, tāpēc ir ieteicams, lai pievienotu to izejvielām nav piesārņoti ar mikroorganismiem. Turklāt daži mikroorganismi ir spēja asimilēt un šķelšanās konservantu.

Tās pretmikrobu īpašības sorbīnskābes E200 parāda tikai tad, kad skābums zem pH 6, 5. skābe ir ķīmiski izturīgs, bet to var viegli izvairīties no ūdens.

Pīlādžskābes

Pārtikas skābes tiek izmantots dažādā daudzumā, bet vidējais no 30-300 g uz 100 kg gatavā produkta.

Pievienot konservanta dažādiem produktiem. Pārtikas rūpniecībā sorbīnskābe ir atļauts vairāk nekā desmit standartus. Pievienojiet to gan individuāli, gan kā daļu no citiem konservantiem.

Saskaņā ar valsts standartiem un specifikācijām sorbīnskābe E200 ir saraksts ar izejvielu šādiem produktiem: sulām, majonēzes, konservēti piens, mērcēm, siera produktu, olīvas, žāvēti augļi, ievārījumi un konservi, cep preču, vīna, bezalkoholisko dzērienu, kas pildīta šokolāde un saldumi, pīrāgus , uzpildes ravioli, zivs. Sagatavošanas mīklas skābes laikā ir gandrīz nešķīst, tāpēc tas nav palēnināt attīstību rauga, bet jau gatavo maizes izrāda savu pretsēnīšu iedarbība.  Sorbīnskābe E200 - dabisks konservants

Ar papildus E200 dzērienu palielina glabāšanas laiku līdz 30 dienām vai ilgāk. Tā kā konservantu zemā temperatūrā, ir slikti šķīst ūdenī, lai palielinātu tā izturību, kas nav alkoholisko dzērienu speciālistiem izvēlas izmantot ne pašu skābi, un ūdens šķīdumu nātrija sorbāts. Ar šiem mērķiem plaši kā kālija sorbāts, kas ir vairāk piemērots uzglabāšanai.

Neatkarīgi no pārtikas rūpniecības, sorbīnskābe lieto arī kosmētikas rūpniecībā un tabakas.

Harm sorbīnskābe

Pieļaujamās devas (25 mg / kg) kaitējums no pārtikas piedevu E200 cilvēka organismā nebūs. Tomēr tā lietošana var būt alerģiskas reakcijas, piemēram, izsitumi un ādas kairinājumu.

Turklāt bojājumi sorbīnskābe E200 ir iznīcināšana Ciānkobalamīns (vitamīna B12) cilvēka organismā. Trūkumu B12 vitamīna, savukārt, noved pie dažādiem neiroloģiskiem traucējumiem un provocē nervu nāvi.

Pārtikas piedevu ir atļauts lietot Ukrainā, Krievijā un citās valstīs, aizliedza Austrālijā.

Яндекс.Метрика